Anime

One Piece Coby’nin Rolü [ Teori Çeviri]

one piece coby

One Piece Coby’nin Rolü [ Teori Çeviri], yazım ile çeviri yazılarıma devam ediyorum. Çeviri yazıları yazmamın en büyük sebebi ingilizcemi yavaş yavaş da olsa geliştirmek. Tabi bu düşüncemi de en sevdiğim anime olan One Piece hakkındaki yazıları çevirerek gerçekleştirmek istiyorum. Bu yazımızda One Piece’in ilk bölümlerinden bu yana ara ara görünen Coby Hakkında… Giriş bölümünü fazla uzatmadan One Piece Coby’nin Rolü yazımıza geçelim.

 

One Piece Coby’nin Rolü

one piece coby

Coby biraz tartışmalı bir karaktere sahip. Çünkü hikayedeki varlığı onu önemli bir karaktere doğru yönlendiriyor. Bundan dolayı, dizideki rolü biraz belirsizdir ve nihayetinde ne olacağı belli değildir.

one piece coby 2 years later

Coby vs Luffy Rakip Mi?

Coby’nin dizideki ana rolü Luffy’nin rakibi olmak gibi görünüyor. Bir bakıma Luffy ile aynı paralelde ilerliyor. Bir Korsanlar Kralı olmak istiyor, diğeri is denizci amirali. Bazen, Coby’nin dizideki rolü, Gol D. Roger’in döneminde Garp rolü olarak görülüyor. Onunla Luffy arasında Garp ve Roger’ın sahip olduğu rekabete benzeyen bir tür özel rekabet var, ama buna rağmen bu paralelde bazı engeller var. Bundan dolayı, Smoker bu rolü Coby’den daha iyi yerine getiriyor.

one piece coby vs luffy

İlk büyük engel çok basittir; Coby, yeni dünya da Garp olarak görülmek için çok zayıf. Bir kaç saniyeye bile dayanabileceği ve Luffy ile savaşabileceği bir yolu yoktur. Şimdiye kadar gördüklerimiz Luffy’nin, Coby’yi kesinlikle mahvedeceğini söylüyor. Zaman atlayışından önce onu kolayca yenebilirdi ve iki yıl boyunca durmadan Silvers Rayleigh’in yardımıyla antrenmandan sonra, boşluk çok daha büyüdü. Coby’nin bu iki yılda hiç bir şey yapmadığını biliyorum, ama bu iki yılda Luffy’ye yetişebilmesinin bir yolu yok gibi.

one piece coby vs akainu

Coby, Garp’ın Paraleli mi?

Coby’nin Garp’a paralel olmasını çok olası ve zayıf kılan ikinci şey, Coby’nin Luffy veya tayfası ile savaşmak için hikayede tam anlamıyla bulunmamasıdır. Onu gördüğümüz tek zamanlar, Enies Lobby arkı ve Marineford Savaşı sırasında hikayenin başındaydı. Luffy ile tanışabilmesi ve dövüşebilmesinin tek nedeni, Beyaz Kılıç Korsanlarına karşı savaşmak için Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na çağırılmasından kaynaklanıyordu. Bunun dışında, Luffy ile savaşmak için hiçbir zaman tam anlamıyla ortaya çıkmadı. Bu eğilimin gelecekte de devam edip etmeyeceği belirsizdir, ama kesinlikle buna benzemektedir. Bu noktalar Coby’nin serisindeki rolünü biraz belirsiz kılıyor ve ona nasıl baktığınıza bağlı olarak, serisindeki genel görünüşünün biraz farklı olduğunu söyleyebiliriz.

one piece coby 2 years later

 

Denizci Amirali Coby

Coby’nin nihai hedefi deniz amiralleri olmaktır. Hayalini yerine getirip getirmeyeceği ve aslında bir amiral haline gelip gelmeyeceğini söylemek biraz zor ama dürüst olmak gerekirse, Coby’nin bir amiral olmak istemesi durumunda LOT’un olması gerekiyor. Yonkou’ya karşı çıkıyor ve Coby bile amiral seviyesine yakın değil. Coby, Smoker’a güç ve savaş verimliliği açısından bile yakın olmadığı için bir  Amiral’den çok daha zayıf olarak tasvir edildiğini söyleyebilirim.

one piece coby haki

Coby için bir başka olası görev, dizinin sonunda Dünya Hükümeti ve Deniz Kuvvetleri’nin olası bir reformudur. Hepimiz biliyoruz ki Dünya Hükümeti, kendilerini diğerlerinin üstüne koyan tamamen ahlaksız ve bencil insanlar olan Göksel Ejderhalar tarafından yönetiliyor. Dizideki  ana zaman çizgilerinden biridir ve her zamanın şeytani yöneticiler olarak resmedilir.

 

Birilerinin One Piece’i bulacağı ve bundan sonra da büyük bir savaş çıkacağı seride bir kaç kez dile getirilmişti Muhtemelen Kayıp Yüzyıl ve Dünya Hükümeti’nin temeli hakkında gerçeği ortaya çıkaracak. Bu gerçekler, Hasır şapka tayfası dahil birçok insanın öfkesini tetikleyebilecek ve bu da sonuçta Dünya Hükümeti ile birlikte bir Final Savaşına yol açacaktır.

one piece coby wiki

 

Savaşın sonunda, Dünya Hükümeti muhtemelen yenilecek ve Göksel Ejderhalar tüm diğer insanlarla eşitlenecek ve hatta hapsedilecekler. Deniz Kuvvetleri de dahil olmak üzere Dünya Hükümeti, muhtemelen eski liderlerin ya gerçeği açığa vurulduktan sonra yenilecek ya da istifa edeceği için yeniden biçimlenecektir. Bu değişiklikte muhtemelen rol oynayacak olan bazı insanlar Devrim Ordusu ve Smoker ve Coby gibi bazı yeni denizciler olacak. Bence bu, Coby’nin dizide yerine getireceği rollerden biri, çünkü Dünya’daki diğer insanlardan farklı olarak, insanları gerçekten önemseyen ve tüm zaman boyunca iyi olan bir Denizci olarak ön görüldü.


 

One Piece Coby’nin Rolü [ Teori Çeviri] yazımda bu kadardır dostlar. Diğer çeviri yazılarımızda görüşmek üzere.

One piece hakkındaki tüm yazılarımıza göz atmak isterseniz buyrun. 😉

Diğer yazılarımda görüşmek üzere,

Takipte Kalın 😉

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın