Oyun Haberleri

Influencer Pazarlama

Influencer

On yıl önce, influencer pazarlama alanı yalnızca ünlüler ve birkaç adanmış blog yazarıyla sınırlıydı. Şimdi, sosyal medya fenomenlerinin yükseldiğini, pazarı doyurduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Influencer pazarlaması üzerine daha önce araştırmaya başladıysanız, sizden kesinlikle sosyal influencerler kullanması gereken veya büyüme için gerekli olmayan önerilerle çelişen bilgiler bulmuş olabilirsiniz. Influencer pazarlama stratejilerinde gezinmek bir marka olarak her zamankinden daha zordur. Öncelikle influencer ne demek ve ne işe yarar iyice anlamalısınız. Influencer, niş veya sektörünüzde hedef kitleniz üzerinde etkisi olan kişidir.

Temel düzeyde, influencer pazarlama, influencerlerden özel bir sosyal takipçiye sahip olan ve kendi alanlarında uzman olarak görülen bireylerin onaylarını ve üründen bahsetmelerini kullanan bir tür sosyal medya pazarlamasıdır. Influencer pazarlama, sosyal influencerlerin takipçileriyle oluşturdukları yüksek güven nedeniyle çalışır ve onlardan gelen öneriler, markanızın potansiyel müşterileri için bir sosyal kanıt görevi görür.

Instagram influencer pazarlama iyi bilinen bir strateji olsa da, influencerler için büyüyen birçok başka ağ var. Sektör belki de üç yıl içinde 20 milyar dolara ulaşacak. Snapchat, Twitch, YouTube ve TikTok gibi diğer ağların farklı demografik özelliklere sahip kendi influenceları vardır.

Influencer pazarlamayı kullanmanın en yaygın iki nedeni, marka bilinirliğini artırmak ve satışları artırmaktır. Bununla birlikte, bu geniş hedefleri iki hedefiniz olarak belirlemek yerine, markanızın ihtiyaçlarının neler olduğuna odaklanarak stratejinize başlamak daha etkili olacaktır. Belki de daha genç bir demografide müşteri tabanınızı artırmak istiyorsunuz. Veya yeni bir ürünle yeni bir kullanıcı grubuna genişlemek istiyorsunuz. Ya da trendleri atlamak ve marka değerleriniz hakkında konuşmak için influencerlerden yararlanmak istiyorsunuz.

Influencerlar çok özel kitlelere ulaşma yeteneğine sahiptir. Influencerler, binlerce takipçiye güvenmek yerine, ürününüzle ilgilenme olasılığı yüksek olan, içeriğinizi okuyan ve onunla etkileşim kuran çok hedeflenmiş bir kitle sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Mesajınız hedefiniz kadar önemlidir. Influencerın yaratıcılığını ve benzersizliğini bastırmak istemeseniz de, kampanyanızla ilgisi olmayan bir şey hakkında paylaşımda bulunmalarını da istemezsiniz. Influencer pazarlama kampanyanızı ve mesajınızı nasıl yapılandırmak istediğinizi belirleyin, böylece daha sonra buna bağlı kalabilirsiniz.

Detaylı bilgi için; https://www.tipeffect.com/tr/influencer-ne-demek-influencer-nedir/

Bir cevap yazın