Anime Önerileri, Anime, Anime Tanıtımları, Genel, Listeler

Güneşin İlk Işığı: 2021 Yaz Animeleri Listesi!

1 2

Öncelikler selamlar, okulların kapanmasına doğru ilerlerken hala yaz animeleri listesi yapamayan anime hayranları sizler de hoş geldiniz! Lütfen sağdan soldan aradığınız, bulduğunuz karman çorman listelerle uğraşmayın sadece rahatlayın ve arkanıza yaslanın çünkü ben sizler için her şeyi yaptım. O zaman 2021 yaz animeleri serüvenimiz başlasın!

Listemizin ilk başında sizlere önce, geçmişte bir maziye sahip olan ve adlarını tanıdığımız animelerin devam serilerinden bahsedeceğim. Burada yeni bir isim duymayacaksınız, bunlar sadece eski animelerin devam sezonları… Hadi o zaman vakit kaybetmeden bakalım şu isimlere!

-Listede geçen “Anime Türleri” hakkında bilginiz yoksa hiç üzülmeyin! Biz sizin için onları açıkladık. Açıklamalara ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli.
-Bundan önceki “Bahar 2021 Yılı Yeni Anime Önerileri!” listemize bakmadıysanız sizleri BURAYA bekleriz.

Tensei Shitara Slime Datta Ken 2. Sezonun
2. Bölümü

Anime Türü: Aksiyon, Macera, Komedi, Şeytanlar ve Büyü
Stüdyo: 8bit

Çıkış Tarihi: 6 TEMMUZ

2021 yaz animeleri listemizin ilk ismi: Tensei Shitara Slime Datta Ken animesi bir Isekai animesinde ne arıyorsanız size sunabilen sayılı animeden biri. Yerinde komedi, yerinde dram, yerinde savaş sahneleriyle sizi ekran başına bağlıyor. Yeni bölümü merakla bekliyor olacağım. Çünkü çok ilginç şeyler olacakmış gibi görünüyor…

Animenin Konusu
Satou Mikami 37 yaşında sıradan bir insandır. Bir gün bir soyguncu tarafından öldürülür ve gözlerini yeniden açtığında kendini daha önce görmediği fantastik bir dünyada bulur. Ama küçük bir sorun vardır. O artık insan değil bir slime’dır…

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon S

Anime Türü: Komedi, Fantastik ve Hayattan Kesitler
Stüdyo: Kyoto Animation

Çıkış Tarihi: 8 TEMMUZ

Çılgın seri Kobayashi-san Chi no Maid, uzun bir aradan sonra geri dönüyor! İnsan dünyasını ve hizmetçiliği öğrenmeye çalışan Tooru, yine Kobayashi zorluk çıkartacak gibi. Tooru gibi olan diğer ejder dostları: Kanna, Lucoa, Fafnir ve Elma da bu yeni dünyaya baya uyum sağlıyorlar ve bunu yaparken eğlenmeyi unutmuyorlar.
Yine de hepsi bu rahat ve keyifli zaman geçirirken, yeni bir Ejderha tehdidi Kobayashi‘nin üzerine çöker (yine…).

Animenin Konusu
Kobayashi, eskiden tek başına yaşayan sıradan hayatı olan sıran bir insandı… Ama daha ki kapısını günün birinde Tooru çalmasıyla işler değişti. Tooru, Kobayashi ile tanışmadan önce insanlara tepeden kapan, kibirli bir ejderdi. Ama Kobayashi onu kurtardığı için, ona olan borcunu ödemek için her şey yapmaya razı! Eh tabi, eşek olduğu sürece herkes semer vururmuş… Çok çalışkan bir iş kadını ve ejderha kızla geçen eğlenceli ve komik günlük yaşamdan bir hikaye.

My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom! X

Anime Türü: Komedi, Dram, Romantik ve Okul
Stüdyo: SILVER LINK.

Çıkış Tarihi: 3 TEMMUZ

Ah ah… My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom! sonunda bir otome (bir oyun tarzı) isekai’nin dünyaya neler yapabileceğini gösterdi. 12 keyifli ve eğlenceli bölümlüyle seri asla inandırıcılığını kaybetmemeyi başardı. Bu animeyi izlemek bana gelecekte daha fazla otome isekai’nin canlandırılacağı konusunda umut veriyor. 2. Sezonu merakla bekliyor olacağım…

Animenin Konusu
Hepimiz başka bir evrende veya bir oyunun içinde yeniden doğmak istediğimizde hep o diyarın baş kahramanı olmanın planlarını kurarız. Ama hayatın da kendine göre planları vardır. İşte bu hayat planlarına dahil olan ana karakterimiz, geçmiş yaşamının anılarını yeniden kazanarak, eskiden oynadığı oyunlardan biri olan “Fortune Lover” dünyasında yeniden doğduğunu fark eder.
Ne yazık ki, reenkarne olduğu karakter “Katarina Claes” oyunun her sonunda mutlak bir kıyametle karşı karşıya kalan ana kötüsüdür. Ama oyun hakkındaki engin bilgisini kullanarak, bu lanetli kaderin zincirlerinden kurtulmayı kendine görev edinir. Ama bu o kadar da kolay bir başarı olmayacaktır…

I’m Standing on a Million Lives 2. Sezon

Anime Türü: Aksiyon, Dram, Fantastik, Oyun ve Shounen
Stüdyo: MAHO FILM

Çıkış Tarihi: 10 TEMMUZ

Animenin Konusu
Dokuzuncu sınıf öğrencisi Yusuke Yotsuya yalnız, asosyal ve sosyal başarım konusunda da pek iyi değildir. Günün birinde, o ve iki sınıf arkadaşı aniden başka bir dünyaya gönderilir ve bu yeni diyarda hayatta kalmaları için birlikte çalışmaları gerekir. Yotsuya tek tabanca takılan birisiydi ve hayatında her zaman kendi dilediği gibi yaşardı, ama iş kahraman olmaya gelince ne yapması gerekiyor?..

Higurashi: When They Cry – Sotsu

Anime Türü: Dementia, Korku, Gizem ve Psikolojik
Stüdyo: Passione

Çıkış Tarihi: 1 TEMMUZ

Higurashi gerçekten karanlığın ve gizemin zirvelerde olduğu bir animedir. Kendinizi bir test odasında masumları uzaktan merakla izleyen tuhaf bir bilim adamı gibi hissedebilirsiniz. Ama yine de, yavaş yavaş, bu meraklı izleyiş bir sempatiye dönüşecek. Ve ne zaman siz bu kurbanlara aşık olduğunuzda, bu ilk merakla neler olup bittiğini anlamaya yönelik gerçek bir arzuya dönüştüreceksiniz…
Bu arada animeden ayrı seriyi nasıl izlemeniz gerektiren bir liste:
1- When They Cry
2- When They Cry: Kai
3- When They Cry: Rei
4- Higurashi: When They Cry – Gou
5- Higurashi: When They Cry – Sotsu

Animenin Konusu:
Keiichi Maebara, 80’ler yazında şehirden uzak ve sessiz bir köy olan Hinamizawa‘ya taşınır. Taşınmasından fazla bir süre geçmeden hemen okul arkadaşları edinir. Rena Ryuuguu, Mion Sonozaki, Satoko Houjou ve Rika Furude birlikte ayrılmaz dost olurlar. Fakat kurdukları arkadaşlığın ve yaşadıkları köyün altında karanlık yaşamaktadır.
Köy her yıl festival düzenlerken Keiichi, köyü çevreleyen yerel efsaneleri öğrenir. Korkunç bir şekilde, son yıllarda köyde birçok cinayet ve kaybolma olduğunu ve bunların hepsinin festival ve köyün koruyucu tanrısı olan Oyashiro ile bağlantılı olduğunu öğrenir.

Keiichi, yeni arkadaşlarına bu olayları sormaya çalışsa da ona ihtiyacı olan cevapları vermeyi reddederler… Gittikçe daha fazla tuhaf olay meydana geldikçe, aslında ne kadar kötü bir durumun içinde olduğunu fark eder.

Bu animeyle birlikte devam serilerinin sonuna geldik! Şimdiyse 2021 yaz animeleri listemizin en yine isimleri! Yepyeni animelerle tanışma zamanı. 2021 yaz animeleri listemizin en yeni ismi!..

Remake Our Life

Anime Türü: Komedi
Stüdyo: feel.

Çıkış Tarihi: 3 TEMMUZ

Animenin Konusu
Hashiba Kyouya, 28 yaşında genç bir oyun geliştiricisidir. Şirketinin iflas etmesi üzerine memleketine geri döner. Yatağında sıkıntılı bir şekilde yatarken, ondan daha başarılı insanları düşünür ve hayatında verdiği kararlardan pişmanlık duyduğunu görür. Ama gözlerini açtığında, üniversiteye girmeden önceki 10 yıl öncesine geri döndüğünü fark eder.
Allah onun dileğini yerine getirmişti ve ikinci bir şansa sahipti. Peki sonunda işleri düzeltecek mi?

Vanitas no Carte

Anime Türü: Tarihi, Doğaüstü Güç, Vampir ve Fantastik
Stüdyo: Bones

Çıkış Tarihi: 3 TEMMUZ

Animenin Konusu
“Evvel zaman içinde kalbur saman içinde develer tellal iken pireler berber iken bir vampir yaşarmış. Adı da Vanistas’mış. Çoğu vampir her zaman kıpkırmızı bir gecede doğarmış ama o hepsinden farklıymış. Çünkü o mavi bir dolunay gecesi doğmuş ve kendi türünden hep nefret edermiş. Günün birinde bir yemin etmiş, bir gün tüm vampirlerden intikam alacakmış. Bunun içinse “Vansitas’ın Kitabı” adında lanetli bir kitap yaratmış.”

19. yüzyıl Paris’inde bir hava gemisinde seyahat eden Noé‘yi tek bir amacı vardır: Vanitas Kitabı’nı bulmak. Ani bir vampir saldırısı, onu vampirler konusunda uzmanlaşmış bir doktor olan Vanitas ile tanışmasına yol açar. Gizemli doktor olan Vanitas, hastalarını iyileştirmek için büyü kitabını kullanarak efsanenin Vanitas‘ından hem adını hem de kötü şöhretini miras almıştır. Fakat bu nazik tavrının arkasında tuhaf bir şey yatmaktadır…

The Aquatope on White Sand

Animenin Türü: Hayattan Kesitler
Stüdyo: P.A Works

Çıkış Tarihi: 9 TEMMUZ

Animenin Konusu
Bir akvaryumda çalışan 18 yaşındaki genç liseli kız olan Kukuru Misakino, Tokyo’daki amacını kaybeden ve kaçak eski bir idol olan Fuuka Miyazawa ile tanışır. Fuuka günlerini akvaryumda kendi düşünceleriyle geçirir. Ancak kızlar düşüncelerini ve gerçeklerini, yalnızlıklarını ve arkadaşlıklarını, bağlarını ve çatışmalarını keşfetmeye başlarken akvaryum için kapanma saati yaklaşmaktadır…

Sonny Boy

Anime Türü: Bilim Kurgu ve Süper Güç
Stüdyo: Madhouse

Çıkış Tarihi: 16 TEMMUZ

Animenin Türü:
Bomboş sınıflar ve sıkıcı günler… Her şey bir diğeri kadar sıkıcı olan yaz tatilleri gibi olması gerekiyordu. Ama aniden okul bambaşka bir boyuta sürüklendi ve 36 kız ve erkek doğaüstü bir güçle gözlerini açtı.
Birbiri arkasına gelen sorularla bir girdabın içinde kalan dostlarımız bu yeni dünyada hayatta kalmaya başlarlar.

The Duke of Death and His Maid

Anime Türü: Romantik, Komedi ve Dram
Stüdyo: J.C. Staff

Çıkış Tarihi: 4 TEMMUZ

Animenin Konusu
Çocukken bir cadı tarafından lanetlenen genç bir dük olan Bocchan, dokunduğu her canlıyı öldüren bir lanete sahip olur. Ailesinden ayrılmaya ve ormanın derinliklerindeki büyük bir malikaneye taşınmaya zorlanan Bocchan, varlığı yokmuş gibi muamele görülür ve akranları tarafından sürekli olarak dışlanır. Ancak, o kadar da yalnız değildir.
Uşağı ve hizmetçisi olan Rob ve Alice her zaman onun yanındadır. Alice onunla dalga geçmeyi sever ve aralarında bir birliktelik olmaya başlayınca Bocchan, ölümcül lanetinden kurtulmaya kadar verir…

RE-MAIN

Animenin Türü: Spor ve Okul
Stüdyo: MAPPA

Çıkış Tarihi: 4 TEMMUZ

Animenin Türü
Hikayemiz, ortaokulda yaşadığı bir olaydan sonra su topu oynamayı bırakan Minato Kyoumizu‘yu konu ediniyor.
Liseye başlayan Minato, kendine bir söz verir ve tekrardan su topuna şans verir. Ve arkadaşlarıyla birlikte okulun takımına katılır. Fakat, spor gülüp eğlenmek değildir…

The Detective is Already Dead

Anime Türü: Gizem, Komedi, Dram ve Romantik
Stüdyo: ENGI

Çıkış Tarihi: 4 TEMMUZ

Animenin Konusu:
Kimihiko Kimizuka tam anlamıyla bir bela mıknatıstır. Bir suç mahallinde yer almaktan, yanlışlıkla bir uyuşturucu anlaşmasına tanık olmaya kadar, bela onu her köşe başında buluyor gibi görünüyor… Sahte insanlardan oluşan bir organizasyona karşı gizli bir savaşla çarpışan parlak saçlı bir dedektif olan Siesta ile tanıştığında, onun asistanı olmak ve dünya çapında destansı bir yolculuğa çıkma isteğini geri çeviremez. En azından bir yıl öncesine kadar, yani.
Şimdiyse, maceranın sona ermesi gerektiğini bilerek, normal ve sıkıcı bir hayata geri döner. Sonuçta, dedektif zaten öldü!

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

Anime Türü: Aksiyon, Askeri, Harem, Büyü ve Fantastik
Stüdyo: J.C. Staff

Çıkış Tarihi: 4 TEMMUZ

Animenin Türü
Kazuya Souma, beklenmedik bir şekilde başka bir dünyaya getirildiğinde insanların bir kahraman beklediğini biliyordu. Fakat Souma‘nın kahramanlık fikri, daha çok kağıt üstündedir. Ve kendini bulunduğu bu yeni ülkenin kötü ekonomisini yeninden düzenlemek için çalışır.
Prensesle nişanlı olur ve aninden krallığın tahtına oturan bu gerçekçi kahramanımız, ülkeyi kalkındırmak için yanına yetenekli insanlara ihtiyacı var. Ve bunların hepsini savaşarak ya da maceraya giderek değil tamamen idari REFORMLARLA yapacak!

Jahy-sama wa Kujikenai!

Anime Türü: Komedi, Süper Güç ve Shounen
Stüdyo: SILVER LINK.

Çıkış Tarihi: 1 AĞUSTOS

Animenin Konusu
Bir zamanlar İblis Krallığının en büyük ikinci otoritesi olan ve saygı duyulan İblis kralının Yardımcısı Jahy, altındaki yaratıkları korkuyla yönetirdi. Ancak büyülü bir kız, muazzam güç içeren mistik bir mücevhere saldırıp onu yok ettiğinde, Şeytan Ülkesi yok oldu.
Hayatta kalmasına rağmen, Jahy neredeyse tüm güçlerini kaybeder ve kendine çocuksu bir görünümlü bir insan çevirerek dünyada mahsur kalır. Hem orijinal formunu hem de İblis krallığını kalıcı olarak geri getirebilmek için daha fazla mistik mücevher toplamalı ama önce Jahy, yeni hayatına uyum sağlamalı ve daha önce hiç yaşamadığı günlük problemlerini halletmelidir…

Heion Sedai no Idaten-tachi

Anime Türü: Aksiyon, Macera, İblisler ve Seinen
Stüdyo: MAPPA

Çıkış Tarihi: 23 TEMMUZ

Animenin Konusu
Yok edici hız ve güçle övünen savaş tanrıları “Idaten”, iblislerin barındığı dünyayı çekişmeli bir savaş sonucu mahvetmesinin üzerinden 800 yıl geçti.
O savaş artık uzak bir efsanede geçen eski bir hikayeydi. Doğduklarından beri hiç savaşmamış “tanrının barışçıl nesli” barıştan yoksunken, birileri iblisleri uzun uykularından uyandırmıştı.

Silahlı kuvvetler, bilgelik, siyaset, komplo… Kullanabilir ne varsa getirin! Kurallı veya sınırı olmayan büyük savaş başlamak üzere!!

Böylece de sizlere hazırlamış olduğum 2021 yaz animeleri listemin sonuna geldim. Evet biliyorum bunlar yeterli değil. Fakat tüm animeleri sizlere göstermek istersem bu yazı alıp başını gider (Eminim ki sizde çoğuna bakmazsınız.). Bundan dolayı sizlere olabildiğince yakın tarihlerde gelecek olan animeleri tanıtmak istedim. O yüzden eğer listede beklediğiniz anime yoksa şimdiden özür dilerim…
NOT: Listeyi hazırlarken hiçbir şekilde istediğim veya beklediğim animeye göre sıralamadım. Tamamen rastgele hazırlanan bu liste, sadece yayınlama tarihi en yakın olan animeleri içermektedir.

Bugünlük de bir 2021 yaz animeleri listemizin sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok anime içeriğine ulaşmak için BURAYA veya kullandığım kaynağa ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Related Posts

Bir cevap yazın