Revue Starlight Filminin Tanıtım Videosu 2021 Açılışını Açıklandı! Merhaba, sabırsızlıkla evlerinde animesinin yeni bölümünü gelmesini bekleyen anime severler. Bugün sizlere yayınladığı tarihten beri konuşulan ve bir merak konusu haline gelen yeni bir anime filminin detaylarına gireceğiz. Hazırsanız işte karşınızda:

Revue Starlight

9 Agustos’da yayınlanan fragmanı ile herkesi ekran başına kitleyen ve geçen haftalarda Japonya’da dizi derlemesiyle kendisine bir kitle kazandırmayı başardı. İşte herkesi meraklandıran o fragman…

 

Animenin  resmi YouTube kanalı, franchise’ın yaklaşmakta olan yepyeni anime filmi için Pazartesi günü bir fragmanla taçlandırdı. Fragmanın çıkışı ile birlikte animenin çıkış tarihi hakkında bize bilgiler vermekten çekinmiyor. 2021’de çıkması planlanan filme ayrıca Cuma günü açılan “Revue Starlight Rondo Rondo Rondo” derleme filminden de post kredi sahneler yer alıyor.

(No Game No Life, Angel Beats, Another) gibi animlerle gönlümüzde taht kurmuş Sentai Filmworks, franchise’ın önceki televizyon animesini lisans yaptı. Peki bunca bahsettiğimiz anime filminin konusu nedir? Bize ne anlatıyor?.. Bakalım Revue Starlight filmin hikayesini bizlere nasıl anlatıyorlar:
Revue Starlight 
Popüler bir müzikal topluluğu olan Starlight, seçmeler için gizemli bir davet aldıktan sonra yıldızların gözdesi yarışmacılar yeteneklerini geliştirmeye ve ömür boyu şans için birbiri ile çarpışmaya başlarlar.
Bu seçmeler arasında, bir zamanlar birlikte sahneyi paylaştıkları çocukluk arkadaşları olan Karen ve Hikari de vardır. Her yarışmacı kazanmak için yorulmak bilmeden çalışırken, perdeler yükseldikçe performansları gerçeği değiştirecek olan, kızların ömür boyu süren hayallerine olan tutkulu bağlılıklarıdır.

Bunlar üzerine de Bushiroad, Nisan 2017’de bir sahne müzikali ve televizyon animesi projesiyle franchise’ı duyurdu. “2.5 boyutlu müzikal ve canlı konser” olarak geçen Revue Starlight, The LIVE müzikali Eylül 2017’de Tokyo’da yayınladı.
12 bölümlük televizyon animenin galası Temmuz 2018’de yapıldı.

Sentai Filmworks, animeyi HIDIVE’da İngilizce yayınladı. Seride ayrıca, Temmuz 2018’de “Konto All Starlight” adlı yeni bir mini animeye de ilham oldu.
Revue Starlight 
Sonrasında Sora Goto ve Kanata Nakamura, franchise için ilk manga olan “Revue Starlight Overture”ı Ocak 2018’de Kadokawa’nın Dengeki G’s Comic dergisinde başlattı ve Ekim 2018’de sona erdi. Franchise ayrıca “Butai Shoujo Kageki Revue Starlight”ı da içeriyor.

Son olarak da Ateam’ın Revue Starlight Re LIVE telefon oyunu Nisan 2019’da dünya çapında piyasaya sürüldü. Üçüncü aşama müzik prodüksiyonu için Temmuz planlandı. Fakat COVID-19 salgını nedeniyle bu durum bir süre boyunca ertelendi.

Bugünkü anime haberimiz bu kadardı. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Böylesine daha fazla anime haberine ulaşmak için Buraya veya kullanmış olduğum kaynağa gitmek için Buraya tıklamanız yeterlidir. Herkese iyi ve bol bol anime günleri dilerim!

Back to list

Bir cevap yazın