Half Life: Black Mesa Neredeyse Tamamlandı , yazımız ile son sürat devam. 😀 Gönüllerimize taht kurmuş olan Half Life oyunun devam serisi olan Half Life: Black Mesa oyunu neredeyse tamamlandı.

İlk çıkan Half-Life oyununu yıllarca oynamış ve hikaye modunu tam 7 kere bitirmiştim. Ayrıca Half-Life‘ın Gearbox Software tarafından geliştirilmiş olan Half-Life:Opposing Force ve Half-Life:Blue Shift eklentilerini de bitirdim. Half-Life:Decay eklentisi de çıkarıldı ancak bu eklenti playstation için çıkarıldığından dolayı oynama fırsatım olmamıştı.

Ayrıca Half-Life ‘ın devam serisi olan Half-Life 2 yi de bitirdim ama ne yazık ki diğer bölümlerini henüz oynayamadım. Yine Half-Life evreninde geçen Portal oyununu da bir süre oynadım ama bitirme fırsatım olmadı.

Lafı daha fazla uzatmadan gelin Half Life: Black Mesa Neredeyse Tamamlandı haberimize geçelim.

Half life black mesa

Half Life: Black Mesa Neredeyse Tamamlandı

Orjinal Half-Life için remake çalışmalarını yürüten Crowbar Collective ekibi, çalışmalarınında son düzlüğe girdiklerini açıkladı. Oyunun son bölümü olan Xen gezegeni ve tüm alt bölümleri ile ilgili nefes kesen açıklamalarda bulundu.

Crowbar Collective ekibinin yaptığı açıklama:

Xen gezegeninin çok büyük kısmı tamamlandı. Tasarım ve sanat kısmı biten bölüm için bazı küçük işlemler kaldı. Gonarch’s Lair bölümünde ise sanat kısmının büyük bölümü bitti. 3 farklı alandan oluşan Gonarch’s Lair’in ilk alanı bitti, 2. alanının görsel tarafı yapılıyor, 3. alanının ise tasarımıyla uğraşılıyor.

Interloper bölümünün oynanışı neredeyse bitmiş durumda. Bu bölümde de sanat, görsel düzeltmeler ve optimizasyon üzerine çalışılıyor. Nihilanth’ın görsel çalışması ise bitirilmiş ve ekip animasyon ve script iyileştirilmesi üzerine çalışılıyor.

Oyunun son bölümü ise tamamlandı. Eğer son bölümden bağımsız modellerde yapılan değişiklikler görüntülerde bozulmaya sebep olursa, gerekli düzeltmeler yapılacak.

Yapılan tüm bu işlemlerden sonra önümüzdeki bir iki, üç aylık bir zaman dilimi içerisinde oyunun son sürümünün yayınlanacağ yönünde bir ön görüşümüz var. Crowbar Interactive firması ise bir tarih açıklaması yapmadı

Crowbar Interactive firması,  Steam yaz indirimleri dahilinde %60’lık bir indirim yapıldığını da ekledi. Black Mesa, 12 TL fiyatla satın alınabilmektedir.


Half Life: Black Mesa Neredeyse Tamamlandı , yazımızda bu kadar dostlar diğer yazılarımızda görüşmek üzere.

Diğer oyun haberleri hakkındaki yazılarımza buradan ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için Figurex.net

Sağlıcakla ve takipte kalın. 😉

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Bir cevap yazın