Anime Haber

Bakuten!! Animesinden Yeni Haberler Var!

Bakuten

Öncelikle selamlar, bu soğuk kış günlerinde sıcacık yorganının altında anime izleyen anime hayranları sizler de hoş geldiniz! Bugün sizlere bir Haikyuu kadar olmasa da en azından o bittikten sonra aynı tadı vermesini beklediğim Bakuten!! animesi için güzel haberlerim var!

Bir grup genç liseli erkeğimizin jimnastiğin doğasını ve sanatını öğrenmesini konu alan Bakuten, kısa bir süre önce ilk fragmanını yayınladı! “You are Here” (Buradasın) adı altında yayınlanan fragmanı gelin hep beraber izleyelim.

Fragmanı izledikten sonra umarım kafanızda bir şeyler oturmuştur. Animenin konusu ve işleyişi bakımından bir spor animesi olduğu aşikar fakat ben biraz da komedi ve dram göreceğimize de eminim.
Belki de Türkiye’de adını çok duymadığımız fakat benim bazı animelerini sevdiğim stüdyo olan “Zexcs” (Sukitte li na yo veya Aku no Hana gibi animelerden hatırlayabilirsiniz.) bu animemizi bizlere sunacak.

“İyi güzel de bu Bakuten‘nin konusu ne?” gibi aklınızı karıştıran sorular varsa hiç düşünmeyin. Ve okumaya devam edin. Çünkü gelin sizlere bu anime bizlere neler anlatacakmış biraz da onlara bakalım…

Bakuten!! Animesinin Konusu


 

Hikayemiz, ortaokul zamanlarında erkek jimnastik sporuna büyük bir ilgi duyan Shotaro Futaba‘yı konu alıyor.


Ortaokul biter ve Shotaro, Soshukan adında özel bir liseye başlar. Okula girer girmez erkek jimnastik kulübüne girer ve onun için yeni bir hayat başlar. Ağlamalı gülmeli, mutlu zamanlarını ve sarsıcı gecelerini paylaşabileceği benzersiz bir grup erkekle harika dostluklar kurarak atletik hayallerinin peşinden yürümeye başlar.

Evet hikayemiz böyle başlayıp böyle şekillenecek. Dediğim gibi belki Haikyuu kadar bir ilgi toplamaya bilir -belki de toplar- fakat şundan eminim ki Haikyuu animesi bittikten sonra bir B planı olma potansiyeline sahip yani eğer Haikyuu sizin en sevdiğiniz animeyse bence bu Bakuten de tam size göre.


 


 

Son sözlerime geçmeden önce animemizimin usta isimler kadrosuna bakmadan geçmek olmaz.


Yönetmen koltuğunda belki de çok yakından tanıdığınız isim Toshimasa Kuroyanagi bizlerle birlikte olacak. (Kendisi daha öncesinde Sukitte li na yo, Kimi ni Todoke, Ergo Proxy… gibi animelerde yer almıştır.) Ses direktörlüğünde ise Yukio Nagasaki (Beck, Ao Haru Ride, Blend S… gibi animelerden hatırlayabiliriz.)


Son olarak da Hiroshi Kamiya (Levi, Yato…), Kaito Ishikawa (Iida, Kageyama…), Tomokazu Sugita (Gintoki)… gibi önemli ses sanatçıları da bizlerle olacak!

Bu arada anime bizleri 2021 Bahar ayında selamlayıp 9 Mart‘ta karşımızda yer edecektir.

Bugünlük anime haber tanıtımın sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok anime haberine ulaşmak için BURAYA veya kullandığım kaynağa ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Bir cevap yazın