Geçtiğimiz günlerde PUBG Corp. bir duyuruyla Project Thai adı altında PUBG’yi ucuz bilgisayarlar altında çalıştırmak için hazırlandığını duyurdu. Haberin detayları için okumaya devam edebilirsiniz.

Düşük Bütçeli Bilgisayarlara PUBG Geliyor!

Oyunu yapımcıları geçtiğimiz günlerde oyunun düşük bütçeli bilgisayarlarda çalışan versiyonunu Project Thai adı altında yayınladı. Adından da belli olacağı gibi sadece Tayland(“Thai”land)‘da açılan sürüme sadece Taylandlılar ulaşabiliyor. Yapımcılar şimdilik oyunun başka bir bölgeye çıkmayacağını ve bir süreliğine Tayland’da kalacağını açıkladı. Oyunun bu versiyonunda bir çok efekt kısılmış ve optimize edilmiş ayrıca oyunun istediği alan da oldukça azaltılmış. İlk map olan Erangel dışında ise başka map yok. Oyunun oynanışlarını youtubeden bulabilirsiniz. Biz gene de buraya bir tane bırakacağız. Bu ne kadar Taylandlı oyuncuları mutlu etse de orada bulunmayan oyuncular bir süre bu oyundan mahrum kalarak oynayamayacaklar.

Project Thai Gameplay:

 

Project Thai’nin Özellikleri:

Önerilen sistem gereksinimleri bu şekilde:

CPU: Intel Core i5 2.8 GHz

GPU: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870

RAM: 8GB

Gerekli Boş Alan: 4GB

Minimum sistem gereksinimleri ise bu şekilde:

CPU: Intel Core i3 2.4 GHz

GPU: Intel HD Graphics 4000

RAM: 4GB

Gerekli Boş Alan: 4GB

Bu özelliklere bakarsak oyun büyük boyutta optimize edilmiş ve oyun neredeyse 1/4’ü boyutuna da inmiş. Ancak oyun betada olduğu için ani FPS düşüleri olabiliyor ve ayrıca oyunda sadece Erangel, yani oyunun ilk haritası bulunuyor. Bu da çeşitliliğin düşmesine neden olmuş.

Pubg düşük bütçeli bilgisayarlara geliyor

Pubg Düşük Bütçeli Bilgisayarlara Geliyor

Project Thai Neden Yapıldı?

Project Thai’nin yapılmasının nedeni PUBG’nin inanılmaz bir şekilde tutması. Ancak tutmasına rağmen bazı oyuncuların bu oyunu destekleyecek güçte bilgisayarları yok ve oyunu oynayamıyorlar. Bu da PUBG’nin karının azalması demek oluyor. PUBG de bu kar düşüşünden kaçınmak için aynı mobil platformlarda yaptığı PUBG LITE gibi burada da bir optimize, daha güçsüz bilgisayarlarda çalışabilecek bir oyun yaparak kar oranını arttırmaya çalışıyor. Eğer oyun Tayland dışına da çıkarsa özellikle ülkemizde oldukça tutulacağı ve sevileceği aşikar. Ayrıca oyunun betasına sadece davet yöntemi ile katılabiliyorsunuz. Yani davet edilmeyen kişiler oyunun betasına katılamıyor. Bunun anlamı sadece Tayland’lı olmanız bile oynamanıza yetmiyor. Ne kadar sadece Tayland’da çıksa da oyunun dış ülkelere de çıkacağına eminim.

About Ozan Kurtcu

Ben Ozan. Genellikle oyun oynuyorum ve anime izliyorum. Oyun yazılarına ağırlık verebilecek biriyim. Her türlü oyunu, oyun sitesini ve yorumcularını takip ediyorum. 2 yılı aşkındır bu sektördeyim ve 500'den fazla anime izledim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın