Otaku ni Koi wa Muzukashii OVA Duyuruldu. Fujita’nın Wotakoi: Love is Hard for Otaku (Otaku ni Koi wa Muzukashii) mangasının dokuzuncu cildi Çarşamba günü manganın 2021’de yeni bir OVA bölümünün yayınlanacağını duyurdu. OVA, Naoya (Yuuki Kaji) ve Kou (Aoi Yūki) üzerinde yoğunlaşacak.

Fujita ayrıca, 10 milyon tirajlı animeyi kutlamak için aşağıdaki yeni resmi çizdi. Çizilen resim :

Wotakoi kinen - otaku ni koi wa muzukashii ova duyuruldu - figurex anime haber

Seri için daha önce planlanan havai fişek kutlaması Covid-19 pandemi nedeniyle ertelenmişti. Bu kutlamanın 5-9 Ağustos tarihleri arasında yapılacağı ise  küçük bir tanıtım videosuyla duyruldu Video:

Otaku ni Koi wa Muzukashii Konusu:

Kodansha Comics, mangayı İngilizce olarak yayınlıyor ve hikayeyi şöyle anlatıyor:

Narumi Momose  otaku olduğunu öğrenildikten sonra her erkek arkadaşı tarafından terk edilir. Bu yüzden bu yönünü gizlemek için her şeyi yapar. Tesadüf bu ki çocukluk arkadaşı olan ve aynı zamanda kendisi de bir oyun otakusu olan Hirotaka Nifuji ile yeni iş yerinde iş arkadaşı  olarak karşılaşır. Otaku olduğunu şirketteki insanlardan nasıl saklayacağını düşünürken Hirotaka Nifuji  beklenmedik bir hareket yaparak çıkma teklif eder. Şimdi iki otakunun aşk hikayesinde neler yaşanacaktır?

Fujita mangayı 2014 yılında pixiv resim paylaşım sitesinde başlattı. Kasım 2015’te manga, Ichijinsha’nın Comic POOL dijital manga dergisine taşındı. Kodansha Comics, 7 Temmuz’da manga için lisans aldı.

Manga, Nisan 2018’de prömiyeri yapılan 11 bölümlük bir televizyon animesine ilham verdi. Anime, Japonya’nın içinde ve dışında Amazon Prime Video’da yayınlandı. Manga için ilk orijinal anime diski, Mart 2019’da manganın yedinci cildi ile birlikte gönderildi.

Manganın live action filmi uyarlaması 7 Şubat’ta Japonya’da gösterime girdi. Açılış hafta sonunda 1 numaradan giriş yaptı.

Daha fazla haber için Buraya ve Otaku ni Koi wa Muzukashii resmi web sitesi için Buraya tıklayınız.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın