Re zero kara hajimeru isekai seikatsu - re-zero kara hajimeru i̇sekai seikatsu tanıtım - figurex anime tanıtımları

Anime Adı: Re-Zero Kara Hajimeru İsekai Seikatsu

Tür: Psikoloji, Drama, Fantazi

Çıkış Tarihi: 4 Nisan – 19 Eylül 2016

Bölüm sayısı: 25

MyAnimeList Puanı: 8,8

Yazar puanı: 9,5

Re-zero-subtitle-indonesia

Hepinize merhabalar arkadaşlar. Uzun bir süredir yazı yazmıyordum. Tatil işlerin yoğunluğunun içinde boğulmuştum ama bu animeyi yazmadan edemezdim. Bana çok farklı duygular yaşatan bu anime “Re-Zero Kara Hajimeru İsekai Seikatsu“. Facebook sayfamızı takip ediyorsanız tam bir “REM” hayranı olduğumu biliyorsunuzdur. Ancak Re-zero (İsmi çok uzun olduğundan böyle yazacağım) başlarken bu kadar bağlanabileceğimi hiç düşünmemiştim.

Re-zero ilk çıktığında gözümden kaçmıştı ve kapağından etkilenmediğimden izleme gereği duymadım. Bu yaklaşık 9. bölüme kadar devam etti ancak yazlığa gidecektim ve sıkıntıdan ölmemek için anime stoklamalıydım. Uzunca bir zamandır da kawaii kızların olduğu bir ecchi harem izlememiştim ve Re-zero istediğim tüm özellikleri karşılayacağını düşündüm ve 10 bölümü indirdim ve yazlıkta izlemeye başladım. İlk başlarda tam istediği gibiydi.

Re-1-jpg

Başka bir dünyaya giden bir yabancı gümüş saçlı oldukça güzel bir kız isteklerimi karşılıyordu. Ancak ilerleyen bölümlerde her şey değişti. Başta sapıkça duygularla izlemeye başladığım anime tamamıyla değişti. Hikaye derinleşti, karakterler daha bir canlı gibi gelmeye başladı. İşte bu noktada ne olduğunu anlamadan Re-Zero kendini bana bağladı. Her bölümde acaba ne olacak, bu sefer hangi haberle yada olayla şoke olacağım diye beklemeye başladım ve bu serüven 25. bölümün ardında bitti.

Konusu:

Yukarıda çok uzun bir giriş yaptığımın farkındayım ancak durum konu için böyle değil. Hiç ama hiç spoiler vermek istemiyorum. Sadece şu kadarını söyleyebilirim. Ana karakterimiz Subaru bizi dünyamızdan koparılarak Lugnica Krallığına getirilir. Bu krallık bizimkinden tamamıyla ayrı fantastik bir dünyadır. Bu dünyaya geldiğinde güzel kızımız Emilia ile karşılaştığında olaylar başlar.(Evet size bu kadar anlatacağım)

Karakterler:

Natsuki Subaru

Asdfghjkl - re-zero kara hajimeru i̇sekai seikatsu tanıtım - figurex anime tanıtımları

Subaru tanımlamak için ok düşündüm ama tek kelime sanırım yeterli olacaktır. “NEET”. Bilmeyenler için  NEET Japonya da işsiz güçsüz bir baltaya sap olamamış insanlara denir. Subaruda böyle gerçekten.

İşe gitmeyen evde sürekli manga okuyan anime izleyen video oyunları oynayan bir tip (Benim okula gitmeyen halim gibi :D). Fantazi dünyasına geldiğinde bizim dünyamızdaki gibi bir işe yaramayan biri olmak istememektedir ve tek amacı Emilia yardımcı olmak onu mutlu etmektir.

Emilia

Asdfghjkl 1 - re-zero kara hajimeru i̇sekai seikatsu tanıtım - figurex anime tanıtımları

Animedeki kawaii güzel kızlarımızdan birisi. Gümüş rengi saçları, mosmor gözleri ve o nazikliği ile benim gönlümü fethetmişti (Ta ki gönlümün gerçek sahibi gelene kadar).

Emilia için bir kelime kullanmam gerekse dışlanmış kelimesi tam oturacaktır. Bunu sebebini ilerleyen bölümlerde göreceğiniz için spoiler olmasını istemiyorum.

Rem- Ram

Asdfghjkl 2 - re-zero kara hajimeru i̇sekai seikatsu tanıtım - figurex anime tanıtımları

Kardeşleri birlikte anlatmak istedim. Animenin ilerleyen bölümlerinde karşılaşacağımız şeytan kardeşler Roswaal malikanesinde hizmetçilik yapmaktadır. Animenin loli açığını kapattığını söyleyebiliriz. Ancak durum öyle değil arkadaşlar.

Başta sadece göze hoş gelsin diye konulduğunu düşündüğüm bu karakterler öyle bir gelişim geçirdiler ki beni kendilerine bağlamaları çok uzun sürmedi. Hele ki REM allahım anlatacak kelime bulamıyorum. O kadar değişti ki waifu listemde Rias Senpai ile yarışabilecek bir seviyeye geldi(tabi ki kendi düşüncelerimi söylüyorum #teamrem)

 

About Hüseyin Özgür Şengelen

Evet anime izliyorum evet waifularım var her şey tamam ama bir sorun pişman mıyım? HAYIR... https://myanimelist.net/profile/Hoshanlee_94 izlediğim animeleri buradan görebilirsiniz.

Back to list

Related Posts

3 thoughts on “Re-Zero Kara Hajimeru İsekai Seikatsu Tanıtım

 1. Kerem17 dedi ki:

  Yeni animelerin içinde en göze çarpan ve izlediğim güzel animelerden birisi. Çok çok mu iyi derseniz hayır daha iyisi var derim. Kötü mü derseniz yine hayır iyi diyebilirim 🙂

 2. HeyHey dedi ki:

  Ellerine sağlık, başlamayı düşünenler için güzel bir yazı olmuş. 🙂
  #TeamRem

  1. hüseyin özgür şengelen dedi ki:

   Eyvallah hocam #teamrem

Bir cevap yazın