Genel, Anime

Naruto: Doujutsu Nedir? Ne Tür Güçleri Vardır?

sae

Öncelikle selamlar, ve hala sıkılmadan Naruto izleyen anime hayranları sizler de hoş geldiniz. Zamanın en çok sevilen shounen serilerinden biri olan ve birçoğumuzun çocukluk animesi olan Naruto’yu hepimiz severiz. Ve ben de sizlere bugün Naruto’da en sevdiğim şeylerden biri olan “Doujutsu” olarak bilinen bir çeşit göz tekniklerini anlatmak istiyorum.

Yazıya başlamadan önce hala aramızda “Ya bu Doujutsu nedir yaw?” gibi soru soran gözler görüyorum. Gelin öncelikle sizlere bunun ne olduğunu anlatayım:
 “Göz Tekniği” olarak da bilinen bu jutsular belirli bir “kekkei genkai” (kan bağı) veya “kekkei moura” (Kaguya’nın tüm teknikleri)’nın bir yan ürünü olarak gözlerin aktif rol oynadığı bir ninja tekniğidir. Bu ninja tekniğinin aslında bir pasif özellikleri bir de göze bağlı olarak değişen jutsu yetenekleri vardır.

!SPOİLER UYARISI! BU TANITIM İÇERİĞİNDE NARUTO’DAN BAZI SPOİLER ÖGELER BULUNMAKTADIR. EĞER DAHA ÖNCESİNDE NARUTO İZLEMEDİYSENİZ LÜTFEN DAHA FAZLA GİTMEYİN, ANİMEDEN SONRA SİZİ YENİDEN BEKLERİZ!

Evet umarım artık kafalardaki soru işaretleri geçmiştir ve bir nebze de olsa Doujutsu’ların ne olduğunu anlaşılmıştır. O zaman eğer hazırsanız bu jutsu’nun türlerine bir göz atalım…

Bir cevap yazın