Studio Ponoc’un kurucusu ve yapımcısı olan Yoshiaki Nishimura Hollywood’daki Animasyon Film Festivali’nde stüdyonun yeni bir film üzerinde çalışmalara başladığını duyurdu. Nishimiya festivalde Ponoc’un kısa bir atoloji filmi olan Modest Heroes: Ponoc Short Films Tehatre Volume 1 filminin ardından bir konuşma yaptı. Aşağıdaki poster kısa filmin posteri.

Dal v01 5 - mary and the witch's flower'sın stüdyosundan yeni film geliyor - figurex anime haber

Yoshiki Nishimura’ya ve yönetmen Hiromasa Yonebayashi’ye Mary and The Witch’s Flower’s için devam filmi olacak mı diye sorulduğunda yapımcı Nishimura gülerek ” sihirli çiçeğin her yedi yılda bir çiçek açtığını ve yeni filmin çıkmasının bu kadar uzun sürebileceğini söyledi.

Nishimiya’ya Studio Ponoc’u sonraki Studio Ghibli olup olamayacağını sorduklarında Nishimura “Ponoc hakkında Miyazaki’den sonra çıkmış bir stüdyo olduğundan bahsettiğini kabul etti. Lakin kişisel olarak bunun Post-da-Vinci gibi düşündüğünü söyledi.

8fd97298023ea9eb83d71a1eb8c6c0031536321986 full 2 - mary and the witch's flower'sın stüdyosundan yeni film geliyor - figurex anime haber

Nishimura stüdyonun sonraki Studio Ghibli olmayı hedeflemediğini ve bunun faydasız bir hedef olduğunu söyledi. Bunun yerine stüdyonun Ghibli ile Hayao Miyazaki’den öğrendiklerini ve kendi yaratıcılıklarından  faydalanacaklarını söyledi. Nishimura özellikle Hayao Miyazaki’nin onlara çocuklara yönelik çalışmalar yaparlarsa yetişkinlerinde bunlardan memnun olacağını söylediğini söyledi.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın