#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

En İyi Dövüş Sanatları Animeleri Öneri Listesi 2 – TOP 10

En İyi Dövüş Sanatları Animeleri Öneri Listesi 2 – TOP 10 listesi ile tekrar karşınızdayım. İlk listemize buradan ulaşabilirsiniz.  Sadece dövüş sanatları animelerine pek ilgim olmasa da işin içine fantastik girdiğinde daha çok ilgimi çekiyorlar. Ancak bu listemizde öncekiler gibi Türkiye genelinde çok sevilen dövüş sanatları animeleri yer almaktadır.

 

10 – Muteki Kanban Musume

Miki Onimaru, ağzını açmadığında çok şirin biri gibi görünmektedir ama aslında şiddeti seven ve birazda hırçın bir kızdır. Ancak çok iyi kalplidir ve yardıma muhtac olan herkesi korumaya çalışır. Hatta kendi geliştirdiği Onimaru stili dövüşü ile herkesin kıçına tekmeyi basmaktadır. Bu çok kıskanan  fırındaki Megumi adındaki kız ile sürekli olarak kavga ederler.

 

9 – Onikirimaru

Günlerden birgün anne bir şeytandan tıpatıp insana benzeyen bir şeytan doğmuştur. Ancak bu şeytanda diğerlerinde olduğu gibi bir boynuz yoktur ama onun yerine bir kılıç ile doğmuştur. İsmi olmayan bu şeytan kılıcının adı ile anılmaktadır. Tüm şeytanları katlederse insan olacağına inanmış ve tüm şeytanları öldürmeye karar vermiştir.

 

8 – Project ARMS

Ryo Takatsuki, normak bir öğrenciyken Hayato Shingu’nun kendisine meydan okuması ile hayatını bir anda değişecektir. Hayato, Ryo’nun kendi ailesini öldürdüğünü düşündüğünden Ryo’yu öldürerek intikam almak peşindedir. Savaşları esnasında Ryo, Hayato’nun sol kolundaki ARMS adı verilen özel silahı gördükten sonra kendi sağ kolunda da bir ARMS olduğunu farkeder. Ryo ve Hayato aralarında dövüşürken aslında tahmin edemeyecekleri başka güçlerinde var olduğunu öğrenirler.

 

7 – Tales of Symphonia The Animation

Sylvarant ve  Tethe’alla birbirlerinden hiçbir olmayan iki farklı dünyadır. Kendi dünyalarının mana’larını korumak ve dünyalarını yok olmaktan kurtarmak için birer kişi seçilecektir. Bu seçilmiş kişiler tehlike dolu birer yolculuğa çıkmalı ve bu yolculuğun sonunda ise uyuyan ruhları uyandırmaları gerekmektedir. Ama bunu sadece biri yapabilir. Bu da sadece bir dünyanın kurtulabileceği anlamına gelmektedir.

 

6 – Ikkitousen

Sonsaku Hakufu, içinde kendi kanından gelen gizli bir güç vardır. Ancak bunu kendisi bilmemektedir. Annesi bu gücün farkındadır ancak elinden de bir şey gelmemektedir. Düşmanları tarafından da çok çabuk keşfedilen Sonsaku, bir kavgada bu gücü açığa çıkar ve artık dönüşü olmayan bir turnuva başlamış olur.

 

5 – Freezing

Nova adlı uzaylılar başka boyutlardan gelerek dünyayı işgal etmişlerdir. Bu yaratıkları durdurabilecek tek kişiler kendilerine Pandora adını veren bir grup genç kızdır. Bu Pandoralar sürekli olarak Nova’lar ile savaşıp dünyalarını yok olmaktan korumaktadırlar. Özel bir eğitim akademisinde eğitim gören bu Pandorların yardımcıları olan Sınırlandırıcılar vardır. Bu sınırlandırıcılar ile sadece erkeklerdir. Sınırlayıcılar Nova’ların kabiliyetlerini sınırlar ve pandoralar da yok eder. Bu şekilde takım olarak çalışırlar.

 

4 – Kenka Banchou Otome: Girl Beats Boys

Hinaki Nakayama, ailesini hiç tanımamış yetimhanede büyümüş biridir. Tam liseye başlayacağı sırada biri çıkagelir ve kendisinin ikiz kardeşi olduğunu ve aslında Çok güçlü bir yakuza ailesinin çocukları  olduklarını söyler. Bu bir anda ortaya çıkan ikiz kardeş Hinako’dan herkesin erkek ve ülkenin en güçlü serserilerinin olduğu okula gitmesini ister. Bakalım Hinako, hem aşkını bulup hem de okulun patronu olabilecek midir?

 

3 – Taboo Tattoo

Ana karakterimiz Seigi, dövüş sanatları eğitimi almış bir ortaokul öğrencisidir. Bir gün saldırıya uğrayan yaşlı bir adamı kurtarır ve bu yaşlı adam Seigi’ni eline bir dövme yapar.  Ancak bu dövmenin bir özelliği vardır. Yapılan kişiye özel güçler bahşetmektedir. Ve bu dövme Amerika ve Serinistan krallığı arasında olan bir silah üretme yarışının son ürünüdür. Bakalım Seigi bu gücünü ihtiyacı olduğu zamanda uyandırabilecek mi?

 

2 – Yao Shen Ji

Nie Li, dünyadaki en güçlü şeytan ruhu kullanıcıdır. Dövüş dünyasında da zirvede oturan bir isimdir. Bilge imparator ve Altı tanrısal Canavar ile dövüşünde hayatını kaybeder. Herşeyin bittiği düşünüldüğünde kendini bir anda 13 yaşındaki halinde bulur. Sınıfının en yeteneksizi iken önceki hayatında edindiği bilgileri kullanarak son sürat yükselecektir.

 

1 – Shijou Saikyou no Deshi Kenichi

Shirahama Kenichi, 15 yaşında, ortalamanın altında, sürekli tartaklanan bir öğrencidir. Bir gün Furinji Miu adında güzel bir kızla karşılaşır. Bu kız Kenichi’yi bir dojo’ya davet eder. Bu dojoda bir türde dövüş eğitimi veren ustalarla doludur. Kenichi, kendisini davet eden kızında bu dojoda yaşadığını öğrenince anında katılır. Gördüğü eğitimlerden sonra okulundaki karate klubünden birini yenince tüm dikkatleri üzerine çeker. İstemeden de olsa içinden çıkamayacağı bir yola girmiştir.

 

Dövüş sanatları ile ilgili animeler listemizde bu kadar arkadaşlar. Bu listemizde genelde eski ama Türkiye’de çok beğeni almış ve önceki listemizde yer almayan animeleri sizlere sunduk. Umarım sizlere hitap eden animelerde bu listede vardır.

Ayrıca sizlerde buradan sitemize üye olabilir ve kendi içeriklerinizi oluşturabilirsiniz. 

Diğer yazılarımızda görüşmek üzere sevgili Figurex.Net Takipçileri. Kendinize iyi davranın. 😀

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Manga İncelemeleri: Yankee-kun to Megane-chan

YAŞAM TAŞI : KRALSIZ ÜLKE (BÖLÜM 33)