Genel

Final Fantasy Crystal Chronicles ‘e PS4 Uyarlaması Geliyor!

final fantasy crystal chronicles

Final Fantasy Crystal Chronicles ‘e PS4 Uyarlaması Geliyor! Evet yanlış duymadınız.  Orjinal GameCube oyunu 2003 yılında çıkmıştı.

ReMastering = Bir şeyin farklı bir platform için düzenlenmesi / uyarlanması demektir.

Final Fantasy Crystal Chronicles ‘e PS4 Uyarlaması Geliyor!

Bu pazartesi Sony yayın etkinliğinde, Square Enix’in Final Fantasy Crystal Chronicles  oyunu için bir PS4 remastering yapacağını açıkladı. Uyarlanan oyunun yeni adı Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered Edition olacak ve 2019 yılı içerisinde yayınlanacak.

Square Enix , Ağustos 2003’te Japonya’da ve Şubat 2004’te Kuzey Amerika’da oyunu piyasaya sürdü. Oyun, tek oyunculu bir kompozisyona sahipti, ancak aynı zamanda dört oyuncuya kadar Game Boy Advance konsolları ile Gamecube’a bağlayabildiği bir çok oyunculu mod da içeriyordu.

 

Kısaca oyuna değinirsek;

final fantasy crystal chronicles

Final Fantasy Crystal Chronicles , oyuncuların dünyayı dolaşımdaki Miasma’dan koruyan kristalleri yakmak için kullanılan “myrrh” üreten nadir ağaçlar arayan dünyayı dolaşan bir grup maceraperestin kontrolünü ele geçirdiği bir aksiyon oyunu. Oyuncular, oyun ve hikayeleri boyunca ilerlemelerini belirleyen, tekrarlanan bir dizi etkinlikten geçiyorlar.

Crystal Chronicles , 1994’te Final Fantasy VI’nın yayınlanmasından bu yana bir Nintendo konsolu için geliştirilecek ilk orijinal Final Fantasy oyunuydu.

Müzik programcısı ve aranjör Hidenori Iwasaki, ek bir müzik parçası sunarken, Crystal Chronicles film müziği Kumi Tanioka’dan oluşuyordu . Crystal Chronicles’dan önce , Tanioka Final Fantasy XI ‘de çalıştı . Tanioka, müziğin müzik stilini “eski enstrümanlara” dayalı olarak tanımladı.

Kaynak:

PlayStation LineUp Tour canlı akışı etkinliği… 

Wikipedia


Final Fantasy: Crystal Chronicles ‘e PS4 Uyarlaması Geliyor! haberimizin sonuna geldik. Yeni oyun haberleri ve anime haberleri için takipte kalın. 😉

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Bir cevap yazın