Anime Haber, Anime, Genel

MAPPA Ve Madhouse’un Yeni Animesi:”Takt Op Destiny”

takt op

Öncelikle selamlar, Jujutsu Kaisen, AOT ve Yuri on Ice anime hayranları sizler de hoş geldiniz. Bugün sizler için güzel bir gün! Çünkü MAPPA animasyon stüdyosunun 10. yıl dönümü bugün! Birçok başarıya imza atan animasyon şirketi MAPPA artık 10 yaşında! Bu etkinlikte bizlere gelecek planlarından bahsettiler. Bunlardan biri de yeni çıkaracakları anime: Takt Op Destiny!

MAPPA 10. yıl dönümü etkinliğinin bu akşamki sürprizlerinden biri de daha önce duyurulan Takt Op Destiny animesinin duyurusu! Anime MAPPA ve Madhouse stüdyoları tarafından yapılacak.
Elbette bunların yanında animenin yayın tarihi, içinde yer alacak oyuncular ve personellerle birlikte aynı zamanda bir fragman ve anime hakkında fazlasını bizlerle paylaştılar.

Animenin resmi posteri yayınlanmasıyla birlikte bunun yanında anime için ilk fragman da gösterildi. Fakat fragmana geçmeden önce sizlere Takt Op Destiny animesinde yer alacak isimleri tanıtmak isterim.

Kouki Uchiyama, animede Takt Asahina olarak rol alıyor. Yukarıdaki görselde görülen diğer karakter Unmei’dir (Destiny).
DeNA ve Ouji Hiroi (Sakura Wars yaratıcıları) serinin orijinal yaratıcılarıdır. Yuuki Itoh (Granblue Fantasy the Animation, Demon Slayer gibi animelerinden) ise bu aninmede yönetmen koltuğunda! Animenin animasyon kısmını MAPPA ve Madhouse yönetiyor olacak.
Kiyoko Yoshimura (Linebarrels of Iron,The God of High School) animenin kompozisyonunu üstleniyor. LAM, orijinal karakter tasarımlarıyla ilgilenirken Reiko Nagasawa, (Overlord III karakter tasarımı) bu seride karakter tasarımında yer alacak. Yoshihiro Ike (The Great Passage, Dororo, Tiger & Bunny) ise serinin müziklerini besteliyor.

Şimdi ise sizin daha çok beklediğiniz ve istediğiniz animenin fragmanında! İşte karşınızda Takt Op Destiny animesinin fragmanı!

Animenin Fragmanı ve Konusu

Animenin hikayesine gelecek olursak, bir gün dünyanın üzerine siyah bir göktaşı düşer ve dünya tamamen değişir. Göktaşı, dünyada giderek çoğalmaya başlayan “D2” adlı grotesk canavarlar üretmeye başlar!
D2, dünyadaki tüm müzikleri yasakladı, ki bu onların üstesinden gelebilecek tek şeydi. Ama D2’ye direnen bazı insanlar vardı. Onlar müziğin gücünü elinde tutan genç kadınlar olarak geçen, “Musicart”lardı. Bu genç kadınlar canavarları yenmek mümkün “puanları” ellerinde tuttular. Ve tabi bu kadınları yönlendiren insanlar da var, onlara Orkestra şefi dediler…

Anime, 2047 yılında Amerika’da, D2 sayesinde yok edilen bir dünyayı anlatıyor. Bir orkestra şefi olan Takt, Unmeı adlı bir Musicart ile ortaklık kurar. Takt, müziğin Dünya’ya geri dönmesini istiyor ve Unmei D2’yi yok etmek istiyor. Ve bu amaçları onları, New York’a seyahat etmeye yönlendiriyor…

Anime aynı zamanda ayrıca bir oyun içermekte. Bu oyunda LAM, orijinal karakter tasarımlarını hazırlıyor olacak. Müzisyen Marasy “ana piyanist.” Sanatçı Yish, arka plan konsept sanatından sorumlu olacak. Orkestra şefi Hirofumi Kurita, müzikal araştırma danışmanı olarak kabul edildi.
Takt Op Destiny animesi Mart ayında DeNA ve Bandai Namco arasında bir karma medya projesi olarak açıklandı. Takt Op Destiny, 5 Ekim‘de Japon televizyonunda gece yarısı yayınlanmaya başlayacak!

Bugünlük de bir anime haber tanıtımın sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok anime haberine ulaşmak için BURAYA veya kullandığım kaynağa ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Related Posts

Bir cevap yazın