#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Neverwinter – İnceleme

Yapımcı Şirket: Cryptic Studios

Yayıncı Şirket: Perfect World Entertainment

Platformlar: PC, Xbox One, Playstation 4

Çıkış Tarihi: PC: 20 Haziran, 2013 | Xbox One: 31 Mart, 2015

Oyun Türü: MMORPG

Oyun Modu: Multiplayer

 

Neverwinter Dungeon tabanlı Free-To-Play bir oyun. Oyundaki ana classlar BarbarianBardClericDruidFighterMageMonkPaladinRangerSorcererThiefWarlock ve Warlord. Yani oyunda tam olarak kendinize uygun sınıfı seçebilmeniz için birçok class mevcut. Arkadaşlarınızla 5 kişiye kadar grup oluşturabiliyorsunuz. Karakter ekranı çok detaylı. Neredeyse her şeyi ayarlayabiliyorsunuz. Daha sonra dungeonlarda maceralara atılmaya başlıyorsunuz.

Neverwinter

 

Başlangıçta basit skill‘lerle başlıyorsunuz, sınıftan sınıfa farklı ancak güzel düşünülmüş skill‘ler var. Örneğin Thief sınıfıyla oynarken normal vuruşunuz yakın vuruşken hançer fırlatma gibi menzilli skiller de kazanabiliyorsunuz. Yani siz yakın menzil bir sınıfa sahipseniz uzağa hiçbir müdahalede bulunamıyor da değilsiniz. Bu dengeleme gayet hoş olmuş. Ayrıca sıradan dungeon oyunlarındaki gibi bir dungeona girip 100-200 yaratıkla birden savaştığınız bir sistem yok. bazen 2 bazen 4 yaratık üzerinize koşuyor. Öyle battal gazi gibi koskoca bir orduya tek başınıza veya 5 kişiyle saldırmıyorsunuz. Hatta bazı oyunlarda bosslara geldiğinizde bile bossun yanında birçok yardımcı yaratık daha saldırmaya devam ediyor. Bu oyunda kesinlikle öyle değil. Tamamen hikayeye dayalı devam eden ve dungeonlarda kademe kademe ilerlediğiniz bir sistem var.

Neverwinter-3

 

Oyunun grafikleri Closed Beta‘dayken zaman geçirdikçe sıkmaya başlıyordu ancak Open Beta süreci bittikten sonra özellikle oyunun grafiklerinde büyük yenilenme oldu. Ayrıca sadece grafik değil, yeni classlar ve dungeonlar da eklendi. Yani oyunu eğer Closed Beta veya Open Beta sürecinde oynadıysanız ve hala oynamaya devam etmiyorsanız, şu anki haline bir daha bakmalısınız.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

3 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

Loading…

Lelouch Lamperouge Geniş Karakter Tanıtımı

Shaman İçin Basic Kart Dizilimi