Hepimiz hile yapan oyuncuların oyunlarda haksızlık yaptığını ve bunların bir cezası olması gerektiğini biliyoruz. Ama kir kaç ay içinde hile nedeniyle çok büyük yasaklamalar oldu. Haberin detayları için okuyabilirsiniz.

Rockstar hile avında!

Rockstar Hile Avında!

Epic Games Bir Oyuncuyu Hile ‘den Dava Etti!

Hepimiz Epic Games’in oyuncularını umursayan ve önemseyen bir firma olduğunu biliyoruz ancak bu sefer abartı olarak görülebilecek bir kararla Epic Games bir youtube kanal sahibini dava etti. Epic Games davanın gerekçesini videoların içinde bu tür 3. parti yazılımlarına teşvik etme olarak gösterdi. Kuzey Karolina mahkemesinde 1 Milyon aboneden fazla aboneye sahip “Lucas” isimli içerik üreticisine dava açan Epic Games Lucas’tan videoları kaldırmasını istedi. Bir çok düşüncenin aksine Lucas videonun youtube kurallarını ihlal etmediğini savunarak kaldırmayınca Epic Games davada kararlaştı. İçerik üreticisi yüksek ihtimalle para cezası alacaktır. Ancak durum hala kesin değil .Bu tür büyük çaplı davalar yıllar sürebiliyor.

Rockstar Bir Hacker Grubunun Peşinde!

Grand Theft Auto 5 yani GTA 5’in online modu için The İnfamous programını yani 3. parti programlarını yapan 5 kişilik bir grup Avustralya Mahkemesi tarafından tutuklandı ve bilgisayarlara erişim kesildi. Hile programlarını sattığını belirleştiren Rockstar hemen davacı oldu. Şimdilik bilgisayarlarına ve mal varlıklarına el konulan 5 kişi var. Bu beş kişinin bilgisayarlarında hile dosyalarına ait bir iz için arama çalışmaları yapılıyor. Eğer hile programları bulunursa tutuklanabilecekler gibi görünüyor. Bunun nedeni hem 18 yaşından büyük olmaları hem de grubun bu işi internet siteleri üzerinden ticarete dökmüş olmaları. Bir çok oyuncu para  vererek bu hileye sahip oldu. Belirli bir fiyat ile hile programını sitesinden ömür boyu alabiliyor ve kullanabiliyordunuz. Hesabınız da ban yemıiyordu. Bu hile ise size hız, Görünmezlik, Üçma ,ışınlanma gibi multiplayer modlarında sizi öne çıkarabilecek özellikler veriyordu. Bu nedenle 5 kişi tutuklandı ve Rocktar tarafından bilgisayarları inceleniyor.

Bu yapılanlar Doğru Mu?

Bu yapılanlar büyük bir kesim için bir kesim için de yanlış ve saçma. Bunun nedeni sadece oyunda sizi biraz öne geçiren bir program için insanlar bu tür cezaları çok buluyorlar ama bu tür cezalar bunları yapabilecek kişilerin oyunlarda 3. parti yazılım kullanmasını engelleyebilir gibi duruyor. Bu da her oyuncu için harika bir haber olacaktır.

About Ozan Kurtcu

Ben Ozan. Genellikle oyun oynuyorum ve anime izliyorum. Oyun yazılarına ağırlık verebilecek biriyim. Her türlü oyunu, oyun sitesini ve yorumcularını takip ediyorum. 2 yılı aşkındır bu sektördeyim ve 500'den fazla anime izledim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın