Anime Haber

Kono Oto Tomare Anime’sinin Karakterleri Yayınlandı

81d AfhbOwL. RI  1

Ünlü manga serisi Kono Oto Tomare‘de animeye dönüşen seriler arasında sonunda yerini aldı.Nisan ayında prömiyeri yapılacak anime için yeni bir görsel  ve üç karakterin görseli yayınlandı.

Yayınlanan üç karakterde animenin ana karakterleri.

Yuma Uchida Chika Kudo’yu seslendirecek.

Takezo Kurata’yı Junya Enoki seslendirecek.

Satowa Hozuki’yi Atsumi Tanezaki seslendirecek.

Animenin konusundan birazcık bahsedeyim. Kendini geleneksel yaylı enstrümanlara adamış olan Takezo Kurata Koto kulübünün son üyesidir. Eğer yeni üyeler bulamazsa kulüp kapatılacaktır. Takezo ne yapacağını düşünürken kulüp odasına bir öğrenci gelip kulübe katılmak istediğini söyler. Bu öğrenci diğer okullarda bile bilinen ve senpailerinin bile korktuğu Chika Kudo’dur.

İlginç bir konusu var. Daha önce geleneksel yaylı müzik aletlerinin geçtiği bir anime görmemiştim. Doğrusu geleneksel müzik enstrümanlarının olduğu bir anime görmemiştim. Bu benim içinde bir ilk olacak.

Anime için kısa bir tanıtım videosu hazırlamışlar. Onu da sizinle paylaşayım. Manga içerikli bir vido olmuş ama sonuçta bir tanıtım videosu.

https://youtu.be/25M6oWO9u10

Animenin yönetmenliğini Ryoma Mizuno ( Servamp) yapacak. Ayumu Hisao (Devil’s Line) hem senaryo ile ilgileniyor hemde denetleyiciliğini yapıyor. Junko Yamanaka ( ReLife) karakter tasarımları ile ilgileniyor. Toshimitsu Kobayashi (Spice and Wold II) yan karakterlerin tasarımları ile ilgileniyor.

Amyu’nun ünlü mangası Jump SQ’da  4 Ağustos 2012’den beri düzenli olarak yayınlanmaya devam ediyor. Hala da sona ermedi.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın