Anime

One Piece – Hito Hito no Mi

kapak

Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Bende çok iyiyim. Finallerimi hallettim şimdi de kaldım mı geçtim mi onu öğrenmek için bekliyorum. Finaller zamanı sizi çok boşladım biliyorum. O yüzden hızlı bir dönüş yapıp One Piece Meyve tanıtımlarına devam edeceğim. Bu yazımda Hasır Şapka Korsanlarının doktoru Tony Tony Chopper’ın yediği Hito Hito no Mi meyvesini tanıtacağım. Hazırsanız başlayalım.


One Piece – Hito Hito no MiHito Hito no Mi türkçe adıyla İnsan İnsan Meyvesi Zoan türüne ait bir Şeytan Meyvesidir. Meyve yiyenleri insan yapıyor diyebiliriz. Yani bunu yiyen normal bir insan olsaydı belkide sadece yüzme yeteceğini kaybedecekti 😂


Meyvenin GücüChopper Hito Hito no Mi meyvesini yiyerek hem insan zekasına sahip oldu hemde hayvan olduğu için insan melez dönüşümlere de dönüşebilir hale geldi. Chopper animenin ilk yarısında Rumble Ball adlı hap ile beş farklı dönüşüme dönüşebiliyordu. Animenin ikinci yarısında Rumble Ball olmadan yedi farklı dönüşüm yapabilmeye başladı. 


Dönüşümleri


Walk Point


 


Walk Point Chopper’ın normal formu olan geyik formu. Zoan meyvesi yiyenlerin yaşlarının ilerleme durumu duruyor mu durmuyor mu belli değil lakin Chopper’a bakıldığında yaşlanma durumunun hala devam ettiği düşünülebilir. Chopper bu dönüşümü genelde düşmanlarının saldırılarını atlatmak için yada kaçak için kullanır. Aynı zamanda Chopper diğer insanların gözünde evcil hayvan olarak gözüktüğü için bu dönüşüm ile rahatça kendini gizleyebilir. Bu dönüşüm aynı zamanda Chopper’a güçlü bir koku alma yeteneği verir. Bu şekilde kaybolursa dostlarını rahatça bulabilir.


Brain Point


 


Brain Point insan ve  ren geyiği hybrid formudur. Yani Chopper’ın gündelik hali. Bu dönüşümde Chopper ren geyiği olduğu halinden daha zekidir. Rumble Ball yedikten sonra zekası daha da artar ve bu sayede düşmanı tarayarak zayıflığını ortaya çıkarabilir. Chopper bu formunda gezerken hep rakunla karıştırılır. Görüntü olarak güçsüz gözüksede Chopper bu formda iki büyük gülleyi taşıyacak kadar kuvvetlidir. 


Heavy Point


 


Heavy Point Chopper’ın insan formudur. Bu form sayesinde görüntü olarak bir insana benzer. Bu form ile Chopper’ın bütün ren geyiği özellikleri ortadan kalkar. Sadece mavi burnu ve boynunun çevresindeki kürk kalır. Bu form aynı zamanda Chopper’ın en kullanışlı ve en güçlü formlarından biridir. Chopper bu formu genelde insanların arasına rahat karışabilmek için kullanır. 


 


2 yıllık geçiş sürecinden sonra Chopper’ın Heavy Point’i daha kaslı ve daha az insansı bir görüntüye sahip olur. Zoro Chopper’ın bu görüntüsünü gördükten sonra ona iyice canavara dönüşmüşsün der. Chopper’da bunun üzerine önceden dostlarım olması için insan olmak isterdim, artık Luffy’e yardımcı olabilecek bir canavar olmak istiyorum diyor. Korkak Chopper’ım ne kadar da büyüdü 😭


Guard Point


 


Guard Point adından da anlaşıldığı üzere koruma noktası. Bu formda Chopper kocaman bir kürk topuna dönüşür. Bu dönüşümü kullandığında sadece kafası ve ayakları görünür. Gürleşmiş kürkü sayesinde Chopper bir sürü sert saldırıyı karşılayabilir hale gelir. Lakin Guard Point’te belli başlı saldırılara karşı savunma sağlayabilir. Guard Point ateş saldırılarına karşı güçsüzdür. 

Bu form savunma üzerine olduğu için Chopper’ın saldırı yapmasına izin vermez. Saldırabilmek için Chopper’ın başka ir forma dönüşmesi gerekir. Animenin başında Chopper’ın Guard Point’i çok büyük bir alana sahip değildi lakin 2 yıllık geçiş sahnesinden sonra Sunny Go boyutunda dönüşebildiği gösterilmiştir. Üstelik artık bu dönüşüm için Rumble  Ball’a ihtiyacı yoktur.


Horn Point


 


Horn Point türkçe adıyla Boynuz Noktası. Bu formda Chopper’ın boynuzları normalden çok daha fazla büyüyor. Büyüyen boynuzlarını Chopper kürek gibi kullanabilir. Aynı zamanda boynuzları başını koruduğu için kendini korumak içinde kullanabilir. 

İki yıllık geçiş sürecinin ardından Chopper’ın boynuzları sivriliklerini kaybedip daha büyük ve sağlam bir hale gelmiştir. Vücut yapısıda oldukça değişmiştir. Toynakları daha büyük ve güçlü hale gelmiştir. Üstelik boynuzları sayesinde toprağın altında kazarak ilerleyebilir hale gelmiştir. 


Kung Fu Point


 


Kung Fu Point animenin başlarında olmayıp iki yıllık geçiş sürecinden sonra Chopper’ın geliştirdiği yeni bir formdur. Bu formda Chopper’ın vücudu diğer dönüşümlerinden daha kısa bir hale gelir. Kolları ve bacakları kısalır, buna rağmen kaslı bir hale gelir. İki yıl boyunca yaşadığı Torino Krallığı’ndaki insanlara benzemektedir. 

Adından da anlaşılığı üzere Chopper bu forma dönüştüğünde Kung Fu konusunda oldukça yetenekli hale gelir. Arm Point ve Jumping Point’in birleşimi bir türdür. Bu formdayken Chopper dev çelik kapıları rahatlıkla kırabilmektedir. 


Jumping Point


 


Jumping Point ayakların güçlendirildiği bir dönüşümdür. Bu dönüşüm sayesinde Chopper çok yükseklere zıplayabilir. Chopper Jumping Point sayesinde öyle yükseklere zıplamaktadırki Sanji bile etkilenmiştir. Chopper bu dönüşüm ile çok yükseklere zıplayabilse de havada yapabileceği bir saldırıya sahip değildir. Bu yüzden havada yapılan saldırılara karşı savunmasızdır.


Arm Point


 


Arm Point Chopper en güçlü formlarından biridir. Bu formda Chopper’ın kolları oldukça kaslı hale gelir ve toynakları aşırı güçlü hale gelir. Tek bir hamleyle büyük bir kayayı parçalayabilecek hale gelir. Chopper’ın savaşlarda en çok kullandığı dönüşümdür. İki yıllık zaman geçişinden sonra başka saldırı şekilleri de öğrendiği için bu dönüşümü fazla kullanmamaya başlar. 


Monster Point


 


Monster Point Chopper’ın en güçlü dönüşümüdür. Chopper bu dönüşüme 3 Rumble Ball yedikten sonra dönüşebilmektedir. Bu dönüşüm ile Chopper neredeyse bir bina boyutunda devasa bir yaratığa dönüşür. Ama bu dönüşümü kullandığında vücudunun kontrolünü kaybeder ve dost düşman demeden her şeye saldırmaya başlar. Chopper çok büyük bir tehlikede değilse bu dönüşümü kullanmaktan kaçınır. 

İki yıllık zaman geçişinden sonra bu dönüşümü kontrol edebilir hale gelmiştir. Artık tek bir Rumble Ball ile Monster Point’e dönüşmektedir ve 3 dakika boyunca bu formda kalabilmektedir. Chopper ile Franky beden değiştirdiklerinde Franky Monster Point kullanırken kontrolünü kaybeder ve Luffy onu durdurmak zorunda kalır. Bunu yaparken çok güçlü rakiplerde kullandığı Elephant Gun’ı kullanmak zorunda kalır. 

Monster Point çok güçlü olmasının yanında Chopper’ın hayatını da tehlikeye atmaktadır. Bu dönüşümü kullanırken vücudu normalden daha fazla enerji harcar ve bu durum Chopper için çok tehlikelidir. İkinciside Chopper bu formdan sonra bilincini kaybeder ve saldırıya açık hale gelir. 


Meyvenin Zayıflıkları


Meyvenin en büyük zayıflığı Chopper hangi forma dönüşürse dönüşsün başka bir şey ile karıştırılıyor olması. Heavy Point’i gorille karıştırılması gibi.


 


Hito Hito no Mi insanlar üzerinde etkisiz bir meyvedir. Yiyen kişinin sadece yüzme yeteceğini kaybetmesine neden olur. Oda bu meyve için belki bir insan yerse kendi içinde aydınlanma yaşar demiştir. 

Bunlar dışında meyvenin bir zayıflığı yoktur. Normal şeytan meyvesi kullanıcıları gibi denize girememektedirler. 


Kullanıcısı: Tony Tony Chopper


 


Tony Tony Chopper diğer adıyla Pamuk Şeker Seven Chopper (Pet). Hasır Şapka Korsanlarının doktorudur ve Sanji’nin dediğine göre acil durum yiyeceğidir. Chopper ilk olarak Drum Island Arc’da görülmüştür. Doğuştan mavi burunlu bir ren geyiğidir. Hito Hito no Mi meyvesini yedikten sonra insan Rengeyiği hybridi haline gelmiştir ve bu yüzden sürüsünden kovulmuştur. 

Bu sırada babası Dr. Hiriluk ile tanışmıştır ve onunla yaşamaya başlamıştır. Onunla yaşadığı süre zarfında Chopper doktor olmayı hedef haline getirmiştir. Dr. Hiriluk’un ölümünden sonra Chopper Dr. Kureha’nın yanında yaşamaya başlamıştır ve orada doktorluğu öğrenmeye başlamıştır. 


 


Chopper Long Ring Long Land Arc’da Foxy Korsanları ile yapılan Davy Back Fight’ı kaybetmeleri sonucu kısa süreliğine Foxy Korsanlarının bi üyesi olmuştur. Ama kısa sürede Hasır Şapka Korsanlarına geri dönmüştür. Ama bunun sonucu Foxy Korsanları onda fobi olmuştur. 


 


Chopper hasır şapkalar arasında en düşük ödüle sahip olan kişidir. Bunun nedeni Chopper’ın şirin ve küçük olmasıdır. Bu yüzden denizciler Chopper’ı Hasır Şapka Korsanları’nın evcil hayvanı sanmaktadır. Tamam evcil hayvan sandın ona okey. Madem evcil hayvan ne diye ödül koyuyorsun o zaman. Bu nasıl bir saçmalıktır. Benim kendi düşüncem. Eğer Denizciler Chopper’ı dövüşürkende görselerdi Franky ile aynı miktarda ödül koyarlardı. Ya da Nami ile aynı miktarda. 


Bir One Piece Meyve Tanıtımı yazımızın daha sonuna geldik. Öyle bir diyorumki görende elli atmış tane tanıtım yaptım sanır. Bu daha ikinci. Neyse sayılar önemli değil. Umarım yazıdan memnun kalmışsınızdır. 

Eğer Şeytan Meyveleri hakkında yazdığımız diğer yazılara bakmak isterseniz buraya basabilirsiniz.

Eğer özellikle istediğiniz bir meyve tanıtımı varsa yazmaktan çekinmeyin. 

Başka bir yazıda görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın.

Kaynakça: Onepiece.fandom

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın