Anime Haber

Act Age Mangası, Pedofili Mangaka Sebebiyle İptal Edildi

117378099 331276638251541 7439711413669047022 n

Act Age Mangası Pedofili Mangaka Sebebiyle İptal Edildi. Shounen Jump Act-Age Mangasını Mangakanın Tutuklanması Sebebiyle İptal Etti.8 Ağustos Cumartesi günü NHK, Weekly Shonen Jump’ın Act-Age yazarı Tatsuya Matsuki’nin Tokyo Büyükşehir Polisi tarafından iki ortaokul kızına cinsel tacizde bulunduğu şüphesiyle tutuklandığını bildirdi. Act-Age sanatçısı 22 yaşındaki Shiro Usazaki, Weekly Shonen Jump ve Usazaki ile görüştükten sonra,  “Act-Age’in serileştirmesine devam etmenin imkansız olduğu sonucuna vardık” açıklamasını yaptı.

Act Age

Yapılan Twitter açıklamasında :

“Act-Age yazarı Matsuki Tatsuya 8 Ağustos 2020’de tutuklandı.

Yazı işleri departmanı bu durumu çok ciddiye alıyor ve konuyu teyit edip serinin sanatçısı Shiro Usazaki Sensei ile tartıştıktan sonra serileştirmeye devam etmenin imkansız olduğu sonucuna vardık. Haftalık Shonen Jump’ın 36/37 sayısında yer alan bölüm, son bölüm olacak.

Bu kadar çok okuyucudan bu kadar çok destek alan bir diziyi bu şekilde bitirmek son derece talihsiz bir durumdur. Ancak, bu karar olayın doğası gereği ve Haftalık Shonen Jump’ın sosyal sorumluluğunun ağırlığını kabul etmesi nedeniyle verildi.

Okurlarımıza en derin pişmanlıklarımızı ve özürlerimizi sunuyoruz. Bu Usazaki Sensei için zor bir zaman, ancak yazı işleri departmanı Usazaki Sensei’ye gelecekteki çalışmalar için desteğimizi ve teşvikimizi sunuyor.

Çizgi roman ciltleri ile ilgili yayınlar ve etkinlikler hakkında bilgiler karar verildiği anda duyurulacaktır.

10 Ağustos 2020

Shonen Jump Editör Bölümü ”

Tatsuya Matsuki’nin iki ortaokul kızına cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen iki olayın CCTV görüntüleriyle birlikte sunulduğunda, görüntüdeki adamın kendisi olduğunu şüpheye yer verilmeyecek şekilde doğrulandı.

Viz Media, seri Japonya’da yayınlanırken Shonen Jump Uygulaması aracılığıyla yayınlıyordu.  11 Ağustos’ta yarın yayınlanacak olan son bölümle sona erecek. MangaPlus, web sitesinde Act-Age’in son bölümünü yayınlamayacağını doğruladı.

Daha fazla haber için Buraya ve Twitter açıklaması için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın