Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Ben de iyiyim. Bugün size Netflix Re Mind dizisini tanıtacağım. Ama öncesinde fragmanını izlemenizi istiyorum. Eğer ilginizi çekerse yazıyı okumaya devam edersiniz.

Netflix Re:Mind Dizisi Tanıtım ve İncelemesi


Fragmanı izlediniz mi? Netflix’de Japon Dizisi pek olmadığı için Re Mind sınırlı sayıda olan güzel japon dizilerinden. Haydi size Re Mind‘ı tanıtayım.


Dmfxy4 umaace6r 1024x580 1 - netflix re:mind dizisi tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex dizi
Netflix Re:Mind Dizisi Tanıtım ve İncelemesi 5

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: 11 lise öğrencisi uyandıklarında kendilerini daha önce görmedikleri bir yerde bulurlar. Üstelik ayaklarındaki prangalar yüzünden hiç bir yere gidememektedirler. Gizemli biri tarafından hapsedilen bu 11 öğrencinin kurtulmaları için tek gereken hatırlamaları. Ama neyi?


Benim düşüncem…

Re Mind dizisi aslında oldukça güzel bir konuya sahip. Hapsedilmiş 11 öğrenci ve hatırlamaları gereken bir şey. Peki bu şeyi hatırladıklarında kurtulacaklar mı yoksa işler daha da mı kötü olacak? Dizinin ismi de buradan geliyor zaten. Re Mind =  Hatırlamak.

Dediğim gibi konu olarak Re Mind oldukça güzel ve ilginç. Ama bazı oyuncular ne yazık ki pek iyi oynayamamışlar. En azından benim düşüncem bu.


Wellgroomedcarefulgreathornedowl max 1mb - netflix re:mind dizisi tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex dizi

Yani şuna bakar mısınız. Fazla abartı değil mi? Re Mind‘in daha iyi bir oyuncu kadrosu ile diğer dizileri silip süpüreceğine inanıyorum ben.  

Diziye gelirsek. Bu 11 kız aslında sınıf arkadaşı. Hemde oldukça yakın arkadaşlar. Hepsi uyandığında bir yemek masasının etrafında oturuyorlar ve ayakları prangalarla yere bağlanmış bir vaziyetteler. Ama işin tuhafı ne biliyor musunuz? Oturma şekilleri. Hepsinin durduğu sıra bir süre önce grupça gittikleri bir yerdeki oturma şekliyle aynı. Ama aralarından bir kişi eksik. Grubun kraliçe arısı Miho. 


- netflix re:mind dizisi tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex dizi

Kraliçe Arı Miho

Miho bir kaza sonucu engelli kalan biri. Tabi engelli kalınca diğerleri onun kraliçe arılığını sorgulamaya başlıyorlar. Hemen ardından da yapabildikleri için zorbalıklar başlıyor. Belki de hatırlamaları gerek şey Miho ile ilgilidir. 

Miha baştan sona bir kraliçe arı. Babası yüksek mevkideki bir bakan sevgilisi geleceği parlak bir doktor adayı. Bana kakegurui animesindeki Kirari’yi hatırlattı. Hani başka varya o işte. Miho kendi görüşlerine göre adaleti sağlamayı biraz kafasına takmış bir karakter. Diğer kızları da kendi etrafında toplayıp onları da bu işe bulaştırıyor. Kendi kafalarına göre yanlış lan şeyleri düzeltip bunu internette paylaşıyorlar. Ama bunu yaparken kendileri de kötü şeyler yapıyorlar. Yanlış bir yere parkeden arabaya hasar vermek gibi şeyler.

Tabi başları Miho ama Miho’da engelli kalıp kraliçeliği sarsılınca işler iyice rayından çıkıyor zaten. Bunları izlemekte oldukça eğlenceli aslında. 


Aaaabx5ybszfp6qwmvzcyv1bwmat1aabm3xozc5o5lfrojsfigasnagiu7vxue9npxws0z4zm01axmr9k6afbzlv8bd6vlgl - netflix re:mind dizisi tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex dizi
Netflix Re:Mind Dizisi Tanıtım ve İncelemesi 6

Bazı sahneler dışında Re Mind oldukça güzel ve bana göre eğlenceli bir diziydi. Ama o sahnelerin kötü olmasının nedeni sadece oyunculuk bana göre. İkinci sezonu gelir mi bilmem. Bence gelebilir. Neden derseniz ucu biraz açık bitti gibi geldi bana. Belki de bana öyle gelmiştir. Ama cevaplandırılmamış dorular var ve sonuna doğru bir bomba patlıyor ve bu yüzden devam edecekmiş hissi veriyorlar. Bakalım ne olacak.

Eğer sizde Re Mind izlediyseniz yorumlarınızı benimle paylaşabilirsiniz. Hatta başka Japon dizisi önermek istersen onlara da kapım açık. Başka bir yazıda görüşmek üzere. 

 

Re Mind gibi diğer dizi önerileri yazılarımız için buraya bakabilirsiniz.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın