Azur Kral – Bölüm 61 – Sınıf Sınavların Sonuçları

Önceki Bölümden…

“Anladım usta. Bunu aklımda tutacağım. ”

“Aferin. O halde şu tekniklerine bakmaya devam edelim. Son bir sınav daha çıkartabilirler. Eğer sınavları geçen sayısı çok fazla ise bir eleme turu daha yapabilirler. Bilemeyiz. Ve sende tam anlamı ile hazır olmalısın.”

 

**61 – Sınıf Sınavların Sonuçları

Alper Us 3 gün boyunca Deniz Parvana’nın kutsal arenadan aldığı teknikler hakkında ilerleme kaydetmeye başladılar. Deniz Parvana bir süre meditasyon yapıyor sonrasında takıldığı yerlerde ustasına sorular soruyordu.

Alper Us sorular karşısında zor zamanlar yaşasa da bir şekilde cevaplamaya çalışıyordu. Deniz Parvana ‘nın ilerleme hızı onu bir yandan korkutuyor bir yandan da heyecanlandırıyordu. Verdiği yarım yamalak cevaplardan bile anlamlar çıkartabiliyor tekniklerini anlama konusunda ilerliyordu.

Elinde bir sürü tekniği vardı. Bu yüzden hepsinde aynı anda ilerlemeye çalışıyordu. Birçok tekniği bir süre sonra kullanmayacak olsa da daha çok tekniği olması tekniklerin temelini anlamasını kolaylaştırıyordu.

Tekniklerin temelini anlamak demek ise kendi tekniklerini üretebilmesi anlamına geliyordu. Ancak hala bundan çok uzak olduğunu biliyordu. Ateş ejder tanrısı evrimi onun istediği birçok şeyi sağlayacaktı. Evrimden gelen ve uykuda olan pasif güçlendirme bile onu insan sınırlarının ötesine taşımıştı.

**

Sonunda sınav bitmişti. Sınav hakkında bilgilendirme yapan kıdemli konaklama noktasının semalarında belirmiş ve sınavın sona erdiğini herkesin kabul noktasına toplanması gerektiğini belirtmişti.

Kabul noktasında katılımcıların puanları açıklanacaktı. O anda klandaki bütün Direk Kıdemliler, Çekirdek Kıdemliler, İç kapı ve Dış kapı kıdemlileri bulunuyordu. Çünkü onlar için aynı zaman da kişisel öğrenci seçebilme zamanıydı. Sınavlarını geçmiş olan öğrencileri kişisel öğrencileri olarak alabilirlerdi. Eğer hiçbir kıdemli tarafından seçilmediyse katılımcının kazandığı puana göre iç kapı ya da dış kapı öğrencisi olarak klana alınırdı.

YN: Arkadaşlar bu iç kapı ve dış kapı olayını da iç saha ve dış daha olarak değiştireceğim. Nedense pek hoş gelmemeye başladı. Birçok orijinal novelde okuduğumdan olsa gerek. Eh biraz onlardan özendiğim doğrudur. 😊

“Sonunda sınavlar sona erdi. Puanlara baktığım zaman büyük çoğunluğun elendiğini görüyorum ki nu biraz üzücü… Bu yüzden geçenlerin isimleri ve puanları okunacak. İlk okunan isim en düşük puan ile geçen kişi olacak.

Klan Liderimiz ve Direk Kıdemlilerimiz aralarında yaptığı bir anlaşma ile eleme şeklini biraz değiştirdik. Birazdan değişikliği anlayacaksınız.

Nithin Cecilie, sadece savaşçı sınıfı sınavına girdi ve puanı 105. Dış saha öğrencisi olmanı kutlarım.

Şimdi elenenleri açıklıyorum. Diğer aşamalar içinde böyle olacak. Tek bir sınıf sınavına girip puanı 105’den düşük olanlar lütfen ayrılsın. Pes etmeyin, daha çok çalışıp seneye tekrar deneyin.”

**Diğer isimler açıklandı.

“Cullen Robert, Savaşçı ve Suikastçı sınıfı sınavlarına girdi ve puanı 300. Dış saha öğrencisi olmanı kutlarım.

İki sınıf sınavına giren ve puanı 300’den düşük olanlar lütfen ayrılsın. Pes etmeyin, daha çok çalışıp seneye tekrar deneyin.”

**Diğer isimler açıklandı.

“Vera Chris, Şifacı, Simyager ve Büyücülük sınıfı sınavlarına girdi ve puanı 1100. İç saha öğrencisi olmanı kutlarım.

Üç sınıf sınavına giren ve puanı 1100’den düşük olanlar lütfen ayrılsın. Pes etmeyin, daha çok çalışıp seneye tekrar deneyin.”

**Diğer isimler açıklandı.

“Evet. 1 kişi hariç herkes açıklandı. Aranızda 4 sınıf ve 5 sınıf seçen hiç kimse yok. Ancak aranızdan bir kişi tüm sınıfları seçmişti. Tahmin ediyorum ki herkes bu kişini akıbetini merak ediyor.

Bu kişi tüm sınavları tam puan ile geçti ve tam 3000 puan kazandı. Bu tahmin ediyorum ki 12 Güneş Derin Deniz Klanı tarihi boyunca ulaşılması en zor rekor olacak ki zaten kırmak mümkün değil.

Tüm sınıfları seçen ve hepsinden tam puan alarak sınav kıdemlilerini şoka sokan, sınavını yaparken bile onu izleyen diğer yarışmacılar arasında yüzlerce kişinin şaşkınlıktan elenmesini sağlayan ve hatta daha sınav başlamadan yaklaşık 20.000 kişinin sınavlara girememesini sağlayan kişi…

Alper Us’un Clitus adasından öğrencisi olarak getirdiği Deniz Parvana’dır.”

Görevli konuşmasını bitirdiğinde büyük bir tufan koptu. Birçok yerden Deniz Parvana’yı hedefleyen öldürme isteği, küfürler ve lanetler duyuluyordu. Görevi buna daha fazla izin vermedi ve gür sesi ile herkesi susturdu.

“Sizlerin zayıfsanız diğerleri ne yapsın? Konuşmadan önce kendinize bir bakın. Ben Çekirdek Kıdemli Rodolf Ceallagh her şeye şahidim. Şimdi elenen herkes burayı hızlıca terk etsin.”

Bu güçlü sözler karşısında orada işi olmayan herkes oradan ayrıldı.

“650.000 katılımcıdan sadece 125.000 öğrenci elde ettik. Bu gerçekten çok iyi. Unutmayın artık 12 Güneş Derin Deniz Klanı’nın bir parçasısınız ve hepiniz Klan Liderimize ve klanımıza bağlılık ve sadakat yemini edeceksiniz. ”

Herkes görevli kıdemli eşliğinde ayağa kalkıp yeminlerini ettiler.

“Şimdi herkes sonucunu biliyor. Şimdi Çekirdek ve Direk Kıdemlilerimize dönüyorum. Aranızda, içlerindeki ejderhayı çıkartmak için bu kurtçuklardan kişisel öğrenci almak isteyen var mı? ”

Kıdemliler bu sözlerin üzerine kişisel öğrencilerini seçmeye başladılar. Hepsinin elinde sınav kayıtlarının olduğu özel Görüntü Kristalleri vardı. Hepsi kısa bir sürede bütün sınavları incelediler ve öğrencileri seçmeye başladılar.

100 kadar öğrenci hariç tutuyorlardı. Çünkü bu 100 öğrenci onların seçebileceği öğrenciler değillerdi. Onları sadece Direk Kıdemliler seçebilirlerdi. Çünkü bu 100 öğrenci artık bir kurtçuk değillerdi onlar yeni doğmuş ejderhalardı. Hatta aralarından bir tanesi gerçek anlamda bir yeni doğmuş ejderhaydı.

Çekirdek Kıdemlilerin çoğu bir öğrenci seçtikten sonra bu 100 öğrenci haricindeki öğrenciler geriye çekilmişlerdi. Seçilen öğrenciler ise gururlu bir şekilde yeni ustalarının yanlarına geçmişlerdi. Hepsinin gözlerinde seçilmeyenlere karşı kibir varken, seçilmiş olarak adlandırılan bu 100 kişiye de saygı ve övgü ile bakıyorlardı.

“Evet! Çekirdek Kıdemlilerimiz seçimlerini yaptılar. Ancak 100 öğrenci var ki bunlar kozalarından çıkmış yavru ejderhalardır. Bu yüzden bu öğrenciler sadece Direk Kıdemliler tarafından seçilmeye layıklar.”

Görevli tam seçimi başlatacakken Klan Lideri yerinden kalktı ve konuşmaya başladı.

“Seçimlere başlamadan önce söylemek istediklerim var.” Dedi Klan Lideri ve devam etti. “Hepiniz biliyorsunuz ki 100 yıl önce bir kişi kendisinden hiç beklenilmediği halde hain olarak addedildi ve sürgüne gönderildi. O olaylar yaşandıktan sonra ne kadar araştırılsa da gerçekler öğrenilemedi. Ancak bu geçen 100 yıllık süre boyunca her şeyi enine boyun araştırdık ve gerçekleri öğrendik.”

O anda Klan Lideri elleri ile bir hareket yaptı ve orada bulunan herkesin zihnine bazı görüntüler gönderdi.

“Bu görüntüler, Alper Us’un suçsuzluğu kanıtlamaya yetiyor. Bugünden itibaren Alper Us geri çağrılacak ve ustasının altında hizmet etmeye devam edecektir. Kendisinden alınan 100 yıl için ise kendisine 100 yıllık kaybını kapatacak bir tazminat verilecektir. Gerçek suçlular ise çoktan cezalandırıldı.”

Klan Lideri elini savurdu ve medyana iki kafa düştü. Bu kafaları gören herkes şaşkınlığını gizleyemedi. Çünkü bu kafalar Çekirdek Kıdemli Sarı Diken ve İç Saha Kıdemlisi Rıza İrfan’ın kelleleriydi.

“100 yıl önceki üzeri kapatılmış suçlarına ek olarak bir sene önce görev için Clitus adasına giden İç Saha Kıdemlisi Rıza İrfan yaptığı görev için yerel halkın bir krallığını kurutacak kadar büyük miktarda ödeme talep etmiştir. Tek seferde çözebileceği bir görevi zamana yayarak bu el altından elde ettiği kazancın devamlılığını sağlamaya yeltenmiştir.

Bu son saydığım suçlar klanımızın itibarını ve haysiyetini lekelemiştir. Alper Us, bir hain olarak sürgün edilmiş olmasına karşın klanına sadık kalmış ve Rıza İrfan’ın suçlarını bize iletmiştir. Bu suçlamaları ise Direk Kıdemlimiz Kara Yıldız ispatlamıştır.

Ayrıca, Alper Us gönderilmeden önce kendisine affedilmesi içinde bir açık kapı bırakılmıştı. Kendisinden Clitus adasından bir dahi getirmesi koşulu ile affedilecekti. Alper Us ise bize tahminlerimizin ötesinde bir dahi getirdi. Öyle ki bu dahi milyon yılda bir gelebilecek bir dâhidir. Bu kişi ise Deniz Parvana’dır.

Alper Us, artık bir hain değilsin. Üzerindeki bütün suçlamaları siliyorum. Ayrıca seni Clitus adasının valisi olarak atıyorum. İster bir Direk Kıdemli olarak yerini al ister ustan Kara Yıldız ile çalışmaya devam et. Kabul töreninden sonra yanıma gel ve tazminatını talep et.

Son olarak Deniz Parvana’yı ben kişisel öğrencim olarak alıyorum. Eminim bütün kıdemliler Deniz Parvana’yı kişisel öğrencisi olarak almak istiyordur. Ancak benden başka hiç kimse onu gerektiği şekilde eğitemez. Bu yüzden 500 yıldır ilk defa bir bencillik yapıp araya giriyorum.

Lütfen kabul törenine devam edin.”

Alper Us, hıçkıra hıçkıra ağlamak ile meşguldü. O kadar içten ağlıyordu ki 100 yıldır içinde biriktirdiği gözyaşlarını artık dışarı akıtmaya başlamıştı. Alper Us’un ağlama sesini duyanların içi parçalanıyordu ve onların da gözleri doluyor hatta bazı kız öğrenciler ve kıdemliler de ağlamaya başlamıştı.

O kadar içten ağlıyordu ki, istisnasına herkes bunca zaman boyunca ona haksızlık yaptıklarını düşünmüştü. Gerçekten bir hain olsaydı bu şekilde ağlaması asla mümkün olamazdı. Alper Us kabul töreni bitene kadar ağlamış ve sonunda dayanamayıp bilincini kaybetmişti.

Kabul töreni sona erdiğinde ise Alper Us, Kara Yıldız ve Deniz Parvana, Klan Liderinin konutuna gitmişlerdi.

“Alper, sonunda senin suçsuzluğunu kanıtlayabildiğim için çok huzurluyum. En başından beri biliyordum ama kanıtlayamıyordum. Bu yüzden geleceğin gün için sana özel olarak Sonsuz Güç Paletlerini hazırlattım. Burada tam 5 tane var. Bunları kullan ve şu anda olman gereken yerde ol.

Kara Yıldız. Gerçekten mükemmel bir öğrenci yetiştirmişsin. Eminim Deniz’i sen almak istiyordun ama üzgünüm. Bu çocuk Ateş ejder tanrısı mirasına sahip ve onu benden başkası eğitemez.”

“Biliyorum Klan Lideri. Sizde de Su ejder tanrısı mirasına sahipsiniz ve benzer yolda ilerlediniz.”

********************************************************

Azur Kral – Bölüm 61 – Sınıf Sınavların Sonuçları

Umarım seriyi okurken keyif alıyorsunuzdur. Bir kaç takipçimiz yorum atıyor sağ olsunlar. Yorum atmayan diğer arkadaşlar da umarım yorumlarını eksik etmezler. ^_^

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Bir cevap yazın