Oyun

Rocket League – İnceleme

Yapımcı Şirket: Psyonix

Yayımcı Şirket: Psyonix

Platformlar: PlayStation 4, Microsoft Windows, OS X, Linux

Çıkış Tarihi: 7 Temmuz 2015

Oyun Türü: Spor

Oyun Modu: Singleplayer, Multiplayer

 

 

Bugün yine yarış oyunları sınıfına girebilecek fakat çok farklı tarzda bir oyunla karşınızdayım. Aslında oyunun türü spor oyunu olarak geçiyor. Çünkü bu bir futbol oyunu. Ancak bir farklılık var, oyunda insanlar yerine arabaları kullanıyoruz. Rocket League, Unreal Engine 3 ile yapılan araba fizikleri üzerine yapılmış bir futbol oyunu. Güçlendirilmiş arabalarla ortadaki topun peşinde koşarak ve arabanızla topa çarparak gol atmaya çalışıyorsunuz.

Rocket-League-1

 

Aslında insanlar için futbolda topa vurmak çok kolay, çünkü istediğiniz yöne dönüp o tarafa doğru vurabiliyorsunuz. Fakat bir araba kullanarak futbol oynamaya çalıştığınızda, kimi zaman dönüşü alamıyor ve çok geride kalabiliyor, kimi zaman da topu ıskalayıp vuramayabiliyorsunuz. Futbolda ne kadar iyi olursanız olun, bu oyuna kolay alışamayacağınız kesin. Ancak alıştıktan sonrası bir hayli zevkli olmaya başlıyor. Bazen nitro kullanarak son gücünüzle topa vurup çok uzaklardan gol atabiliyor, bazende topa takla atarak yön verip daha hızlı ilerlemesini sağlayabiliyorsunuz.

20150211_rocketleague_01

 

Oyunun grafikleri, mekan dokusu ve efektler gerçekten göz alıcı seviyede güzel ayarlanmış. Ben şahsen yakın TPS kamera açısıyla oynanan futbol oyunları arasında bir tek I Can Football isimli oyunu hatırlayabiliyorum. Onda da araba, tır, otobüs gibi şeyler yoktu tabii ki. Farklılık yaratmak açısından çok başarılı bir işe imza atmış ve çok kısa zamanda binlerce oyuncunun favori oyunu haline gelmiş Rocket League‘yi mutlaka denemelisiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın