Kazananı hataların belirlediği bir Çeyrek Final karşılaşmasını geride bıraktık.

İlk maçta Flash Wolwes (Gnar – Steak) (Reksai – Karsa) (LeBlanc – Maple) (Jinx – NL) (Morgana – Swordart) beşi ile başladı. Aslında bu kompozisyon da (Jinx – NL) ne kadar rahat edebilirdi?

Bu soruyu Flash Wolwes  seri boyunca tekrarlattı. Jinx üzerinde bu kadar fazla durması da serinin Flash Wolwes adına en büyük zararı oldu.

(Reksai – Karsa) turnuva boyunca en kötü oyununu 1. Ve 2. Maçlarda sergiledi.

Reksai ile erken safhada kurması gereken baskı Origen ‘in 4.19’da Bottom Lane’de aldığı iki kill ve bunun sonucunda (Alistar – Mithy) ‘nin serbest gezmesi ile bir hayalden öteye gidemedi. 6. Dakikadan itibaren (Sivir – Niels) koridoru 2-1 şekilde idare edebilecek konumda olduğundan Origen için ilk maçın erken safhaları çok rahat geçeceğe benziyordu. Bottom Lane’de istediklerini (Gragas- Amazing) ‘in seri baskınları ile alan Origen ardından Top Lane’i de avucu içine alarak oyunu erkenden bitirmek istediğini tüm izleyenlere gösterdi.

Bu maçta Origen (Darius-Soaz) (Gragas – Amazing) (Anivia – Xpeke) (Sivir – Niels) (Alistar – Mithy) 5’iyle oynadı.

Origen’in maçı ve seriyi kazanmasında ki en büyük etkenlerden biri 13.90 olan Ejderha ortalamalarını bu maçta 11.10’a çekmeleriydi. (Anivia – Xpeke) Tanrıça’nın gözyaşını geç bitirmesine karşın skilerini doğru kullanarak takımına bir çok pozisyonda oldukça yardımcı oldu. Flash Wolwes 22’de kazandığı Team Fight ve (LeBlanc – Maple) ‘ın kendi gayretleri ile aldığı killer toplamında oyunu lehine çevirmeye yaklaşırken 31’de (Darius-Soaz) ‘ın Pentası giden maçın Origen lehine dönmesini sağladı.

Ayrıca 5. Ejder’in rakibe gitmemesi için oldukça odaklanan Flash Wolwes çok büyük bir yanılgıya düşerek Backdoor yedi. xPeke yıllar önce yaptığını bu kez takımıyla bir bütün halinde yaparak ne kadar üstün bir oyun zekasına sahip olduğunu da gösterdi.

İkinci maçın seçim ekranında oyunun Origen tarafına yakın olduğu son seçim ile birlikte daha net ortaya çıkmıştı. Origen (Lulu-Soaz) (Reksai – Amazing) (Anivia – Xpeke) (Kalista– Niels) (Tahm Kench – Mithy)  5’i ile oyuna başlarken maçta Flash Wolwes (Malphite– Steak) (Elise – Karsa) (Viktor- Maple) (Jinx – NL) (Morgana – Swordart) ile rakibini karşılayacaktı. Dakika 9’a kadar iki takımın birbirini tartması ile geçen maçta ilk kanı döken Flash Wolwes oldu. Oyun başında first blue alan (Lulu-Soaz) – (Malphite– Steak) ı oyundan düşürdü. Origen harita görüşünü uzun süre kaybetmesine rağmen takımın birbirini kurtarmaya yönelik kompozisyonu hep bir kişi fazla olmalarını sağladı. Anivia’nın tıpkı Rumble gibi orman içerisinde savaşılmaması gereken bir karakter olduğunu Flash Wolwes oyuncuları bundan böyle asla unutmayacaktır. (Anivia – Xpeke) ‘nin henüz 25-27 dakikalar arasında 305 minyon’a ulaşması da 2. Maçın da Origen adına galibiyetle bitmesinde büyük etken oldu. 3. Maçta  (Darius-Soaz) (Gragas – Amazing) (Orianna – Xpeke) (Jinx– Niels) (Tahm Kench – Mithy) ile Sihirdar Vadisine çıkan Origen’e karşı Flash Wolwes (Gnar– Steak) (Reksai – Karsa) (Viktor- Maple) (Caitlyn – NL) (Morgana – Swordart) 5’ini tercih etti. İki takımında sıcak ellerinin rahat etmesini istediği 3. Maçta Origen tüm yatırımını  (Jinx– Niels)  ‘e yapmasına rağmen bunun meyvelerini yiyemedi. Ayrıca ejder ve baron’un çalınması da oyunun Flash Wolwes  adına dönmesini sağladı. Ve durum 2-1’e geldi.

  1. maçta takımlar :
    Origen : (Lulu-Soaz) (Elise – Amazing) (Anivia – Xpeke) (Jinx– Niels) (Morgana – Mithy)

Flash Wolwes : (Irelia– Steak) (Reksai – Karsa) (Viktor- Maple) (Caitlyn – NL) (Thresh – Swordart)

5’leri ile oyuna başladılar. İki takım arasında gidip gelen maç (Jinx– Niels) ‘in muhteşem oyunu ve Origen takımının birbirine olan güveni ile birlikte Flash Wolwes için gecenin hüzünlü bitmesine neden oldu ve 3-1’e geldi maçın oldukça yavaş geçmesi de maçı izleyenlerin ve yorumlayanların oldukça alışık olduğu anlardan biri olarak kaydedildi. Bu sonuçla Origen çeyrek final de Flash Wolwes ‘ı eleyerek adını bir üst tura yazdırdı.

 

Ineaughnalecha Park. S.U.

Related Posts

Bir cevap yazın