Pokemon GO

Pokemon Go’da Yapmanız Gereken İlk 5 Şey

Pokémon Go’da Yapmanız Gereken İlk 5 Şey

Pokemon Go ile ilgili ipuçları mı istiyorsunuz? İşte bilmeniz gerekenler!

Pokéstoplar!
Haritanızda Pokéstop‘ları işaret eden mavi noktalara bakının!
Bu mavi noktalar, genellikle yer işaretleri, heykeller, önemli binalar vb yerlerde ortaya çıkar. Bu noktalarla etkileşimde bulunarak bedava öğeler kazanabilirsiniz. Peki bu öğeler neler mi? Pokémon yakalamaya yarayan PokéBalls, içinden Pokémon çıkan yumurtalar ve Pokémonlarınızı iyileştirmenizi sağlayan iksirler ve iyileştiriciler(5. seviyeye erişince açılıyor).

pokemon-go3
Pokéstop‘ları kullanabilmek için karakterinizi mavi noktanın yanına yaklaştırmanız gerekiyor. Yeterince yaklaştığınızda Pokéstop aktif hale geliyor.(Karakterinizin etrafında ne kadar yakın olduğunuzu gösteren bir halka var).

Pokéstop‘ı aktifleştirdiğinizde mavi noktaya dokunup diski çevirmeniz gerekiyor, böylece öğe kazanabilirsiniz. Kazandığınız öğeleri ya üzerlerine dokunarak toplayın ya da daha kolayı Pokéstop’tan çıkış yapın, öğeler otomatik olarak toplanıyor.
Şunu da unutmayın ki öğe kazanmak için Pokéstop‘a olabildiğince yakın olmalısınız ama eğer trafik olan bir ortamdaysanız bu biraz zor olabilir.

Nerede Kalabalık Orada Pokéstop!

pokestop
Eğer daha sakin bir yerdeyseniz Pokéstop bulmanız birazcık zor. Daha fazla bedava öğe istiyorsanız, alışveriş merkezi, çarşı pazar ve parklar gibi ilgi çeken ortamları tercih etmelisiniz.

Full Şarj!

Bu bariz bir şey olabilir ama Pokémon Go şarjınızı çabucak bitiriverir.
Yakın çevrenizde yapacağınız küçük bir araştırma için yarı dolu bir telefon sizi idare edebilir ama eğer uzun bir maceraya atılmak istiyorsanız %100 dolu bir telefonla yola çıktığınızdan emin olun hatta yanınıza Powerbank bile alabilirsiniz.

sarj tasarufu

Bunun yanı sıra uygulamada oyunu biraz daha karartan ve aktif kullanım olmadığında(cebinizdeyken) enerji harcamasını kısan “Batery Saver” diye bir seçenek de var, ama tabi bu seçenek hiçbir şekilde Pokémon yakalamanıza engel değil. Batery Saver modunda bile Pokémon ya da Pokéstop tespit ettiğinde uyarı veriyor.
Oyun başlarken oluşan kesintiler yüzünden ayarlar sıfırlanabiliyor bu yüzden arada bir Batery Saver seçeneğinin aktif olup olmadığını kontrol edin.

Pokémonunuzu Özelleştirin!

 

pokemon-go4
Evet Pokemonunuza istediğiniz ismi koyabilirsiniz! Ama nasıl?
Pokémonunuzu yakaladıktan sonra tek yapmanız gereken menüden “Pokémon” seçeneğini açıp, herhangi bir Pokémonu seçip adına dokunarak istediğiniz ismi vermek.

Pokémonları Tanı!

Pokémon Go, oynayanlara sağ alt köşedeki küçük resimler yardımıyla yakındaki Pokémonlar ile ilgili fikir veriyor. Eğer henüz o türü yakalamadıysanız resimler gölge şeklinde görünüyor, bu da oyuna biraz gizem ve eğlence katıyor.

pokemon-go23
Oyun sadece yakındaki Pokémonları göstermekle kalmıyor aynı zamanda küçük resimlerin altında Pokémonun ne kadar yakında olduğunu gösteren ayak izleri de var(1 yakın, 3 uzak). Eğer yakındaki Pokémonlardan belirli bir tanesini yakalamak istiyorsanız, üzerine dokunmanız yeterli. Bu sayede Pokémona yaklaştığınızda ya da uzaklaştığınızda küçük resim yanıp sönüyor. Pokémonun altındaki ayak izi yok olduğunda ise Pokémon etki alanınızda belirmiş oluyor.

Pokémona karşılık Pokémon Candy!

Bir Pokémon yakaladığınızda onu direkt Profesör Willow’a transfer etme şansınız var. Transfer ettiğiniz her Pokémona karşılık Pokémonunuzu geliştirmenizi ya da Combat Points’inizi arttırmanızı sağlayan Pokémon Candy elde edersiniz.

Pokémon GO
Ama ekstra Pokémonunuzu transfer etmeden önce özelliklerini sahip olduğunuz diğer aynı tür Pokémonlarla mutlaka karşılaştırın. Hangisi daha fazla CP’ye sahip? Her birinin ne tür saldırıları var? Hangisi daha ağır? Bütün bunları göz önünde bulundurarak zayıf olanları transfer edebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın