Eğlenceli vakit geçirip, oyun oynamak için en iyi arkadaşınızla ya da sevgilinizle bir araya geldiniz ve tavsiyeye mi ihtiyacınız var; bu yazımızda sizler için eğlencenin dibine vuracağınız birtakım 2 kişilik bilgisayar oyunlarını derledik!

     Hazır önümüz kış iken ve Steam’in Halloween indirimleri dönemi yaklaşmışken, siz de soğuyan havalarla birlikte en iyi arkadaşınızla koltuğa gömülüp veya biricik sevdiceğinizle battaniye altına girip eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız, bu derlediğimiz PC oyunları tavsiyeleri tam size göre!

 


Nidhogg

     Bu basit gibi görünen fakat oynadıkça aslında nasıl da eğlenceli olduğunu fark edeceğiniz, yer yer gülmekten karnınızı ağrıtabilecek oyunla listemize başlıyoruz.

     Nidhogg, görünüş olarak her ne kadar eski tarz dövüş oyunlarını andırıyor gibi görünse de, aslında tamamiyle eğlendirmek ve güldürmek üzerine yapılmış bir yapım. Aynı zamanda pek çok ödül almış olan bu yapım, klasik dövüş oyunlarındaki “karmaşık kombolar” ya da “süre/can sınırı” gibi zorlayıcı şeylerden de sıyrılmış olarak karşımıza çıkıyor.

     Tek yapmanız gereken koşmak, zıplamak ve tek bir tuşla vurmak; işte bu kadar basit! Oyundaki tek amacınız da, rakibinizi öldürerek bir sonraki bölüme ilerlemek!

     Her ne kadar basit görünse de absürt ortamları, hızlı ve refleks gerektiren dövüşleri, tuhaf fakat eğlenceli müzikleri ile en iyi iki kişilik PC oyunları listemize girmeye hak kazanan Nidhogg, sizi epeyce eğlendirecek!

Steam linki:

http://store.steampowered.com/app/94400/Nidhogg

 


Trine Serisi

     Bu kez listemizde, oynarken birlikte akıl yürüteceğiniz, birbirinize destek olacağınız ve eğleneceğiniz harika bir oyun serisiyle başbaşayız! Yeni bir seri olmasa da, 2017 yılında dahi size zevkli bir oyun oynama deneyimi yaşatacak olan bu seri, hiç şüphesiz iki kişilik PC oyunları listelerinin olmazsa olmazı durumunda!

     Muhteşem görsel kalitesi ve klasik türden platform oynayışıyla dikkatimizi çeken Trine serisinde, aynı anda yönetebileceğiniz 3 karakter bulunuyor: bir şövalye (Pontius), bir hırsız (Zoya) ve bir büyücü (Amadeus). Mutlu bir krallıkta, kralın ölmesi ile işlerin sarpa sarması ve her yeri kaosun kaplaması üzerine tanışan bu üç karakterimizi, oyun esnasında aktif olarak yönetebiliyoruz.

     Her bir karakerin kendine özel gelişmiş yönleri bulunuyor. Örneğin Şövalye Pontius, savaşmanızın gerektiği yerlerde faydalı oluyor. Tırmanmanın gerektiği durumlarda kancalı ipiyle Hırsız Zoya yardımımıza yetişirken; cisimlerle etkileşime girmek, onları kaldırıp yerlerini değiştirmek gibi eylemler de Büyücü Amadeus’un işi!

     Çoklu oyuncu modunda iken, zorlu bulmacalar ve çeşitli aksiyonlarda yardımlaşarak ilerlemeniz mümkün. Her bir aşamada karşınıza yepyeni zorlu bulmacalar ve çeşitli düşmanlar gelecek, böylece takım arkadaşınızla kafa kafaya vererek ortamdaki bulmacayı çözmeye çalışırken ya da düşmanlara karşı birlikte mücadele ederken kendinizi bulacak, saatlerin nasıl akıp gittiğini fark etmeyeceksiniz!

     Toplam 3 oyundan oluşan bu macerada, eğlenirken aynı zamanda akıp giden güzel bir hikayenin de tadını çıkarabilirsiniz!

Trine:

http://store.steampowered.com/app/35700/Trine_Enchanted_Edition

Trine 2:

http://store.steampowered.com/app/35720/Trine_2_Complete_Story

Trine 3:

http://store.steampowered.com/app/319910/Trine_3_The_Artifacts_of_Power

 


Don’t Starve Together

     Issız bir adaya düşseniz, yanınıza alacağınız kişi kim olurdu? Eşiniz mi? En iyi arkadaşınız mı? Sevgiliniz mi? Peki neden kendisini hemen şimdi yanınıza alarak, ıssız adaya düşmeyesiniz ki?

     Sizlere sunduğumuz PC oyunları tavsiyesi listemizde, sıradaki öğemiz olan Don’t Starve Together; aslında muhtemelen daha önce duymuş ya da oynamış olduğunuz Don’t Starve isimli oyunun çoklu oyuncu ile oynanabilen bir versiyonu.

     Karikatürize çizimleri olan bir karakteri, neşeli komik hayvanları ve komik animasyonlarıyla dolup taşan bir oyunda hayatta kalmak ne kadar zor olabilir ki? Böyle mi düşünüyorsunuz?

     Don’t Starve Together, neşeli grafiklerinin aksine, arkadaşınızla/sevgilinizle hayatta kalmaya çalışırken epey zorlanacağınız bir oyun olacak. Kendisini baltayla kesmeye çalıştığınızda sinirlenip köklerinden sökülerek üzerinize yürümeye başlayan koca koca ağaçlar veya dolunayda kurt adama dönüşen domuzlar, bu oyunun sadece gündelik işleyişinin birer parçası.

     Sizin ya da arkadaşınızın soğuktan donarak ölmesi ne kadar normalse, aynı şekilde sıcaktan bunalıp ölmek de normal. Yani anlayacağınız, neşeli grafiklerinin ardında sizi ve takım arkadaşınızı zorlu bir hayatta kalma mücadelesi bekliyor olacak!

     Ayrıca geniş bir topluluk desteği ve pek çok modları da bulunan bu oyunda, takım arkadaşınızla oyundan sıkılmaya başladığınız anlarda, oyununuzu çeşitli şekillerde geliştirip renklendirebilirsiniz!

Steam linki:

http://store.steampowered.com/app/322330/Dont_Starve_Together

 


Rayman Legends

     Günümüzde platform oyunları, eskisi kadar sık bulunan bir şey değil. Artık yapımcılar ağırlıklı olarak gerçekçi grafikler ve first-person/third-person oyunlar tercih ediyor. Var olan platform oyunları da, hemen hemen tamamiyle hikaye odaklı olmuş durumda. Eskisi gibi sadece eğlence amaçlı platform oyunları bulmak çok zor. Mario gibi örnekleri hâlen bulunabilir olsa da, maalesef onlar da PC için bulunmuyorlar.

     İşte burada imdadımıza Rayman Legends yetişiyor!

     Uzun yılların efsane serisi Rayman’in, Ubisoft tarafından yepyeni bölümler ve maceralarla doldurulmuş bir şekilde yeniden sunulmasıyla oluşmuş olan Rayman Legends’in çoklu oyuncu özelliği, maalesef ki online olarak sunulmuyor. Aynı ekran üzerinden, yanyana oynamanız gerekiyor. Tabii ki bu eğlencesinden bir şey azaltmadığı gibi, aslında çok daha fazla eğlenmenize olanak tanıyor!

     Ağırlıklı olarak eğlence ve oynanış odaklı olan bu oyunumuzda, uzun süredir uykuda olan ana kahramanlarımız, dünyayı saran kötülükler sebebiyle uyandırılmaktadırlar. Ve tek bir amaçları vardır: dünyayı eski hâline çevirmek!

     Biraz klişe ve derinliği olmayan bir hikayeye sahip olsa da, ana odağı eğlence ve oynanış olan bu oyundan bir derinlik beklememek gerek. Fakat aradığınız eğlence ise tam burada! Sizi tek başınıza ya da takım arkadaşınızla birlikte saatler boyu ekran başına kilitleyeceğinden ise hiç şüphemiz yok!

Steam linki:

http://store.steampowered.com/app/242550/Rayman_Legends

 


Sonic & All-Stars Racing Transformed

     Araba yarışlarını sever misiniz? Seviyorsanız problem yok, ancak siz de araba yarışlarından pek hazzetmeyen biriyseniz; bu eğlence dolu yarış oyunu tam size göre! Zira sıradan yarış oyunlarından epey farklı bir oyunla karşınızdayız.

     Sizler için sunduğumuz iki kişilik bilgisayar oyunları listemizde platform, macera ve hayatta kalma oyunlarımıza yer vermişken; böylesine eğlence dolu bir yarış oyununa yer vermemek olmazdı. Sonic & All-Stars Racing Transformed, bir yarış oyununun ne kadar eğlenceli olabileceğini gözler önüne serebilecek bir niteliğe sahip.

     Klasik kart tipi yarış oyunlarına benzeyen bu oyunda, amacımız sadece yarışmak ve yarışı kazanmak değil. Uçmak, yüzmek, rakiplere çeşitli saldırılar düzenlemek, vurmak, kırmak ve doyasıya eğlenmek! Özellikle partnerinizle birlikte oynadığınızda eğlencenin asıl dozunu aldığımız bu oyunda, klasik Sonic karakterleri ile keyifli yarışlar düzenlerken, vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız! Karada giderken, kendinizi bir anda kanatlanmış uçarken bulabilir, ya da suya düşüp yüzerek yarışa devam ediyor hâlde oyunu sürdürebilirsiniz.

     Oyun içerisinde toplayabileceğiniz pek çok özel güç bulunuyor, bunları doğru yerlerde kullanıp rakiplerinizi ve özellikle takım arkadaşlarınızı elemeye çalışmak, size hiç umulmadık zaferler kazandırabilir. Bu nedenle, bu oyunda “yarışın gerisinde kaldım” diye üzülmenize gerek yok, her an her şey değişebilir!

     İndirim döneminde en iyi arkadaşınız ve hatta sevgilinizle birlikte alıp, mümkünse aynı mekânda, mümkün değilse en azından konuşarak oynamanızı tavsiye edeceğimiz oyunu, Steam üzerinden aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Steam linki:

http://store.steampowered.com/app/212480/Sonic__AllStars_Racing_Transformed

 


     Bu yazımızda sizler için sevgilinizle, eşinizle, arkadaşınızla, kardeşinizle ya da kimle oynamak isterseniz onunla oynayabileceğiniz iki kişilik pc oyunları önerileri arasında, en beğendiklerimizden bazılarını derledik. Umuyoruz ki içlerinde hoşunuza giden oyunlar olmuştur. Hazır önümüzde Steam’in Halloween indirimleri yaklaşmışken, bu oyunların da aklınızın köşesinde bulunması iyi olacaktır (ya da istek listenizde de bulunabilir elbette).

     Eğlenceli ve neşeli vakitler geçirmeniz dileklerimizle!

Bir cevap yazın