Given Tanıtım ve İnceleme yazımla herkese bir kez daha merhabalar.

Artık sadece hafta sonları animeye vakit ayırabildiğim için hafta sonu incelemeler yapabiliyorum.Bu hafta shounen ai türü olan Given animesini inceledim.

Given

Given anime - given tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Tür : Shounen Ai, Dram, Müzik

Bölüm Sayısı : 11

Yayın Tarihi : 2019

Konusu :

Gibson gitarını sıkıca tutan Mafuyu Satou, lise hayatının başka bir gününe başlamak için karanlık evinden çıkar. Spor salonu merdiveninde sakin bir yerde kestirirken, gitarının tellerini pas atıp kırıldığını gören ve ona yardım eden öğrenci Ritsuka Uenoyama ile tanışır. Uenoyama’nın enstrüman hakkındaki bilgisi tarafından cezbedilen Satou, gitarını tamir etmesini ve ona nasıl çalınacağını öğretmesini ister. Tesadüfi başlayan arkadaşlıkları Uenoyama’nın kendi müzik grubu olan  Basçı Haruki Nakayama ve Baterist Akihiko Kaji’de içeren The Seasons grubuna davet etmesiyle farklı noktalara taşınacaktır.

Editör Gözünden

Erkeklerin burun kıvırabileceği bir anime türü olan shounen ai türünde bir animeyele karşınızdayız 😀 Aslında bu tarz animeler izlediğimde iyi ki kadın olarak dünyaya gelmişim diyorum.Kadınların fantezilerine yönelik çekilen bu animeler, içerisinde derin romantizm barındıran ve tamamen anlamdan oluşan animeler oluyor. Birbirini safça ve tutkuyla seven karakterler gördüğümde erkeklerin ilgisini çeken ve her yerden fırlayan göğüs,kalça gibi konseptlerle vakit kaybetmediğim için kendimi şanslı hissediyorum. Daha önce çok fazla Ecchi animeye şans vermiş birisi olarak gerçekten anlamsız ve içi boş animelerden pek hoşlanmıyorum sanırım. Burada bahsettiğim içeriğin cinsel içerikli olması değil. Erotik yapımlardan hoşlanabilirsiniz ama bel altı esprileri ve harem kurma sevdası oldukça bayağı görünüyor. Cc86744b63e29a084f3a4c7ed64b206f - given tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Neyse Given’a geri dönelim 😀 Given animesi de yoğun duygu barındıran animelerden bir tanesiydi. Bir karakter geçmişte yaşanan büyük pişmanlıklara takılı iken, diğer karakter hayatını renklendiren yeni bir hayata yelken açıyor. Bir diğeri platonik aşka takılı iken öteki sürekli farklı insanlarla ilişki kurarak hayatında ki boşluğu doldurmaya çalışıyordu. Bu dört gencin tek ortak noktası müzikti…

Spoiler!!!

Müzikle bir araya gelen bu dört gencin hayatında ki sorunları birlikte aştığı, birbirlerine güzel tavsiyeler verdiği, bazen kendilerini çok işe yaramaz hissettikleri , bazende komiklik yaptıkları bir anime Given.  İşlenen aşk oldukça başarılıydı. Karakterler arasında ki etkileşim ve olayların işleyişi oldukça akıcıydı. İzlerken bir aşk böyle gelişmeli diye hissediyorsunuz. Karakterlerin kendine özgü olması ve orjinalliği aralarında ki etkileşimin başarılı olmasında en büyük etken bence.

Serinin komedi bölümü de fena değildi.  Özellikle Kaji ve Haruki komedini temasını tamamlayan karakterler olmuş. Diğer yandan çizimler oldukça güzeldi. Animenin karakter arkası sahneleri de oldukça güzel tasarlanmıştı. Kısacası keyifli vakit geçirdim izlerken.

Eleştiri Zamanı

Çok mü güzel diye sorarsanız hayır derim. Bazı bölümlerde oldukça sıkıldım. Anime sonlara doğru oldukça yavaşlıyor çünkü. Müzik konusunda ağırlık verilmemesi biraz kötü olmuş. Daha çok müzik ile ilgili bir anime olmasını isterdim ama daha çok ilişkilere ağırlık veren bir animeydi.Özellikle Satou’nun sesinin abartıldığını düşünüyorum. Yani seiyuunun sesi güzel değildi ama yinede nedense animedeki herkes büyüleniyordu 😀 Animenin müzikleride çok başarılı değil.  Müzik dalında Carole &Tuesday çok daha başarılıydı. Ama genel olarak beğendiğim bir anime oldu.

Serinin web sitesine ulaşmak için Buraya ve daha fazla anime tanıtımı için Buraya tıklayınız. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere 🙂

 

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın