Gintama Manga 13 Mayıs’ta Başlayacak Uygulamaya İle Devam Ediyor. Hepimiz Gintama Manga serisinin bitmeyeceğini biliyorduk zaten ve bu resmi olarak onaylandı 😀 Çarşamba günü yapılan açıklamada, Hideaki Sorachi’nin Gintama mangası için yapılan resmi uygulamada, manga 13 Mayıs’ta tekrar yayınlanmaya başlayacak ve 702. bölümle seriye uygulamada devam edeceğini açıkladı. Uygulamada manga hakkında : “Nihayet, gerçekten, gerçekten zirveye doğru geri sayım başlıyor.” dendi.

Gintama 76. Png - gintama manga 13 mayıs'ta başlayacak uygulamaya i̇le devam ediyor - figurex anime haber

Manga, planlandığı gibi 15 Eylül’de geçen yılki 42. sayısında Weekly Shonen Jump’da yayınını bitirdi ancak Shueisha 15 Eylül’de, Manue’nun Shueisha’nın Jump Giga dergisinde “bir süre daha” devam edeceğini açıkladı. Manganın Jump Giga’da ki çalışması, derginin 28 Aralık’taki ilk kış sayısında 54 sayfalık bir bölümle başladı. Gintama, birbirini takip eden üç sayı için Jump Giga’da yayınlanıyordu ve manga, bu üç sayının da kapaklarında yer aldı. Jump Giga’daki üçüncü bölümde, Şubat ayında manganın ücretsiz uygulamasında devam edeceği açıklanmıştı.

Sorachi, mangaya 2004 yılında başladı ve manga, Japonya’da Şubat ayından itibaren basılı 55 milyondan fazla kopyaya sahip. Viz Media ilk 23 cildi İngilizce olarak yayımladı.

Manga, geçen Temmuz ayında yayınlanan en son filmi, iki anime filmi, çeşitli OVA’lar ve anime etkinlikleri, iki live action filmi ve iki live action  spinoff serisi dahil olmak üzere birçok anime dizisine ilham verdi. Yeni bir anime üretimi içinse “muhtemelen” açıklaması yapıldı.

Kaynak için Gintama App ve Buraya , daha fazla haber için ise Buraya Tıklayınız.

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın