Bilinen 700 pokémon türü arasından bazıları maalesef birazcık ilginç tasarlanmış. Listemizdeki bu 11 pokémon da “Sen bunu tasarlayacak kadar ne yaşadın?” dedirtecek türden tasarlanmış pokémonlar.

Bildiğimiz üzere oyunda yakalayabileceğimiz toplam 151 pokémon var ama orijinal pokémon serisi 20 senelik bir geçmişe sahip olduğu için birbirinden göz alıcı pokémonlar kadar garip görünüşlü pokémonlar da mevcut. Gelin bu ilginç pokémonlara yakından göz atalım.

 

Bidoof

Asdfghjkl - en tuhaf görünen 11 pokémon - figurex pokemon go

Bidoof oyuncak ayıyla kunduz karışımı ilginç bir pokémon. Pokémon Diamond ve Pearl’de oyuncuların sıkça karşına çıkan bu pokémonu Pokémon Go’daki Ratata’ya benzetebiliriz.

 

Foongus

Asdfghjkl 1 - en tuhaf görünen 11 pokémon - figurex pokemon go

Mantar görünüşlü bir pokémon yapmak hiç de fena bir fikir değil ama neden şapkasını Poké topu şeklinde yaparsınız ki!? İşin diğer bir garip tarafı ise Poké topları pokémon yakalamak için insan eliyle yapılmış bir şey yani Foongus‘un doğal bir Poké topu gibi görünmesi biraz mantık dışı kaçmış. Bir de bu pokémonun evrimleşmiş hali Amoonguss var onun da aşağı kalır yanı yok. Kendisinin Poké topu şeklinde kalkanları var.

 

Jynx

Asdfghjkl 2 - en tuhaf görünen 11 pokémon - figurex pokemon go

Son zamanlar pokémon tasarımları çok fazla tartışmaya sebep olmuyor ama zamanında ortalığı karıştıran bir kaç pokémon olmuş. Jynx de onlardan biri. Görünüşü yüzünden siyahi görünmek için yüzünü siyaha boyayan tiyatro sanatçılarına benzetilen Jynx birçok şikayete maruz kalmış ve tasarımcılar Jynx’in görünüşü değiştirip rengini siyahtan mora çevirmek durumunda kalmış. Ama yine de bütün bu olanlar Jynx’in kötü şöhretini düzeltmeye yetmemiş. Öyle görünüyor ki Jynx sonsuza dek olumsuz yorumlara maruz kalacak. Hatta Jynx‘in yer aldığı bazı bölümler bu yüzden tamamen yayından kaldırıldı.

 

Klefki

Asdfghjkl 3 - en tuhaf görünen 11 pokémon - figurex pokemon go

Bazı oyunseverler tasarımcıların yeni pokémon tasarlama konusundaki fikirlerinin tükendiğini iddia ediyor. Pokémon X&Y için tasarlanan Klefki de bu duruma neden olan pokémonlardan biri. Havada süzülen ve yüzü olan bir avuç anahtara benzeyen Klefki‘yi tasarlarken acaba tasarımcı Mana Ibe ne düşünüyordu çok merak ediyoruz.

 

Klink

Asdfghjkl 4 - en tuhaf görünen 11 pokémon - figurex pokemon go

Pokémonlar konusunda bilgisi olmayan birisi Klink‘in sol at köşedeki minnoş tilkicik olduğunu düşünebilir ama o Eevee‘den başkası değil. Bizim bahsettiğimiz pokémon şu tuhaf havada uçan dişliler. Siyam ikizi gibi görünen bu pokémonları garip yapan diğer bir husus ise Magnemite’a benzemeleri. Hem görünüş bakımından hem de fikir olarak pek de orijinal bir pokémon değil.

 

Luvdisc

Asdfghjkl 5 - en tuhaf görünen 11 pokémon - figurex pokemon go

Orijinallikten bahsetmişken tembel tasarımcıların işi olan alakasız bir pokémon daha. Bazı pokémonlar müthiş tasarımlara sahipken Luvdisc ise gözleri olan yan dönmüş bir kalp. Görünüşü yüzünden birçok nefret alan Luvdisc aynı zamanda en yararsız pokémonlardan biri.

 

Mr. Mime

Asdfghjkl 6 - en tuhaf görünen 11 pokémon - figurex pokemon go

İnsansı pokémonların görünüş olarak pek iyi olduğu söylenemez Mr. Mime da onlardan biri. Ürkütücü bir palyaçoyla pandomimci karışımı bir pokémon olan Mr. Mime, Hayalet türü pokémonlar arasındaki en rahatsız edici olanlardan biri.

 

Stunfisk

Asdfghjkl 7 - en tuhaf görünen 11 pokémon - figurex pokemon go

Bir ejderhalara benzeyen ve rakiplerini enerji ışınlarıyla alt eden pokémonlar var bir de üzerinden silindirle geçilmiş ve yüzü sonradan kafasına tekrar monte edilmiş balık gibi duran Stunfisk var. Eğer Magikarp‘ın Gyadaros gibi muhteşem bir pokémona evrimleşmesi gibi Stunfisk de evrimleşseydi belki de çirkinliği daha katlanılabilir bir hale gelirdi.

 

Swirlix

Asdfghjkl 8 - en tuhaf görünen 11 pokémon - figurex pokemon go

Genelde birçok pokémon hayvanlardan esinlenerek tasarlanıyor ama iş cansız objelere veya yemeklere gelince durum biraz garip olabiliyor. Swirlix de yemekten esinlenerek tasarlanmış bir pokémon. Kendisi havada süzülen bir pamuk şeker. Canlı kanlı bir pamuk şeker olmak yeterince garipken Swirlix‘in palyaço görünüşlü ve tek yeteneği tatlı kokuları ayırt etmek olan Slurpuff‘tan evrimleşmesi de işi daha da tuhaf yapıyor.

 

Trubbish

Asdfghjkl 9 - en tuhaf görünen 11 pokémon - figurex pokemon go

Trubbish tam olarak yüzü olan bir çöp torbası olsa da onu biraz olsun sevimli bulanlarda var. Ve maalesef ki Trubbish evrimleştiğinde içine çok fazla çöp koymaktan alt tarafı yırtılmış gibi görünen Garbodor ‘a dönüşüyor. Bu ikili Pokémon Go‘daki yerlerini aldığında poké topunu harcayıp onları yakalamak istemeyenler mutlaka olacaktır.

 

Vanillite

Asdfghjkl 10 - en tuhaf görünen 11 pokémon - figurex pokemon go

Daha önce bahsettiğimiz gibi iş yemeklerden esinlenmeye gelince ortaya çıkan pokémonlar da bir o kadar garip oluyor. Dondurma külahı gibi görünen Vanillite da onlardan biri. Durum Vanillite evrimleştikçe garipleşiyor çünkü ilk önce daha büyük bir dondurmaya dönüşerek Vanillish daha sonra da 2 toplu ve birinin kafasından kamış çıkan bir dondurmaya dönüşerek Vanilluxe oluyor.
Biz listemizde 11 pokémona yer verdik ama saymakla bitmeyen daha birçok ilginç pokémon var. Umarız tasarımcılar geçmiş hatalarından ders çıkarır ve yeni jenerasyon pokémonlar eli yüzü düzgün sevimli yaratıklar olur.

Peki sizin en tuhaf bulduğunuz pokémonlar neler?

Related Posts

Bir cevap yazın