Kimi to, Nami ni Noretara filmi için detaylar duyuruldu. Daha önce Devilman Crybaby yapımıyla gönüllerde taht kuran yönetmen Masaaki Yuasa filmin yönetmenliğini üstlenecek.

- kimi to, nami ni noretara filmi duyuruldu - figurex anime haber

Anime yönetmeni Masaaki Yuasa yeni filmi Kimi to, Nami ni Noretara filmini Pazar günü Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde duyurdu. İngilizce başlık kesinleşmedi, ancak geçici versiyonu “Riding a Wave with You.” . Gelecek yaz başında Japonya’da vizyona girecek.

Orijinal hikaye, sörf yapmayı ve suda olmayı seven genç bir kadın ve bir  itfaiyeci arasındaki basit bir romantik komedi. Yuasa, filmin su ve ateş unsurlarının zıt unsurlarıyla çok heyecan verici sahneler yaşayacağını söyledi.

Kimi to, Nami ni Noretara Konusu

Üniversiteye girdiğinde, Hinako bir sahil kasabasına taşınır. Sörf yapmayı seviyor ve dalgalarda olduğu zaman korkusuzdur ama geleceği hakkında hala belirsiz hissediyordur. Bir yangın kasabayı tahrip ederken, Hinako genç itfaiyeci Minato’yla karşılaşır. Sörf ve birlikte daha çok vakit geçirirken, Hinako kendini başka insanlara yardım etmeye adamış Minato gibi birine çekilir. Hinako da Minato’nun kalbinde özel bir yer tutar.

Karakterler: Minato Hinageshi: 21 yaşında. İtfaiyeci.
Güçlü bir dürüstlük duygusuna sahip güvenilir bir ekip üyesi. Fiziksel olarak büsbütün ve görünüşe göre her şeyi üstlenebiliyor, ama her zaman ekstra çaba harcıyor.

Hinako Mukaimizu: 19 yaşında, Üniversite öğrencisi
Sörf yapmayı seviyor ve oldukça yetenekli. Parlak ve kaygısız olarak karşımıza çıkıyor, ama kendi geleceği hakkında güvensizlik var.

Yuasa tüm storyboard’ları bitirdi ve şimdi animasyon üzerinde çalışıyor. Ancak, üretimin programın gerisinde olduğunu kabul etti. Henüz seslendirmeyi duyurmaya hazır değil. Kimi, Nami ni Noretara ilk uzun çalışmalarından biri olacak.

Yuasa Kimi to, Nami ni Noretara için yorumu :

Masaaki yuasa - kimi to, nami ni noretara filmi duyuruldu - figurex anime haber

İster işte ister yaşamda olsun, genellikle “dalgalarla mücadele ediyor” gibi hissederiz. “İyi şartlar” ifadesi bununla bağlantılıdır, ancak dalgalar arzularımıza eğilmez. Dalgalarımızı toplayıp sürmeye çalışıyoruz. Onunla akmaya çalışıyoruz. Bu dalganın bizi sürmeyi bitirene kadar nereye gitmek istediğimizi bilmeyeceğini bilmiyoruz. İstediğin kadar düşünebilirsin, ama deneyene kadar bilemezsin. Bu zor dünyada, yapabileceğin en iyi dalgayı seçmekle ilgili. Saf olan ve sörf yapmasına izin veren bir karakter almak istedim.

Film yönetmenliğini ilk kez 2004 Mind Game filmiyle çekti ve Kemonozume, Kaiba ve Ping Pong gibi televizyon televizyonlarına yöneldi. Wakfu ve Adventure Time gibi denizaşırı dizilerin seçkin bölümlerini veya özel bölümlerini yönetti.

Yuasa aynı zamanda 2013 yılında Kick-Heart animeyi de yönetti. Tomihiko Morimi’nin Tatami Galaxy romanını bir anime’ye uyarladı ve daha sonra başka bir Morimi romanının, The Night is Short Walk On, Girl’ın bir film uyarlamasını yönetti. Yuasa duvardaki orijinal Lu over the wall üzerinde çalıştı ve kısa süre önce DEVILMAN crybaby anime serisini yönetti. The Night is Short Walk On, Girl  Japonya Animasyon Ödülü Yılın Animesi ödülünü kazandı ve Lu over the wall, Annecy Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Film Ödülü” ödülünü kazandı.

Yönetmen Twitter adresi için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın