#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

One Piece – Hana Hana no Mi

Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Bende iyiyim. Bugün size One Piece evreninin Cool Beauty’si Nico Robin’in meyvesi Hana Hana no Mi yi tanıtacağım. Hazırsanız başlayalım.


One Piece – Hana Hana no MiHana Hana no Mi türkçe adıyla Çiçek Çiçek Meyvesi Paramecia türünde bir şeytan meyvesidir. Hana Hana no Mi meyvesi isminden dolayı yanlış bir izlenim oluşturabilir. Bu meyve yiyen kişinin her tarafta çiçek açtırmasını sağlayan bir meyve değildir. Yani gene bir şey açıyor ama bitki değil. 


Meyvenin GücüGiftede gördüğünüz gibi Hana Hana no Mi yiyen kişinin vücut uzuvlarını istediği gibi çoğaltabilmesine olanak sağlıyor. Vücut uzuvları herhangi bir yüzeyde rahatça oluşturulabilir. Başka bir kişinin vücudunda da oluşturup o kişiye yardım edebilir ya da uzuvlarını kırmak gibi şeyler yapabilir. Uzuvları istediği yerde çıkartabildiği için bu yetenek ile gizlice bilgi toplanabilir. 

Yaratılan uzuvlar ile daha büyük uzuvlarda oluşturulabilir. Yada yeni uzuvlar. Hatta kendisinin bir kopyasını bile yapabilir. 


 


Meyvenin Zayıflıkları


Her meyve yiyenin ortak zayıflığı olan Deniz bu meyve içinde bir istisna değildir. Bunun dışında meyve kulanıcının vücuduna hasar verilmesine zin veren bir meyve. Saldırı için ya da herhangi bir şey için oluşturulan fazla uzuvlar eğer hasar alırsa yani kesilirse ya da yanarsa vb. kullanıcının asıl bedenine de aynı hasarı verir. Yani çoğaltarak oluşturduğu bir göze biri bir şey batırırsa veya hasar verirse kullanıcının kör kalma ihtimali var. 

Oluşturulan her uzuv kullanıcının fiziksel gücüne eşdeğerdir. Ne daha güçlü ne de daha güçsüzdür.  

Vücut parçaları oluşturuldukları yerlerden hareket edemezler. Yani Addam’s Family’deki etrafta koşturan el gibi hareket edemezler. Ayrıca uzuv oluşturulabilecek yerler sadece kişinin görüş açısındaki yerlerdir. Yani göremediği bir yere uzuv yerleştirilemez. 


Kullanıcısı: Nico RobinNico Robin posterdeki adıyla Şeytan Çocuğu Nico Robin. Hasır Şapka Korsanlarının Arkeologudur. Animede ilk olarak Arabasta Arc’ta gözükmüştür. Düşman Crocodile ile iş birliği yapmaktadır. Crocodile’ın yenilmesi ile oradan ayrılan Hasır Şapka Korsan’larının gemisine binmiştir ve biraz emrivaki ile kendini tayfanın bir üyesi yapmıştır. Ama kısa süre içinde tayfanın vazgeçilmez bir üyesi haline gelmiştir.


 


Robin genç yaşta Şeytan Meyvesini yemiştir. Buda onun yaşadığı adadaki herkes tarafından dışlanmasına neden olmuştur. 

Robin Ohara adlı bir adada doğup büyümüştür. Ohara adası artık haritalarda olmayan Dünya Hükümeti tarafından yok edilmiş bir adadır. O adadan geriye tek Robin kalmıştır. 

Ohara adasının yok edilmesinin en önemli sebeplerinden biri tarihin sırlarını barındıran Poneglyph’i okuyabilen tek kişiler olmalarıdır. Dünya Hükümeti sırlar ortaya çıkmasın diye Ohara adasını haritadan silmişlerdir. Robin Aokiji’nin yardımı ile adadan kaçmayı başarmıştır. 


 


Adadan kaçtıktan sonra Robin’in tek amacı Poneglyph’leri çevirmek ve karanlık tarihi aydınlatmak olmuştur. 

Dünya Hükümeti tarafından kara listede olan Robin Water 7 Arc’ında CP 9 adlı bir grup tarafından yakalanmıştır. Hasır şapkaların yetişmesi ile idamdan kurtulmuştur. 

Herkesin bildiği o Yaşamak İstiyorum sahneside o zaman yaşanmıştır. Herkesin kalbine dokunan, kiminin ağlamasına neden olan (ben) o sahne.


 


Nico Robin ile ilgili verebileceğim bilgiler bu kadar. Umarım beğenmişsinizdir. 

Eğer diğer One Piece Şeytan Meyvesi yazılarımızı merak ediyorsanız buradan bakabilirsiniz.

Eğer özellikle istediğiniz bir meyve varsa yorumlara yazmaktan çekinmeyin. 

Başka bir yazıda görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın.

Kaynakça: Onepiece.fandom

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Bakuten!! Animesinden Yeni Haberler Var!

Vakit Kaybı Bir Seri: Ex-Arm Anime Tanıtımı ve İncelemesi!