Azur Kral – Bölüm 62 – Klan Lideri Kaim Bu

Önceki bölümden…

“Alper, sonunda senin suçsuzluğunu kanıtlayabildiğim için çok huzurluyum. En başından beri biliyordum ama kanıtlayamıyordum. Bu yüzden geleceğin gün için sana özel olarak Sonsuz Güç Paletlerini hazırlattım. Burada tam 5 tane var. Bunları kullan ve şu anda olman gereken yerde ol.

Kara Yıldız. Gerçekten mükemmel bir öğrenci yetiştirmişsin. Eminin Deniz’i sen almak istiyordun ama üzgünüm. Bu çocuk Ateş ejder tanrısı mirasına sahip ve onu benden başkası eğitemez.”

“Biliyorum Klan Lideri. Sizde de Su ejder tanrısı mirasına sahipsiniz ve benzer yolda ilerlediniz.”

 

** 62 – Klan Lideri Kaim Bu

Deniz Parvana şok geçirmişti. Klan Lideri ile her göz göze gelişinde içinde tanımlayamadığı bir itiş hissediyordu. Onun yakınında olmak istemiyordu. Şu anda bu hisleri anlam kazanmıştı. Çünkü iki büyük zıtlığı taşıyorlardı. Biri su ejder tanrısının mirasını taşırken diğeri ateş ejder tanrısının mirasını taşıyordu.

Sonuna kadar açılmış göz ve ağızla Klan Liderine bakan Deniz Parvana, Klan Lideri ile göz göze gelene kadar devam etmişti.

“Ayrıca, Alper Us, bize böylesi bir dâhiyi getirdiğin için bu kristali almanı istiyorum. Artık bir Direk Kıdemlisin. Verdiğin hizmetler her zaman klanının iyiliği içindi. Sürgündeyken bile iyiliklerine devam ettin. Direk Kıdemli olmanın şartlarını hala hatırlıyorsundur. Ve o zamanda buna layık olduğunu biliyorsundur. Seni zorlamıyorum. Kendini hazır hissettiğin anda görevine başlayabilirsin.”

“Her şey için çok teşekkür ederim Klan Lideri. Suçsuzluğumu kanıtlamak için o kadar uğraştığınız için size gerçek anlamda minnettarım. Rıza’nın bu kadar ileri gidebileceği asla aklıma gelmemişti. Eğer…”

“Biliyorum Alper. Bunu bende hayal etmezdim. Ama sadece bir bakış ile senin suçsuz olduğunu biliyordum. Ancak bunu ispat etmemiz gerekiyordu.”

“Biliyorum Klan Lideri. Her şey için çok teşekkür ederim. Buraya dönebilmek çok güzel.”

“Ah, bu arada, ailen her zaman seni beklediler. Elbette onlar her zaman benim korumam altındaydı. İstersen evine git ve sevdiklerinle vakit geçir.”

“Minnettarım Klan Liderim. Bu aciz hayatım artık size aittir. İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz.”

“Herkesin hayatı kendisine ait Alper. Hadi git!”

“O halde bende ayrılıyorum Klan Lideri.”

“Tamamdır Kara Yıldız. Senin ödülünü hazırlatıp göndereceğim. Sonuçta bunlarda senin de payın var.”

“Çok teşekkürler Klan Lideri.”

Herkes gittikten sonra Klan Lideri ve Deniz Parvana baş başa kalmışlardı.

“Deniz, sen bu kıtaya ayak bastığından beri gözlerim hep senin üzerindeydi. Bu yüzden birçok şeyini biliyorum. Ama göremediğim birkaç şey var. Benden korkman gereksiz. Sana hayatım üzerine söz veriyorum. Senden hiçbir şeyini almayacağım. Senin olan her şey senin olacak ve sende kalacak. Sadece… Seninle ne yapmak gerektiği konusunda biraz fikir sahibi olmalıyım.”

“Usta…”

Deniz Parvana, öncelikle Kaim Bu’nun yani Klan Liderinin artık ustası olduğunu kabullenmişti. Bu yüzden verdiği sözden sonra sahip olduğu her şeyi tek tek gösterdi.

Birden fazla element kullanabildiğini. Elementlerin Ruhu Tekniğini, Ateş Ejder Tanrısı ile yaşadıklarını, babası ile olanları Altın Güneş Yayı’nı eski ustasından aldığı kılıcı ve diğer bütün tekniklerini…

Söylemediği tek şey Azur Krallık Kalıntılarıydı. Bunu Alper Us’a bile söylememişti. Söylemeyeceği tek sır bu olacaktı.

Kaim Bu ise hazinelerin arkasını soruşturmadı ve söz verdiği gibi hiçbir şeyi ondan almadı. Hatta Altın Güneş Yayı hakkında çok değerli bilgiler verdi. En önemli bilgi ise onun gerçekte kime ait olduğu konusu idi. Ancak bu bilgiler onun anlayışının çok ötesine geçmişti. Bu yüzden daha sonraya bıraktı.

**

Aradan 1 aylık süre geçmişti. Herkes Deniz Parvana’nın yetişimini ve direk Klan Lideri tarafından kişisel öğrenci olarak alındığını duymuştu. Bu yüzden hiç kimse ona tek bir saygısızlık yapamıyordu. Klan Liderinin kişisel öğrencisi olduğundan istediği her yere girip çıkma hakkında sahipti. Bu sayede klanın her yerini dolaşmıştı. Elbette gizlice klan lideri tarafından izleniyordu.

Deniz Parvana, kütüphanelere girmiş çıkmış, hazineliğe girmiş çıkmış, kutsal saraya girmiş çıkmış, tekniklerin toplandığı özel saraya girmiş çıkmıştı ancak elini kütüphanedeki kitaplar haricinde hiçbir şeye sürmemişti. Hatta bazı hazineler önünde saatlerini ayırmasına rağmen tek parmağını sürmemişti. Bu davranışları ile Klan Liderinin tam onayını ve güvenini kazanmıştı.

Aradan bir ay daha geçmişti. Deniz Parvana klana iyice alışmıştı ve artık görevlere gidiyordu. Klandayken ustası ile vakit geçiriyor ve tekniklerini bileyliyordu. 2 aylık sürede bir kere bile yetişimini ilerletmek için çabalamamıştı. Sadece tekniklerini geliştiriyordu.

Özellikle vücut geliştirme tekniğine önem veriyordu. Ustası ile de idmanlar yaparak ateş ejder mirasını uyanışını hızlandırmaya ve onu daha iyi kontrol etmeye çalışmıştı. Ustası her zaman kendisinden kaliteli haplar, teknikler ve hazineler istemesini bekliyordu. Ama o istek hiç gelmemişti. Deniz Parvana’yı bir kere daha takdir etti. Ne açgözlüydü ne kibirliydi ne başkalarından bir şey bekliyordu ne de arkasının gücünü kullanıyordu. Gerçekten dört dörtlük bir insandı.

O günkü idmanları bittiğinde Kaim Bu, Deniz Parvana’yı karşısına aldı ve

“Deniz, ben senin ustanım ve bu klanın da lideriyim. Yani klandaki istediğim hazineyi kimseye hesap vermeden alabilirim.”

“Evet usta.”

“Peki sen neden benden hiçbir şey istemiyorsun. Direk Kıdemlilerin bile izinsiz giremeyeceği yerlere girdin çıktın ama tek bir isteğin olmadı. Ne bir hap ne bir teknik ne de bir hazine istedin. Arkanda ben varım ve arkanın gücünü kullanmalısın.”

“Haklısınız usta. Ancak ben her şeyi kendi ellerimle elde etmek istiyorum. Bu zaman kadar böyle oldu. Her zaman babamın isteklerini karşılayabilmek için güçlenmem gerektiğine inandım ve güçlendim. Babamı iyileştirmem gerektiğine inandım ve iyileştirdim. Tüm elementleri elde etmem gerektiğine inanıyorum ama hala uygun bir ortam bulamadım. Şimdi buradayım ve buradakiler çok güçlüler. Bu yüzden önce gücümü arttırmalıyım.”

“Yetişimini yükselterek bunu başarabilirsin.”

“Evet usta. Başarabilirim. Ancak yetişim seviyesi her şey değil. Ben hem bir ateş ejder tanrısının mirasına hem de iki içsel tekniğe sahibim. Öncelikle bu tekniklerde çıkabildiğim son aşamalara kadar çıktıktan sonra yetişim seviyemi yükseltmeye devam edeceğim.”

“Anlıyorum. O halde sen önce savaş gücünü ve fiziksel vücudunu güçlendirmek istiyorsun. Bu şekilde senin seviyendeki biri kadar kolay ölmeyeceksin. Ve ömrün de onlardan çok daha uzun olacak.”

“Evet usta. Benim amacım bu yönde ilerliyor.”

“O zaman sana birkaç teknik vermemi ister misin? Bunlar sadece bende olan 4 tekniktir. Vücut geliştirme, ki, zihin ve ruh gücü geliştirme teknikleridir. Bu 4 teknik çok eşsiz ve bir bütündür. Bana atalarımdan kalmıştır. Ben sadece orta aşamalarına kadar anlayabildim ve bu bana bu kıtanın en güçlüsü unvanını kazandırdı. İster misin?”

“Usta, eğer siz uygun görüyorsanız kabul etmemek için bir bahanem olamaz. ”

“Heh! İşte böyle. Biraz açgözlü olmalısın Deniz. Bu teknikler hem anlayış hem de devasa derecede kaynak gerektiren tekniklerdir. İlk aşamalarına çıkmanı sağlayacak kaynağı ben vereceğim gerisi sende. Takıldığın yerde bana sorabilirsin.”

“O zaman usta…”

“Hmm?”

“Klan hazineliğinin altındaki özel meditasyon odasında meditasyon yapmama izin verir misiniz?”

“Hahaha! Demek orayı da keşfettin. Mükemmel.”

Kaim Bu, elini fiskeledi ve yemyeşil küre şeklinde kristal Deni Parvana’nın ellerine uçtu.

“Bu oranın anahtarı. Orada ancak 3 yıl kalabilirsin. O oda çok özeldir ve klan kurulduğundan beri oradadır. O odanın içinde zaman dışarıdakine göre daha hızlı akar. Dışarıda 1 yıl o odada 3 yıldır. Yani dışarıdaki zamana göre en geç 1 yıl sonra çıkmalısın. Bir yıl kullanıldıktan sonra bir yıl boş bırakılması gerekiyor. Bu kural klanın kurucusu tarafından bizzat koyulmuştur.”

“Anladım usta çok teşekkür ederim. O halde bir yıl sonra görüşürüz.”

“Hadi git.”

Kaim Bu, bir yıl sonra nasıl bir Deniz Parvana ile karşılaşacağını tahmin bile edemiyordu.

Deniz Parvana ustasından teknikleri ve kaynakları aldıktan sonra direk olarak odaya girmedi. Klanda gezerek tüm kaynaklarını kullanarak bir klan kurabilecek kadar malzeme aldı. Önce kendi odasına gidip odada kullanabileceği malzemeler yaptı ve her şey hazır olduğunda odaya girdi. Her şeyi hazırlaması 1 ayını almıştı. 11 ay boyunca meditasyon yapacaktı ki bu içeride 33 ay gibi olacaktı. Bunu ne kadar düşünse de idrak edememişti.

 

********************************************************

Azur Kral – Bölüm 62 – Klan Lideri Kaim Bu

Umarım seriyi okurken keyif alıyorsunuzdur. Bir kaç takipçimiz yorum atıyor sağ olsunlar. Yorum atmayan diğer arkadaşlar da umarım yorumlarını eksik etmezler. ^_^

Arkadaşlar, seri nasıl ilerliyor sizce? Hikaye anlatımı olsun, ana karakterin gelişmesi olsun vs. sizce nasıl? Yorumlarsanız sevinirim… Teşekkürler. ^_^

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

 

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın