Oyun Haberleri

Geç de Olsa Valve’den Steam Hack Konusunda Açıklama Geldi

Geçtiğimiz gece Steam‘de büyük bir problem meydana çıkmış ve oyuncular rastgele çeşitli kişilerin hesaplarına girmeye başlamıştı. Bu vaziyetle birlikte o hesapların mail adreslerini, kredi kartı numaralarının son iki hanesini, telefon numaralarının son dört hanesini ve benzeri şahsi verileri kolay bir biçimde görebiliyorlardı.

Vaziyet düzeltilmiş olsa da, Valve‘dan izahın yapılması saatleri buldu.

Geç de Olsa Valve'den Steam Konusunda Açıklama Geldi!

Konuyla alakalı yapılmış olan açıklamalarda Valve‘ın basın sözcüsü herhangi bir hack tehlikesinin yaşanmadığını yineledi.

Valve aracılığıyla yapılmış olan bilgilendirmeler şöyle, “Steam sunucularını tekrar aktifleştirdik ve henüz başka bir tehlikeyle karşılaşmadık.Netice olarak, geçtiğimiz gece yapılandırma değişikliği yaparken bir önbellek sorunu yaşadık. Böylece oyuncular rastgele bir biçimde başka kullanıcılarımız için kurulmuş hesap sayfalarını görmeye başladılar. Bu sorun bir saatten daha kısa bir süre boyunca sürdü ve çözüldü.Dün meydana gelen olayların kapsamında yetkisiz kişiler sadece o hesapların sayfasını görebildiler. Bunun haricinde herhangi bir işlem yapılamadı. Buna bağlı olarak meydana gelen olaylardan sonra kullanıcılarımızın ekstra bir şey yapmaları gerekmiyor.”

Dün Valve ile ilgisi olmasa da SteamDB‘den de benzer bir bilgi görmüştük.

Valve‘dan gelen resmi bildiriyle birlikte vaziyetin hack saldırısı olmadığı, teknik bir önbellek yanılgısı olduğu onay kazandı.

Related Posts

Bir cevap yazın