Anime Haber

One Piece Final İçin Soruldu: Eiichiro Oda Mangayı 4-5 Yılda Bitirmeyi Planlıyor

7ce47ecd865ee1fbbaf9a19370f0624d 1

One Piece Final İçin Soruldu: Eiichiro Oda Mangayı 4-5 Yılda Bitirmeyi Planlıyor. One Piece mangakası  Eiichiro Oda, Perşembe günü Arashi grubunun la tubo varyete programının bir bölümünde verdiği röportajda, hikayeyi dört veya beş yıl içinde bitirmeyi planladığını söyledi. Arashi üyesi Masaki Aiba, Oda’ya “Hikayenin daha kaç yılı olduğuna karar verdin mi?” Diye sormuştu. One Piece Final daha çok sorulacak gibi gözüküyor.

One Piece Final

Oda, Arashi üyesi Satoshi Ohno’nun sona karar verildi ise eğer Oda’ya herhangi bir şey olması durumunda ne olacak sorusu soruldu. Oda, “Editörüm her değiştiğinde her şey hakkında konuşmalıyız” dedi ve röportaj sırasında yanında oturan editör de sonunu bildiğini doğruladı.

Yayıncı Shueisha ve Weekly Shonen Jump dergisi ve Jump Comic dizisinin editörleri 14 Ağustos’ta COVID-19 endişeleriyle ilgili prodüksiyon sorunları nedeniyle 4 Eylül’den 16 Eylül’e kadar üç One Piece yayınını ertelediklerini duyurdular. Üç yayın One Piece manga cilt 97, One Piece Oda Eiichiro Gashū Tiger Color Walk 9 (One Piece by Eiichiro Oda Tiger Color Walk 9 sanat kitabı) ve One Piece Magazine Vol. 10.

Seride ayrıca COVID-19 nedeniyle baharda gecikmeler yaşandı. Oda, personelinin sosyal mesafeyi kolaylaştırmak için işyerini yeniden düzenlediği için Mayıs ayında daha fazla gecikmenin mümkün olduğu konusunda uyardı.

One Piece Final ve Dahası

Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisinin bu yılki 35. sayısı, 4 Eylül’de yayınlanacak olan One Piece Dergisi’nin 10. cildinin reklamında, 2 Ağustos’ta One Piece’in “yaklaşmakta olan son destana doğru ilerlediğini” duyurdu. Oda, Eylül 2019’da yayınlanan bir YouTube videosunda “[One Piece hikayesini] beş yıl içinde bitirmek istediğini” bildirdi. Kasım ayında yapılan bir röportaj daha sonra bu planı doğruladı.

Oda, lisedeyken 1992’de Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisinden yeni mangakalar için Tezuka Ödülü’nü ikinci kez aldı. 19 Temmuz 1997’de Shueisha’nın Haftalık Shonen Jump mangasında One Piece mangasını seri olarak yayınlamaya başladı. Nisan ayı itibariyle manga, Japonya’da 390 milyon kopya ve 42’den fazla ülke ve bölgede 80 milyon kopya basmaktaydı ve dünya çapında toplamda 470 milyondan fazla basılı kopya elde edildi. Manga, 2012’de 41. Japonya Karikatürist Ödülünü kazandı ve “tek bir yazar tarafından aynı çizgi roman serisinin en çok kopyası” olarak 2015 yılında Guinness Dünya Rekoru kırdı.

Daha fazla haber için Buraya ve resmi web sayfasına erişmek için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın