Merhabalar,

Bu sefer de bir süre aşırı derecede popüler olan ve izledikten sonra da üstünden çok zaman geçmeden 2 kez daha izleyecek kadar beğendiğim bu movie hakkında yazayım dedim ^^ İyi okumalar.

Koe no katachi ile ilgili görsel sonucu

Yazar-Çizer: Yoshitoki Ouima

Stüdyo: Kyoto Animation

Bölüm Sayısı: 1

Tür: Dram, Okul, Shounen (?)

MAL Puanı: 9.09 / 10

Koe no katachi gif ile ilgili görsel sonucu

Nishimiya Shoko, doğuştan duyma yetersizliğine sahip bir kızdır. Yeni okuluna nakil gittikten sonra okul içinde sürekli Ishida Shota tarafından rahatsız edilir ve zorbalığa uğrar. Nishimiya bu sebepten dolayı okuldan ayrıldıktan sonra kıza yatığı bütün zorbalıklar Shota’ya arkadaşları tarafından tek tek ödetilir. Yıllar sonra Shota liseye geçtiğinde hala yalnız bir insandır ve artık intihar etmeyi düşündüğü gün Nishimiya’yla karşılaşır.

Anime hakkında beni en çok şok eden normal bir seri manga olduğunu öğrenmek oldu. Ancak bu mangaya da birazcık göz atmış biri olarak stüdyonun animasyon konusunda gerçekten iyi iş çıkardığını söyleyebilirim. Ana karakterin tipi pek öyle ahım şahım olmasa bile tüm karakterlerde insanın içini ısıtan bir sevimlilik var. Bu büyüklükleri için de geçerli ama çocukluk çizimleri ayrı güzel bana göre.

Koe no katachi gif ile ilgili görsel sonucu

Animenin ilerleyişi çok iyi tasarlanmış. Ana karaktere olan duygularımın dakikalar içinde nasıl değiştiğine ben bile şaşırdım açıkçası. Başta nefret ediyorsunuz, sonra yavaş yavaş acımaya başlıyorsunuz ve en sonunda da ne kadar sempatik bulduğunuzu görüp şaşırıyorsunuz. Duyamayan bir kıza zorbalık yapması beni tiksindirmişti ama daha sonra tüm yaptıklarından pişman olması ve kızın üzülmemesi için elinden geleni yapması beni çok etkiledi. Ana karakter kızı zaten sevememe ihtimaliniz bile yok, o derece tatlı ve masum bir kız.

Tabi anime içinde ana karakterin bası absürt davranışları garip geliyor. Durup dururken arkadaş grubunu dağılmanın eşiğine getirmek çok saçma bir hareket mesela. Karakterin gereksizlikleri kabak tadı veriyor bir süre sonra. Ama bunları kızın iyiliği için yaptığını bilince de kızamıyorsunuz bile, boğazınızda kalıyor. Ve hiçbir karakterden nefret etmeye fırsat vermeden final veriyor, en sinir oluğum karakter Ueno’ydu anime içinde. Onun da tüm yaptıklarını Ishida için yaptığını bilmek üzüyor ve bir süre sonra ona da kızamadım. Her zaman ana karakterin sevdiği yerine kendisini seven karakterle birlikte olmasını tercih eden biriyim ama bunda açıkçası tercih yapmam mümkün olmadı.

Tumblr oq9ionagug1wn7bdzo1 500 - koe no katachi tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Gerçekten ağlattığı sahneler oldu, şok ettiği sahneler oldu, eğlendirdiği sahneler oldu. Her dakikası dolu dolu bir film. Eski arkadaşlarla yeniden bir araya gelmek hep hayalim olan şeyler, yapamadığımız için izleyerek tatmin oluyoruz işte. Elbette yeni arkadaşlar da edinmek önemli, en önemlisi de ikisini aynı anda koruyabilmek.

Beni en çok etkileyen ise finali oldu. Tüm arkadaşlarıyla arasını tekrar yapmak, insanlara bakışını değiştirmek… Oldukça büyük bir tebriği hak ediyor bence Ishida. Özellikle gözlerini ve kulaklarını tekrar açtığı sahne muhteşemdi (filmin en başlarında kapattığını gösteriyorlardı) Gerçekten ağlamıştım bu sahnede.

Koe no katachi gif ueno ile ilgili görsel sonucu

Sonuç olarak gerçekten aldığı puanı hak eden bir yapım. Bu film daha fazlasını hak ediyor aslında spoiler vermemek namına bu kadarla bırakayım, gerisine siz kendiniz izleyip karar verin. Bir başka sefere görüşmek üzere ^^

Diğer tanıtımlar için TANITIMLAR sekmesine tıklamayı unutmayınız.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın