Anime Önerileri

Dövüş Sanatları İçeren Anime Önerileri

Dövüş sanatları sevenler olarak bir toplanalım istedim 🙂

En havalı bulduğum anime türlerinden bir tanesidir dövüş sanatları içeren animeler. Benim en çok ilgimi çekenlerden bir tanesi Kendo sanatıdır. Bu yüzden bu animeleri oldukça keyifle izlerim. Ülkemizde ki Naruto sevgisi malumunuz olmakla birlikte bir öneri listesi hazırlamalıyız diye düşündüm. İzlerken keyif almanız dileğiyle 🙂 

17.  Street Fighter II: The Animated Movie

Uluslar arası terörist örgüt Shadowlaw‘un acımasız lideri Bison umutsuzca yıllardır kendisi ile rekabet edecek kadar güçlü bir savaşçı arıyordur. Sonunda aradığı kişinin Ryu olduğunu fark  eder fakat Ryu alsa onun kendisini bulabileceği sabit bir yerde durmaz. Daha sonra Ryu ile aynı ustadan eğitim almış Amerikan Dövüş Sanatları şampiyonu Ken Masters‘ı bulur. Olaylar bu bir şekilde gelişirken bu arada Birleşik Devletler Ordusu Binbaşı olan Major Guile , Bison‘u tutuklamak ve uluslararası suç halkasını durdurmak umuduyla Çin‘den Chun Li ile iş birliği yapmak zorundadır.

16. Flame of Recca

Rekka Hanabishi çocukluğundan beri ninjalara hayrandır. Her zaman bir ninja olmanın hayalini kurar. Aynı zamanda lise öğrencisi olan Rekka Hanabishi okul dönüşü parkta çocuklara bakıcılık yapan bir kızla karşılaşır. İsminin Yanagi olduğunu öğrenen Rekka Hanabishi aynı okula gittiklerini fark eder. Bir gün onunla konuşmaya çalışırken büyük bir kaza meydana gelir ve Rekka ağır şekilde yaralanır. Gözünü araladığında Yanagi‘nin gizemli iyileştirme gücünü keşfeder. Yanagi onu iyileştirdikten sonra onun ninjası olacağına ve onu koruyacağına dair yemin eder. Çok geçmeden Yanagi‘nin gizemli gücü başkaları tarafından öğrenilir. Peşine düşen insanlardan Yanagi‘yi korumaya çalışan Rekka neden bu şekilde bir yemin etmiştir ?

15. Baki the Grappler

Baki Hanma son derece güçlü bir genç biridir. Her anını uyanık ve eğitim yaparak geçirmek zorundadır çünkü dünyanın en güçlü dövüş sanatları ustası olan ve en acımasız insanı olan babası Yujiro‘yu yenmek ve canını almak zorundadır. Kendine özel tekniğini geliştirmek için dünya üzerinde ki en güçlü dövüş ustaları mücadele eder. Her zaman yeni yollar ve teknikler öğrenmenin peşine düşer. 

14.  Mobile Fighter G Gundam

Yıl FC 60’da, insanlığın büyük kısmı Dünya yörüngesindeki uzay kolonilerinde yaşar.Koloniler üzerindeki hakimiyet her dört yılda bir, her ulusun diğerlerine Gundam adı verilen dev bir robotla savaşmak için tek bir temsilci gönderdiği büyük bir turnuva ile kararlaştırılır. Domon Kashuu, ülkesinin zaferini sağlamak için Neo-Japan turnuvalardan birinde temsil etmek üzere seçilir ancak  Domon‘un anne-babasının ölümünden sorumlu tutulan kardeşini bulmak ve çok tehlikeli bir silah olan Dark Gundam veya Devil Gundam yok olmasını sağlamak için mücadele etmek zorundadır.

13. Shura no Toki – Age of Chaos

Efsaneler, kullanıcının inanılmaz hız ve güç kullanarak herhangi bir sayıda silahlı rakipleri yenmesine izin veren, silahsız bir stil olan Mutsu Enmei-Ryu olarak bilinen yenilmez bir dövüş sanatından bahseder. Bu Mutsu ismini taşıyan üç kuşak öyküsü ve onların çağının en güçlü savaşçıları ile karşılaşmaları ve savaşlarının öyküsüdür.

12. Fushigi Yuugi

Ulusal Kütüphane’yi ziyaret ederken, yüksek öğrenim öğrencileri Miaka Yuuki ve Yui Hongo antik Çin’deki “Dört Tanrıların Evreni” adlı gizemli kitap dünyasına taşındılar. Miaka aniden Suzaku’nun rahip olmanın sorumluluğuyla kendini bulur ve Suzaku’yu üç dilek için çağırmak amacıyla tüm gök savaşçılarını bulmalıdır; Bununla birlikte, tanrının Seiryuu’nun düşman ulusu Yui’yi Seiryuu’nun rahibesi haline getirdi. Düşman olarak, eski en iyi arkadaşlar kendi uzun tanrılarına kendi tanrılarını çağırmaya ve isteklerini elde etmeye başlarlar

11. Fist of the North Star

19XX yılında, ihanete uğradıktan ve ölüme terk edildikten sonra, cesur yürekli savaşçı Kenshirou, sevgili nişanlısı Yuria’yı kaçıran rakibi Shin’yi takip etmek için kıyamet sonrası bir çorak araziyi dolaşır. Yolculuğu sırasında Kenshirou, kana susamış atıcıların çaresizliğini savunmak için ölümcül dövüş şeklini, Hokuto Shinken’i kullanıyor. Onun keşifleri savaş ağaları ve rakip dövüş sanatçıları gibi daha büyük düşmanların dikkatini çekmeye başlamadan çok uzun sürmez ve Keshirou başlangıçta kendisi için pazarlık ettiği şeyden daha fazlasıyla ilgilenir.

Giderek artan oranlarla karşılaşan Hokuto Shinken’in ardılısı, en çok önemsedikleri şeyi geri almak için yeteneklerini test etmeye zorladı. Ve bu yeni zorluklar kendini gösterdiğinde ve adaletsizliğe karşı savaş, Shin ile ve Nanto Seiken dövüş sanatları okulunun geri kalanıyla olan çatışması yoğunlaştıkça, Kenshirou yavaş yavaş radyasyona maruz kalmış ve şiddetli bir dünyanın kurtarıcısına dönüşür.

10. Yu Yu Hakusho

Yuusuke Urameshi, küçük bir çocuğu kurtarmak için kendisini hareketli bir arabanın önüne atarken, etrafını çevirmek için mucizevi bir şans elde ediyor. Onun nihai kurbanı, ruh ortamının otoritesinin onun geçmesine izin vermeye henüz hazır olmadıkları kadar karaktersizdir. Ruh aleminin tahtının varisi olan Koenma, Yuusuke’ye bir dizi görevi tamamlayarak hayatını yeniden kazanma fırsatı sunuyor. Ölüm tanrısı Botan’ın rehberliğiyle, Dünyadaki bir Ruh Dedektifi olarak kötülük varlıklarını engellemek için.

Onun girişiminde ona yardımcı olmak için, Yuusuke eski rakip Kazuma Kuwabara ve suçlu geçmişe sahip iki iblis olan Hiei ve Kurama’yı canlandırıyor. Birlikte, insanlığın varoluşunu tehdit eden düşmanlara karşı savaşır ve savaşırlar.

9. Katanagatari

Pek çok kılıç dövüş stiline sahip bir Edo dönemi Japonya’sında Shichika Yasuri en eşsiz olanı uygular: Kyotouryuu, kullanıcının kendi vücudunun bir bıçak olarak kullanıldığı bir tekniktir. Kyotouryuu okulunun esrarengiz yedinci başı olan Shichika, bir gün öncesine kadar kız kardeşi Nanami ile sürgünde sessizce yaşıyor, çılgınca hırslı strateji uzmanı Togame hayatlarına atılıyor.

Shichika’nın, shogunate için “Deviant Blades” olarak bilinen on iki eşsiz kılıçı toplama misyonunda yardım ettiği gibi acımasızca isteklerini ele geçirin. Shichika, küçük siyasetten ziyade kendisiyle ilgilenmeyi kabul eder ve böylece bir yolculuğa çıkar. Yolda durmak, bu efsanevi silahların ve Togame’in hedefini engellemeye çalışan diğer güç tüketen varlıkların şiddetli savunucularıdır. Düşmanlarına karşı çıkmak için ikili, belirsizlik ve tehlike yolunda ilerlerken kırılmaz bir takım haline gelmelidir.

8. Tenjou Tenge

Bazı insanlar için lise yeni bir başlangıç ​​fırsatı sunar. Yeni dersler alabilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Ancak Souichiro Nagi ve Bob Makihara için lise farklı bir şey ifade ediyor: tüm öğrenci bedeninde en iyi savaşçı olma şansı! Çok kötü Toudou Akademisi hayallerini gerçekleştirmek için mümkün olan en zor yer. Yeni liseleri sıradan bir akademik kurum değildir. Matematik ve bilim gibi klasik konulara odaklanmak yerine, Japonya’daki dövüş sanatlarını yeniden canlandırmak amacıyla Toudou Academy kuruldu!

Sonuç olarak, Souichiro’nun en iyi köpeğe dönüşme istekleri, Masataka Takayanagi ve Maya Natsume’nin desteğiyle kısa sürede kesiliyor. İki sınıf öğrencisi, okula devam eden okula devam etmenin rahatlığını engeller, ancak caydırıcı olmaktan ziyade, onların sadece rekabetçi ateşlerini yakar. Toudou Akademisine ne gibi canavar savaşçıları katılıyor? Masataka ve Maya’dan daha güçlü var mı? Ve dünyada neden Maya’nın Souichiro’yu izleyen küçük kız kardeşi var? Tenjou Tenge’da bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını öğrenin!

7. Ranma 1/2

Ranma Saotome, Saotome “Anything-Goes” dövüş sanatları okulunda üst sınıf bir dövüş sanatçısı ve dahidir. Çin’de eğitim görürken, o ve babası yanlışlıkla yanlışlıkla lanetli bir kaynağa düştüklerinde korkunç bir kaderle karşılaşırlar. Şimdi, Ranma soğuk suyla sıçradığında bir kıza dönüşmek için lanetlenmiş ve sadece sıcak su onu bir çocuğa dönüştürebilir.

Ranma, babasının, Tendo dojo’nun geleceğini güvence altına almak için Soun Tendo’nun üç kızından biriyle evlenmesini düzenlediğini keşfettiğinde işler daha da karmaşık hale geliyor. Soun Ranma’nın çıkmazını öğrenmesine rağmen, hala nişanla devam etmeye kararlı ve en yetenekli bir dövüş sanatçısı olan ve erkeklerden nefret ettiği için en küçük kızı olan Akane’yi seçiyor.

Ranma Ran Ranma ve Akane’nin çeşitli rakiplerle karşılaştıklarında, yeni aşk çıkarlarıyla tanıştıklarında ve birbirlerini öfkelendirmek için farklı yollar bularak Ranma ve Akane’nin neşeli maceralarını izlerler.

6. Kenichi: The Mightiest Disciple

“Zayıf Bacaklar” Kenichi Shirahama zamanını kendi kendini geliştirme kitaplarını okumaya harcayarak geçirmekten ziyade harcar. Ancak, nihayet güçlü olmaya ve okulun karate kulübüne katılmaya cesaret edince, kulüpten kovulmak için zorbalık yapan bir üst sınıfta savaşmaya zorlanır. Gizemli yeni sınıf arkadaşı Miu Furinji’ye düşene kadar her şeyi vermek üzeredir. Bu zorlukla yüzleşmek için yaşadığı Dojo’da sıkı bir eğitimden geçiyor, Ryouzanpaku. Ustalar tarafından yapılan bazı başlangıç eğitimi onun üst sınıfını yenin etmesine izin verir, ancak onun dövüş becerisi onu suçluların güçlü çetesinin, Ragnarok’un dikkatine getirir. Sevdiği şeyleri korumak ve artan sıkıntılarla yüzleşmek için kararlı olmaya kararlı olmak için, dojo’nun yerleşik efendilerinin çeşitli dövüş sanatlarını öğrenmesi, Karate, Muay Thai, Ju Jitsu ve Çin Dövüş Sanatları’nı alması ve bunları kendi yaratması için birleştirmesi gerekir. mücadele tarzı!

5. Rurouni Kenshin

Bakumatsu döneminin son yıllarında Hitokiri Battousai olarak bilinen efsanevi bir suikastçı yaşadı. Acımasız bir katil olduğu için korkmuştu, ülke çapında eşsizdi, ama Japon Devrimi’nin zirvesinde gizemli bir şekilde ortadan kayboldu. O zamandan beri on barış yılı geçti, ama Battousai’nin çoktan sözü hala savaş gazilerinin kalplerine korku saldı.

Onları bilmeden, Battousai, günahlarından tövbe etme çabasında kanlı yaşam tarzını terk etti, şimdi Kenshin Himura, neşeli bir tavırla ve güçlü bir irade ile dolaşan bir kılıç ustası olarak yaşıyor. Bir daha asla öldürmeyeceğine söz veren Kenshin, kendini zayıflığın korunmasına adadı. Bir gün, Kaoru Kamiya’yı, kendisinin Batuusai olduğunu iddia eden bir sahtekâr tarafından tehdit edilen kendo dojosunda rastladı. Kenshin’den yardım aldıktan sonra, Kaoru onun dojoda kalmasına izin verir ve eski suikastçı geçici olarak seyahatlerini durdurur.

Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan, Kenshin’in hikayesini, kurtarmaya ihtiyacı olanları kurtarmak için çabalarken anlatıyor. Ancak, hem geçmişten hem de günümüzden gelen düşmanların ortaya çıkmaya başlamasıyla, reformcu katil yeni ideallerini destekleyebilecek mi?

4. Sengoku Basara

Japonya’nın Sengoku döneminde, birkaç güçlü savaş ağaları, merkezi bir hükümet altında ülkeyi birleştirmek umuduyla siyasette ve silahlarda savaştı. Nobunaga Oda, tüm Japonya’yı fethetmek için gerekli olan güç ve askeri kaynağa sahip olarak bu yöneticilerin en güçlüsü olduğunu iddia etmişti.

Shingen Takeda ve onun güvenilir savaşçısı Yukimura Sanada, Nobunaga’nın yolunda duran ana klanlardan birini yönetmiştir. Bir gece, Sanada’nın Masamune Tarih ve ordusu tarafından engellenen General Kenshin Uesugi’ye karşı sinsi bir saldırı düzenlenmesi emredilmişti. Sanada ve Tarih, birbirleriyle yeni hayranlık duydukları hayranlıktan ısınan bir çekişmeye yol açan bir çekilişle mücadele etti.

Nobunaga, Sengoku Basara’daki kuvvetlerini ülkedeki nüfuzunu ikiye katlayarak sürdürmeye devam ediyor. Sanada ve Tarih, Nobunaga’nın yükselişini bastırmak ve feodal Japonya’yı kendi tiranlık saltanatından kurtarmak için bir kenara koymak zorunda kalıyorlar. Büyülü, militan ve politik güçler, bu savaşçılar ve liderler kendi aralarında ve Nobunaga’nın orduları arasında çatıştıkça uçarlar.

3. Hajime no Ippo

Makunouchi Ippo tüm hayatını zorbalığa uğrattı. Sürekli olarak ayak işlerini yürüten ve sınıf arkadaşları tarafından dövülen Ippo her zaman kendini değiştirmeyi hayal etti, ama asla onun üzerine hareket etme tutkusu olmadı. Bir gün, bir başka zorbalığın ortasında, Ippo, bir boksör olan Takamura Mamoru tarafından kurtarıldı. Ippo sakatlıklarından çıktı ve iyileşmek için Kamogawa boks spor salonuna getirildi. Bilincine tekrar kavuşurken, spor salonundaki yeni çevresine hayran kalıyor ve hayrete düşüyor. Takamura, Ippo’nun sınıf arkadaşını bir boks torbasına yerleştirir ve onu yumruklamaya zorlar. Ancak o zaman Ippo, içinde bir şeylerin karıştığını hisseder ve sonunda Takamura’nın onu boksta eğitmesini ister. Ippo’nun alması gereken bir şey olmadığını düşünen Takamura ona imkansız bir görev veriyor ve ona bir haftalık zaman sınırı veriyor. Kendisini ve çalışkan annesi için daha güçlü olmak için ani bir istekle, Ippo zaman sınırlaması içinde görevi yerine getirmek için durmadan çalışır. Böylece Ippo’nun boks dünyasının zirvesine yolculuğu başlıyor.

2. Naruto

Naruto Uzumaki’nin doğumundan önceki anlarda, Dokuz Kuyruklu Tilki Kyuubi olarak bilinen büyük bir iblis, Gizli Yaprak Köyü Konohagakure’ye saldırdı ve hasara yol açtı. Kyuubi’nin yıkımına son vermek için, köyün lideri olan Dördüncü Hokage, hayatını feda etti ve yeni doğan Naruto’nun içindeki canavar canavarı mühürledi.

Şimdi, Naruto hala Konohagakure’de yaşayan hiperaktif ve boğumlu başlı bir ninjandır. Naruto, içindeki Kyuubi yüzünden süzüldü, köydeki yerini bulmak için mücadele ederken, Konohagakure’deki Hokage haline gelme arzusu onu sadece bazı yeni yeni arkadaşlara değil aynı zamanda bazı ölümcül düşmanlara da götürüyor.

1. Dragon Ball

ulma adında bir kız denilen büyülü nesneler kümesi için aramasında ona bitene kadar Gokuu Oğul yapayalnız-yani ormanda yaşayan genç bir çocuk “ejderha topları.” Eserler, yedi kişiyi toplayan birine bir dilek verdiği söylendiği için, Bulma onları toplamak ve mükemmel bir erkek arkadaşı için umut etmeyi umuyor. Gokuu bir ejderha topa sahip olur, fakat maalesef Bulma için, onunla yollarını ayırmaya reddediyor, bu yüzden onunla bir anlaşma yapar: o ona ejderha topun gücünü ödünç izin verirse onun yolculuğa birlikte etiketleyebilirsiniz. Bununla, iki ömür boyu yolculuğa çıktı.

Yolculuğa yalnız gitmiyorlar. Yolda, onlar Gokuu gelecek Dünya Savaş Sanatları Turnuvası için daha güçlü bir dövüş sanatçısı olmak için eğitiyor kiminle eski Muten-Roshi ve özenti öğrencisi Kuririn karşılamak. Ancak, tüm eğlence ve oyunlar değil; herhangi bir dileğin gerçek olmasını sağlama yeteneği güçlüdür, ve bir erkek arkadaş için dile getirmekten çok daha kötü olan başkaları da vardır. Efsanevi gücü kötüye kullanmaya çalışanları durdurmak için, etraflarındaki insanlara yardım etmek için yeni güçlerini kullanarak daha güçlü savaşçılar haline gelmeye çalışıyorlar.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

3 thoughts on “Dövüş Sanatları İçeren Anime Önerileri

 1. Furkan Çelik dedi ki:

  BLEACH NERDE !!!!!!!!!!!!

 2. Duhan Suluoğlu dedi ki:

  vayy sengoku basara izleyen de varmış 😀

 3. ahmetxddddd dedi ki:

  anime önerileri köşesi❤❤❤❤❤❤❤❤ben
  öneriler için saolun

Bir cevap yazın