Anime, Listeler

Sevgililer Gününe Özel: Tatlış Anime Çiftleri!

Love 3

Öncelikle selamlar, kısıtlamalar yüzünden sevgilisiyle buluşamayan ve benim gibi evde tüm gün anime izleyen anime hayranları sizler de hoş geldiniz! Yarın benim için sıradan ama bazıları için özel bir gün olacak: Sevgililer için ayrılmış bir gün! Evet, o yüzden ben de “Madem yalnızım bari anime izliyim.” düşüncesiyle sizlere bazı anime çiftleri göstermek istedim.

Umarım hoşunuza gider. O yüzden eğer hazırsanız başlayalım…

!SPOİLER UYARISI! BU YAZIDA İZLEDİĞİNİZ VEYA DAHA BAŞLAMADIĞIMIZ ANİMELERDEN SPOİLER ÖGELERİ BULUNMAKTADIR! AŞAĞILARA İNMEDEN ÖNCE İKİ KERE DÜŞÜNÜN!


10- Naruto-Hinata (Naruto)

Anime Çiftleri listemizin ilk ismi Naruto, bence tüm hayranlarının bu ikilin birlikte olmasından mutludur -yani en azından ben böyle düşünüyorum-

Şahsen animeyi izlerken günün birinden bunların arasında bir şeylerin olmasını hep çok istemiştim ve günün sonunda evlenmelerine çok memnunum. Hinata’nın o utangaç tavırları ve yardımseverliği ile Naruto‘nun özgür duyguları ve azmiyle bu ikilinin arasındaki sevgiyi alevlendiriyor.

“Naruto-kun”

9- Subaru-Emilia (Re:Zero)

Eee… Bunu yazarken çok zorlanmadım değil çünkü eminim günün sonunda bazı Subaru-Rem ship hayranları bana yüklenebilir ama ben düşüncemin arkasındayım!😂

Her ne kadar benim gibi düşünen birçok kişi olsa da -Buna animenin yazarı bile dahil- yinede aralarda bazı Rem‘ler çıkabiliyor. Ama benim olun şuanda daha bir kesinlik kazanmasa bile “Bunun sonu nereye gideceğini hepimiz biliyoruz.”
Şimdi saldırılar gelmeden önce kalkanlarımı çeksem iyi olur: Neden Emilia daha iyi…
Animenin daha başında yaptığı tavırlarla aslında bizlere kendinin ne kadar iyi bir karakter olduğunu göstermeyi başardı.
Rem‘in aksine Emilia daha içten ve saf. Bunun için tüm animeyi izlemeye gerek yok sadece birkaç bölüm izlerseniz onun ne kadar iyi birisi olduğunu anlayabilirsiniz.
– Ve -en önemlisi- Subaru ile daha çok etkileşim halinde, aynı zamanda karakter gelişimleri bir nevi ortak işleniyor.
Bence ne demek istediğimi azıcık da olsa anlamışsınızdır. Ve onlar benim sevdiğim anime çiftleri arasında yer alıyor.

8- Ochako-Midoriya (My Hero Academia)

Emin olun, seriyi izlemeyenlerin bile artık kesin gözüyle baktığı bir ilişkiye bakıyorsunuz. Animede daha bir netlik kazanmasa da –Horikoshi sayesinde- birçok ince detay ve olaylarıyla bu ikili birbirlerine çok yakışıyorlar.
(Aslında sosyalleşme ve kızlarla arası pek de iyi olmayan Izuku‘nun başka bir seçeneği yok…)

(Not: Dostlar bunlar daha 16 yaşında lütfen yanlış düşüncelere kapılmayın bu bir anime ve siz siz olun fandomdaki saçma şeylerden uzak durun!)

7- Legoshi-Haru (BEASTARS)

Beastars-banner

Şimdi bazıları çıkıp “İnsanlar bitti şimdi hayvanlar alemindeki aşklara mı bakıyoruz.” diyebilir. Ona ve onun gibilere söyleyeceğim tek bir şey var; olaylara kişiler üzerinden bakmayın. Çünkü buradaki olay karakterlerden çok yaşananlar.

Başta zaten Beastars‘ı hayvanlar arasındaki besin zinciri ilişkiler altında inceliyorsanız bence siz animeyi pek anlamamışsınız. Burada asıl olay insanlar arasındaki soyutlanma ve kendini onlardan farklı görme düşüncesini anlatmaya çalışıyor.
İşte burada da Legoshi ve Haru‘nun diğer animelerden ziyade biraz daha gerçeğe yakın ve daha zor bir halini göstermeye çalışıyor. Bu ikili de yaşadıkları dünyada birbirine ne kadar zıt olurlarsa olsun, sonuçta mıknatısta da olduğu birbirlerine yaklaşmaları ufak bir yakınlaşma yeterdir…

(Not: Furry hayranı değilim. Ona bir netlik getirelim, teşekkürler.)

6- Meliodas-Elizabeth (Seven Deadly Sins)

İlişkileri daha bundan çok ama çok uzun bir zaman önce Melekler ve Şeytanların savaşları sırasında bağlanmış ve bugün bile hala bağlı kalmaya devam etmiştir.
Onlar için yer ve mekan önemli değildir. Hatta farklı bedenlerde olsalar bile bu onlar için hiç fark etmez. Yeter ki o yanımda olsun…

Geçmişte yaptıkları şeyler yüzünden kendi atalarını karşılarına alan ve bundan dolayı lanetlenen bu ikiyi ayırmak neredeyse imkansızdır.
Meliodas sevdiği kadına ulaşmak için zaman ve mekan dinlemez bir ölümsüz, Elizabeth ise, öldükten sonra sevdiğin adamın kollarında olmak için yeniden yeni bir bedende hayat bulur.
Siz daha basit bir kısıtlama yüzünden sevdiğinize ulaşamazken onlar neleri yapıyorlar 😂 Şaka şaka! Gaza gelip de yasakları çiğnemeyelim, lütfen.


5- Takeo-Rinko (My Love Story)

Şimdi resmi veya animeyi görüp de “Sen böyle şeyler izler miydin ya? xd” demeyin! Çünkü konu burada benim ne izlediğim değil, asıl olay bu ikili… (Konuyu saptırmayın.)

Koca cüssesi ve korkutucu bakışlarıyla ile ilk seferlerde herkes tarafından korkulan bir tip olan Takeo, aslında içinde ufak yürekli ve herkesi mutlu etmek isteyen dost canlısı birisidir. Günün birinde tıpkı kendisi gibi olan Rinko ile tanıştığında kalbi ona vurulur. Ve anime boyunca da ikilinin utangaçlık seviyelerini test ediyoruz…
Anime her ne kadar çoğu kez durağan olsa da bu ikilinin arasındaki ilişkiyi izlemeye değer.
(Eğer bu bir iseka fantazi animesi olsaydı Takeo, Guts gibi savaşçı cengaver olurdu ah… Bir bilseniz.)


4- Ryuuji-Taiga (Toradora!)

Görsel sizi yanıltmasın, bu gündelik bir Tsundere hareketidir. Normal yani…

Aslında bu ilişki için atalarımız çok güzel bir söz söylemiş: “Neye niyet neye kısmet.” bence bununla bile sizlere bir çok şey anlattığımı düşünüyorum. 😂
Her ne kadar normal insanlar için bir Tsundere ile birlikte olmak onlar için cehennem gibi gözükse de bizim gibi anime hayranları için harika bir şeydir. (Evet evet, cehennem konusunda biraz haklı olabilirler. Birazcık…)

İkisinin de ona değer veren ve onu seven birisine hak ettiği, günün sonunda birbirlerine layık insanlar olmayı çabalayan bu ikili genel anlamada keyifliydi. Ve beni tüm bunların sonunda ağlatmaya yetti… Dermişim.

(Not: Reddit ve Fandom’larda aratmanız önerilmez.)

3- Taki-Mitsuha (Your Name)

Aslında bu ikili için pek fazla bir şey demeye gerek yok. En azından filmi izleyenler ne demek istediğimi anlıyorlardır umarım. Ama bahsetmek gerekirse;

Doğaüstü olayları bir kenara koyduğumuz zaman aslında gerçeğe en yakın ilişkilerden biri. Daha çok gerçek anlamda bir sevgilisi olanlar (waifu/husbandolar buna dahil değildir.) eminim filmi ve ikilinin arasındaki ilişkiyi daha iyi anlayacaktır. O kişi olduğunu inanmak, onu arayıp onunla olmak arzusu…
Sanırım böyle şeyler, üzgünüm sevgilim yok nasıl bir his olduğunu bilmiyorum.

2- Tomoya-Nagisa (Clannad)

Bu ikiliyi koymazsam hem kendime hem de seriye ayıp etmiş olurdum. Çünkü Clannad, beni güldürürken şükür ettiren, ağlatırken ise düşündüren bir animedir kendisin.

Anime aslında ilişkilerin güzel ve neşeli yönlerini göstermek yerine daha çok üzücü ve acı dolu yönlerini göstermeyi tercih etti, aslında onu seçtim çünkü bundan önce bahsettiğim ilişkiler de bunun kadar acılar yer almıyor.
Bir yanda tüm acılara katlanan ve iyimser kalbinden asla taviz vermeyen Nagisa; diğer yanda sorunlarını içine atan ve genelde çevresi tarafından pek iyi tanınmayan Tomoya.
Ve “Kör satıcının bir de kör alıcısı vardır.” Hesabıyla birbirlerini tamamlayan bu ikiliyi izlediğime hiç pişman değilim.

Ve işte anime çiftleri listemizin en iyisi ve benim tek gözdem..! İşte karşınızda:

1- Isaac-Miria (Baccano!)

Belki de sadece çok az sayıda anime hayranının bildiği Baccano! animesinin belki de görüp görebileceği en iyi ikili!

Kelimenin tam anlamıyla birbirini tamamlayan bu ikili için her ortama adapte olmak mümkündür. İlk seferinde sizlere biraz tuhaf gibi gelseler de aslında onlar komedyen, suç dehası, nitelikli dolandırıcı, dedektif… liste böyle böyle devam eder.
Her olaya beraber giren beraber çözen ve kötülük geldiğinde beraber topuklayan harika bir komedi ikilisi.
He şimdi siz “Kesin romantizm de vardır bunda…” diyebiliriz ama bir şeyi açıklaya kavuşturayım. Onların romantizme ihtiyacı yok!


(Not: İlk sıra hariç diğer çiftleri tamamen rastgele yerleştirdim. Hiçbir şekilde beğenme derece göre değil.)
(Not: Eğer sevdiğiniz bir ikiliyi burada göremediyseniz kusura bakmayın, biliyorum çok fazla yazılması gereken var ama benim de bir limitim var.)


Bugünlük de bir anime çiftleri listemizin sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok anime içeriğine ulaşmak için BURAYA veya kullandığım kaynağa ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli. Şimdiden tüm sevili çiftlere Mutlu Sevgililer Günü dilerim…

Related Posts

Bir cevap yazın