Oyun

HEROES OF THE STORM İNCELEMESİ

 HEROES OF THE STORM İNCELEMESİ

Seneler önce hayatımıza DotA‘nın girmesi ile oyun hayatımızda bir sürü çeşitli bir sayfa ile karşılaşmıştık. Tahmini 30-45 dk devam eden bir oyun haritasında herkesin tercih karakterler ile kabiliyet düzeyleri, yapılmış olan hamlelerin oyunun kaderini değiştirmesi benzeri ve bir bir sürü kez kendini yenileyen bir oyun türü ile tanımıştık. Yapılmış Olan yepyeni oyunlar bizi fazlasıyla eğlendiriyor, kendisini yeniliyor demiştim ama bu düzenlemeler bir yerden ardından oyuna yalnızca yepyeni karakter eklemeye döndüğü amaçlı bizzat insanın gözü ek olarak çeşitli farklılıklar bulmaya başlaşmıştı.

Sanırım bunu da muvaffak olan bir çeşitli bir oyun doğduğunu söyleyebilirim.Senelerce benzer oyun mantıkları içerisinde MOBA oyun tarzını bu civarı çeşitli yorumlanmasını büyük ihtimalle Blizzard yapabilirdi ve yaptı.Oyunun gidişatını değiştiren eşya önceliği iken takımca yapılmış olan sorumlulukların önceliği ele alması, birlik oyununu öne sürmesi ve yıllar evvelki Blizzard’ın oyunlarında oynadığımız karakterlerin güncellenip bir ek olarak sunması. 🙂

 HEROES OF THE STORM İNCELEMESİ

Oyunda ek olarak şimdiden etkin olarak 35 karakter şuanki. Warcraft, Starcraft ve Diablo oyunlarındaki karakterlerden bir tanesini seçip çıkıyoruz savaş alanına. Öbür Moba oyunlarından en kocaman farklarından bir tanesi ise oyunda eşya olayını tamamıyla kaldırmış olmaları. Öbür Moba oyunlarında oynadığımız karakterlerde şu eşya hata, şu build hata benzeri muhabbetler rafa kalkıyor kısacası.

Göze çarpan özelliklerden bir tanesi ise tek bir harita üstünde oynamıyoruz. Dediğim benzeri oyunda eşya muhabbeti rafa kaldırdığı amaçlı 7 tane harita ile oyun sahası zenginleştirilmiş ve bu haritalara çeşitli görevler yerleştirilmiş.

 HEROES OF THE STORM İNCELEMESİ

Oyunun yüklenme ekranında yukarıdaki resimdeki benzeri haritaların görevlerinin muhtevası yazıyor. Altınları topla, korsana ver senin amaçlı düşmanın yapılarını bombalasın 🙂 Bombalayınca ne oluyor peki ? Oyunda şahsi seviyemiz yok, takımca seviyemiz var. Başka Bir Deyişle korsanlar düşmanın binalarını bombaladığında devirelen yapılardan nokta geliyor ve birlik seviyemiz çoğalmış oluyor.Kısacası her şeyi birlik oyununa bağlamış sevgili Blizzard. 🙂

Oyundaki bütün karakterleri açabilmek amaçlı bir sürü pek oyun atmamız gerekmektedir. Öbür oyunlardaki benzeri ücret ile satın alabiliyoruz ama inanın fiyat siyasetinde Blizzard belli bir süre pek mübalağa etmiş diyebilirim. Maliyetler Dolar bazında değil Avro bazında satıldığı amaçlı birçok market ekranında gezinmek istemeyebilirsiniz.

 HEROES OF THE STORM İNCELEMESİ

Para ile yalnızca karakter açmıyoruz, öbür moba oyunlarındaki kostüm sistemi de şuanki. Oyun BETA sürecinde meydana geldiği amaçlı bir sürü pek satın alan görmedim diyebilirim.Herkes fiyatlandırmadan mukassi büyük ihtimalle. Üstte dediğim benzeri oyun içerisinde bulunan parayı arttırmak amaçlı Daily Quest sistemi getirilmiş. Gündelik olarak herhangi görevler veriyor.

 HEROES OF THE STORM İNCELEMESİ

Oyunda hoşuma giden çeşitli bir nokta ise oyuncuların gayet uslu bir şekilde oynamaları başka bir deyişle birçok atar gider yok. 🙂 Bu da eğlencede kocaman bir etken elbette ki. Oyunda 2 birlik arası konuşmayı kapadıkları amaçlı yalnızca birlik içi kontakt yapılabiliyor. Benim Düşünceme Göre gayet harika düşünülmüş.Benim şahsi yorumum ise nerede ise bütün MOBA oyunları denemiş biri olarak bu oyunu şüphesiz denemenizi öneri ederim. Yukarıda anlattığım benzeri bir sürü çeşitli bir noktadan girilmiş olaya.

Related Posts

Bir cevap yazın