Listeler

Sevenler İçin Webtoon Önerileri – 2

Kapak 1

Merhaba arkadaşlar. Yeni bir Webtoon Önerileri yazısı ile karşınızdayım. Bu yazıyı yazmadan önce sizinde hoşunuza gidebilecek seriler bulmaya çalıştım. Sakın benim listedekileri okumadan size tavsiye ettiğimi düşünmeyin. Ben listedeki her şeyi okudum. Okumasam size önermem zaten değil mi?

Neyse sohbet faslını geçelimde ben size hazırladığım listeyi göstereyim.


Sevenler İçin Webtoon Önerileri – 2


Untouchable LadyTür: Dram, Fantastik, Josei, Romantik, Tarihi

Bölüm Sayısı: 47

Durum: Sezon Finali

Konu: Hilise ölüp yeniden uyandığında önceki yedi hayatında yaptığı hataların hiç birini yapmamaya kararlıydı. Artık ne babası ve abisi için kendini feda edecekti, ne de üvey kardeşi için. Bunca zaman geride kalıp onların sözünü dinleyen Hilise bu yüzden tam altı kez acılar içinde ölmüştü. Bunun bir daha olmasına izin vermeyecekti. 

Buradan okuyabilirsiniz.

 

NOT: Bu seri varya çizimlerinden hikayesine kadar harika bir seri. Kaç kez tekrar tekrar açıp okumuşumdur bilmiyorum. O kadar harika bir seri. 


 

I’m Stanning The Prince


Tür: Fantastik, Romantik, Komedi, Tarih

Bölüm Sayısı: 65

Durum: Devam Ediyor

Konu:Angela Krallığın ilk prensine çocukluğundan beri aşıktır. Ama küçük bir sıkıntı vardır. Krallığın ilk prensinin pekde iyi bir şöhreti yoktur. Buna rağmen onu çok seven ve hayran olan Angela kendi kendine gizlice onun hakkında bir roman yazar. Nasıl olduysa bir gün gizlice yazdığı roman yayınlanıyor ve Angela kendini birden kraliyet sarayında hayran olduğu prens ile karşı karşıya buluyor.

Buradan okuyabilirsiniz.


 

Who Made Me a PrincessTür: Büyü, Dram, Fantastik, Komedi, Romantik, Shoujo, Tarihi

Bölüm Sayısı: 115

Durum: Devam Ediyor

Konusu: Anthanasia babası İmparator Claude de Alger Obelia’nın ellerinde öldürülür. Orijinal hikayede Anthanasia bu şekilde ölür. Ama onun bedeninde yeniden doğan ana karakter aynı romandaki gibi bir sonla karşılaşmamaya kararlıdır. Bu yüzden babasının suyuna giden Anthanasia prenses olarak güvenli bir hayat yaşamaya çalışır. 

Buradan okuyabilirsiniz.


 

The Archmage’s Daughter


 


Tür: Büyü, Drama, Fantezi, Shoujo

Bölüm Sayısı: 99

Durum: Devam Ediyor

Konusu: Maybelle’e ailenin büyük kızı olmasına rağmen evde hizmetçi gibi davranılmaktadır. Bir gün konuşmalar esnasında aslında annesi ile babasının öz ebeveynleri olmadığını öğrenir. Sürekli odasından gördüğü salonun asıl sahibinin babası olduğunu öğrenen Maybelle evden kaçar ve gerçek babasının yanına gider.

Buradan okuyunuz.


 

Emperor And Female Knight


 


Tür: Fantastik, Tarihi, Romantik, Macera

Bölüm Sayısı: 133

Durum: Devam Ediyor

Konusu:  Çocukluğundan beri babası tarafından erkek çocuk olmadığı için erkek gibi yetiştirilen Paulina erkeklerin yanında savaşa bile gitmiştir. Ama ordusu Acrea ordusuna yenildikten sonra esir düşmüştür. Acrea’nın genç kralı Lucius Paulina’nın savaşçı ruhunu gördükten sonra ona beklenmedik bir teklifte bulunur. 

Buradan okuyabilirsiniz.


 

The Villainess Reverses The Hourglass


 


Tür: Dram, Fantastik, Shoujo, Tarihi

Bölüm Sayısı: 87

Durum: Devam Ediyor

Konusu: Fahişe annesinin Kont ile evlenmesi ile sosyeteye giriş yapan Aria lüks bir hayat yaşamaya başladı. Ama farketmeden üvey kız kardeşi Mielle’nin parmağında oynandı. Hatta bu yüzden idam bile edildi. Ama idamı sırasında bir şeyler oldu ve Aria gözlerini tekrardan açtığında kendini birden on iki yaşında buldu. Gelecekte neler olacağını bilen Aria için artık oyuna katılma zamanı gelmişti. Onu idam ettirenlerden intikam almanın zamanı gelmişti.

Buradan okuyabilirsiniz.


 

I Don’t Love You Anymore


 


Tür: Dram, Romantik, Tarihi

Bölüm Sayısı: 50

Durum: Devam Ediyor

Konusu: Neveah’ın gözünde hayat sonsuz bir kış gibiydi. Çocukluğundan beri ailesi tarafından sevgi görmemişti. Nişanlısı tarafından ne sevgi ne de saygı görmüştü. Bu duruma artık dayanamayan Neveah nişanını bozmak için nişanlısının yıllar önce hazırladığı evrakları imzaladı ve orayı terketti. Babasının evine dönen Neveah’ın artık başka planları vardı. Ama ilk önceliği evlenmekti. 

Buradan okuyabilirsiniz.


 

The Princess Imprints a Traitor


 


Tür: Fantastik, Romantik, Tarihi

Bölüm Sayısı: 45

Durum: Devam Ediyor

Konusu: Krallığın yedinci prensesi Evenrose kardeşinin ona verdiği zehiri içerek öldü. Ama gözlerini tekrardan açtığında sekiz yıl geçmişe döndüğünü farketti. Geçmişe dönse bile gelecekte olan her şeyi detaylıca hatırlamaktadır. Hem krallığını hemde kendi geleceğini karanlık bir gelecekten korumak içinse yapması gereken tek bir şey vardır. O da imparatoriçe olmaktı. Ve bunu yapmak için gelecekte imparatorluğunu deviren düşmanıyla ortak olması gerekiyordu.

Buradan okuyabilirsiniz.

 

NOT: Ben bu seriyi çok seviyorum. Sıkılmadan tekrar tekrar okuduğum serilerden bir tanesi. Bu seriyi ilk olarak youtubedeki bir videoda görmüştüm ve öyle okuma kararı almıştım. Umarım sizde benim gibi videoyu izleyip beğenir ve webtoon’u okursunuz.

 


 

Aideen


 


Tür: Aksiyon, Dram, Romantik

Bölüm Sayısı: 35

Durum: Sezon Finali

Konu: Aideen dükün kızı ve aynı zamanda Kralın kişisel suikast grubu Baykuşların lideridir. Düşman krallığın ikinci prensini öldürmek üzerine aldığı emirden sonra kral tarafından ihanete uğrayan ve idam edilen Aideen gözlerini tekrardan açtığında geçmişe döndüğünü fark eder. Gelecekte tekrardan aynı sonu yaşamamak için bazı fikirleri vardır. 

Buradan okuyabilirsiniz.


 

Give Me a Flower and I’ll Give You All of Me


 


Tür: Romantizm, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 67

Durum: Bitti

Konu: Haewon Moğolistan’daki Ulaanbaatar Doğa Müzesinde çalışmaktadır. Doktor kontrolüne gittiğinde beyin tümörü olduğunu öğrenen Haewon çok fazla zamanı kalmadığı için son zamanlarında hayalini gerçekleştirmeye karar verir. Dünyada henüz bulunmamış bir çiçek türü bulmak. Bunun için her şeyini geride bırakan Haewon Gurvansaikhan’a doğru yola çıkar. 

Buradan okuyabilirsiniz.


 

Yeni bir Webtoon Önerileri yazısının daha sonuna geldik. Umarım listeyi beğenmişsinizdir. Ben listedeki her şeyi severek okudum. Umarım sizde okurken benim gibi keyif alırsınız. 

Bir önceki listeyi merak ediyorsanız buradan okuyabilirsiniz.

Size şimdiden iyi okumalar. 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Bir cevap yazın