Listeler

İsekai Manga Önerileri – Toplam 5 Adet

sekai manga önerileri

İsekai Manga Önerileri – 5 Adet.. Adminlerimiz son zamanlarda yoğun olduğundan dolayı sürekli benim Light Novel yazılarımı görüyorsunuz. Bu gün bir değişiklik yapıp bir öneri yazısı yazayım dedim. Bir isekai türü sever olarak bu yazıdaki mangaları seveceğinizi düşünüyorum. O halde başlayalım.

Bu arada sıralama beğeni sıralaması değildir. Sadece tavsiye edilen isekai mangalardır. 😉

İsekai Manga Önerileri – 5 Adet

 

5 – Kuro No Shoukanshi

Kuro No Shoukanshi

Yazar: Mayoi Tofu

Çizer: Amou Gin

Konusu: Ana karakterimizin anılarını kaybetmesiyle, farklı bir dünya transferi hikayesidir. Baika bir evrene transfer olduktan sonra adı Kelvin olarak değiştiriliyor. Düzenli bir şekilde seviyeleri atlarken, yeni astlar buluyor ve yeteneklerinde ustalaşıyor. Eh, bir süre sonra kendinin farkına vardığında ezici bir güç elde ettiğini fark etmişti. Şimdi Kelvin’in bu isekai macerası nasıl şekillenecek.

Yayınlanmaya 2017 yılında başlanmış ve toplamda 30 bölüm yayınlanmıştır. Devam eden bir seridir.

 

4 – Class ga Isekai Shoukan sareta Naka Ore Dake Nokotta N Desu Ga

Class ga Isekai Shoukan sareta Naka Ore Dake Nokotta N Desu Ga

Bu isekai biraz farklı bir iseksai mangası. Güzel bir isekai manga önerisidir. Konusuna bakınca anlayacaksınız. 🙂

Yazar: Kiku Ueda

Konusu: Kamiya Yato’nun sınıfında başka bir dünyanın tanrıçası ortaya çıktı bir anda. Ortaya çıktıktan sonra tüm sınıfı tek bir şey sormadan kendi dünyasına çeker. Sadece bir kişi hariç. O hariç kalan kişi ise sınıfın en köşesinde her şeyden habersiz uykudadır. O kişi de Kamiya Yato’dur.

Her ne kadar başka bir evrene gitmemiş olsa da Kamiye Yato, bu tanrının kutsamasını almıştır. Kendi dünyasında kalmış olsa bile yepyeni becerileri elde etmiştir. Polis sorguları ve TV röportajları ile geçirilen bir yıl sonrasında lise öğrencisi oldu.

Ancak kendi dünyasında kalmış olması onun günlerini sessiz sedasız geçireceği anlamına gelmiyor. Okulunu basan teröristlerden, ortaya çıkan canavarlardan rahat bir nefes alamıyordu. Kahraman olma motivasyonu olmayan bir çocuk dünyayı tek başına kurtarabilecek mi?

 

3 – Tensei Kyuuketsuki-san wa Ohirune ga Shitai

Tensei Kyuuketsuki-san wa Ohirune ga Shitai

Yazar: Chokingyo

Çizer: SAKURA

Konusu: Bishoujo Vampir! Evet, Bembeyaz saçları ile ilk okul çağında görünüşü olan bir vampir. Nazik, uyuşuk ve uykuyu çok seven bir çocuk başka bir dünyaya bu şekilde transfer oldu.  Kılıçların ve büyülerin kol gezdiği bu dünyada, binbir türlü hile ile doğan bu çocuk kahramanın aradığı bir kaç şey vardı.

“Üç öğün yemek. Atıştırmalıklar ve bir öğlenden sonrası uykusu… Sanırım…”

O gerçekten bir kahraman mı?

Bir otlakçı yaşam tarzına bürünmüş bir vampirin komedisi başlıyor.

 

2 – Nidoume no Jinsei wo Isekai 

Bu manga benim favori mangamdır ve şiddet ile önerdiğim isekai manga önerimdir. Yaşlı ve huysuz bir adamın gençleşmiş bir halini hayal edin. Ve bu gencin bir başka dünyaya transfer edildiği… 🙂

Nidoume no Jinsei wo Isekai 

Yazar: Main

Çizer: Abo Satoru

Konusu: Bir hiçliğin içinde bir anda:

“Sen öldün! Renya Kunugi”

Kendisini bir tanrıça olarak gösteren bir kız böyle söyledi.

Renya Kunugi, çok uzun yaşam yaşadı. Zenginliği ölçülemezdi. Hayatı zaten sakin ve herkesin hayal ettiği mutlu sondaydı. Ama bu son değildi. bir tanrıçanın isteği nedeniyle, genç bir yaş ve beden ile yeni bir hayata başladı. Alternatif bir dünya!

Sıradan bir insan olarak transfer olan Renya, haydutları yendi. Canavarlaroı yok etti. Ardı ardına yetenekleri elde etti. Bu yetenekleri, yetenekleri bir araya getirme gücüne dönüştükten sonra bu yeni dünyaya damgasını vurmaya devam edecektir.

1 – Kono Yuusha ga Ore TUEEE Kuse ni Shinchou Sugiru

Bu manga biraz sinirlerinizi bozabilir. Baştan uyarayım. 😀

Kono Yuusha ga Ore TUEEE Kuse ni Shinchou Sugiru
Yazar: Light Tuchihi
Çizer: Koyuki
Konusu: Bu manganın ana teması şudur. “Her İhtimale Karşı!”
Tanrıça Listarte, bir oyun dünyasına benzer bir dünyaya bir kahraman çağırması gerekmektedir. Bu dünya bir oyunun zor modda başlatılmış gibi… Kahraman Seiya, inanılmaz temkinli olan hatta hastalıklı olacak kadar temkinli olan ve her şekilde istisnai olan biridir.
Bir dükkana gittiğinde kendine 3 zırh alır. Birini giyer sorun yok ama diğeri yedek iken bir diğeri ise yedeğin yedeğidir.
Bir Slime ile bile tam gücü ile savaşır. Ölmemesi ihtimaline karşı tekrar tekrar saldırır.
***
İsekai Manga Önerileri – 5 Adet yazımda bu kadardı arkadaşlar. Diğer manga önerileri yazımızda görüşmek üzere. Aslında bu listeyi daha da uzatmak isterdim ancak fazla vaktim yok. O yüzden 5 te bıraktım. Elimde bir miktar daha isekai mangası var. Onları da muhtemelen 5er, 5er atarım.
Buradan diğer Manga Önerileri yazılarımıza ulaşabilirsiniz.
Takipte Kalın. 😉

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın