En iyi fantastik anime önerileri. Bugün size adı fazla duyulmamış ama izlerken çok keyif alacağınız bazı fantastik animelerden bahsedeceğim. Şimdiki zamanda her gün yeni bir anime çıkıyor ve bunların çoğu fantastik oluyor. E normal olarak da hepimiz ” aa bak bu yeni başlamış güzele benziyor hadi başlayayım ” diye düşünüp onu izliyor. Peki bu adını duyuramamış animeler ne olacak. İzleyen yok, bakan yok. Üvey evlat misali hep bir kenarda duruyorlar. Onlara bir şans verilmiyor.

Sizi bilmem lakin ben her hafta yeni bölüm bekleyemeyecek kadar tembelim bu nedenle tamamlanmış animeleri tercih ediyorum. Ve bu şekilde çok güzel bir sürü anime buldum. Bunları size de tavsiye etmekten mutluluk duyarım.

Karşınızda adı duyulmamış fantastik anime serileri.

 

Witchblade

Witchblade - en i̇yi fantastik anime önerileri - az bilinenler - figurex anime önerileri

Tür: Aksiyon, Bilim kurgu, Süper Güçler

Bölüm Sayısı: 24

Yayın Tarihi: 2006

Konusu: 22. yy da büyük bir felaket olur ve dünyadaki nüfus tehlikeli derecede azalır. Ana karakterimiz Masane Amou ve kızı Rihoko bu felaketin tam ortasından şans eseri kurtulmuştur. Lakin Masane felaketten önceki hafızasını kaybetmiştir. Aradan geçen altı yıldan sonra Masane ve Rihoko sosyal servisten kaçmak için gizlice Tokyo’ya gelir ve burada yaşamaya başlarlar.

Hafıza kaybı yaşayan Masane felaketin olduğu gün dünyanın en güçlü silahı tarafından Witchblade tarafından seçilmiştir. Masane’nin gece yarısı başına gelen bir olayda Witchblade uyanır ve Masane ile Rihoko’nun sakin hayatını tehlikeye atar. Çünkü bu gücün peşinde olan insanlar vardır.

 

Munto

Munto - en i̇yi fantastik anime önerileri - az bilinenler - figurex anime önerileri

Tür: Fantastik, Büyü, Aksiyon, Romantizm, Süper Güçler

Bölüm Sayısı: 9 + 2 OVA

Yayın Tarihi: 2009

Konusu: Normal insanlar gökyüzüne baktığında bulutları görür. Ama Yumemi ise başka kimsenin göremediği Heavens adında mistik bir dünyayı görüyordu. Bu dünyanın yaşam kaynağı Akuto tükenmektedir. Krallığını kurtarmak isteyen Kral Munto bir imgelemi takip edip ederek Yumemi’yi bulmak için dünyaya gelmiştir. Lakin dünyada kalabileceği süre kısıtlıdır. Gücü tükenmeden Yumemi’yi bulup krallığını kurtarabilecek midir?

 

Gatchaman Crowds

Gatchaman crowds - en i̇yi fantastik anime önerileri - az bilinenler - figurex anime önerileri

Tür: Bilim Kurgu, Macera

Bölüm Sayısı: 12

Yayın Tarihi: 2013

Konusu: Hikaye 2015 yılında geçiyor. Ana karakterimiz Hajime normal bir lise öğrencisidir. Hajime günün birinde J.J adında biri ile karşılaşıyor. J.J ona NOTE adında bir defter veriyor. Bu defter sayesinde Hajime kahraman grubu Gatchamon’lardan biri haline geliyor. Lakin bu NOTE a sahip tek kişiler Gatchamon’lar değildir.

Gatchamon Crowds Insight adında ikinci sezonu vardır.

 

Tears To Tiara

Tears to tiara - en i̇yi fantastik anime önerileri - az bilinenler - figurex anime önerileri

Tür: Fantastik, Büyü, Aksiyon, Macera

Bölüm Sayısı: 26

Yayın Tarihi: 2009

Konusu: Şeytan Kral dirildiğinde dünyanın sonu gelecek.

Bin yıldır uyuyan şeytan kral insanların gözünde dünyanın sonu, preilerin gözünde ise krallarının dönüşü demekti.

Günün birinde 1000 yıldır uyuyan şeytan kralı uyandırıp gücünü kontrol edebileceğini düşünen bir büyücü onu diriltir. Bilmediği şey ise Şeytan Kral’ın yani Arawn’ın aslında kendini beğenmiş, güzel kadın ve peri mıknatısı, dik kafalı ve Arthur’un canını sıkmaya bayılan biri olduğuydu. Arthur’un kız kardeşi Arawn’ın dirilişinde kurban olarak kullanılmıştır lakin Arawn dirildiğinde onun daha ölmediğini görüp onu kurtarır. Şeytan Kral tarafından kurtulan Rihannon kendisini Arawn’ın nişanlısı ilan edince Arthur’un Arawn’a katlanmaktan başka çaresi kalmaz.

 

Needless

Needless - en i̇yi fantastik anime önerileri - az bilinenler - figurex anime önerileri

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Süper Güçler, Komedi, Ecchi

Bölüm Sayısı: 24

Yayın Tarihi: 2009

Konusu: 3. Dünya Savaşından sonra Japonya’da Blackspot denen radyoaktif alanlar oluşmuştur. Bu yerlerin etrafına büyük duvarlar örülmüştür. Lakin küçük bir sorun vardır. Blackspot’ta yaşayan ve orada doğan insanlarda esrarengiz yetenekler görülmeye başlamıştır. Bu güçlerden korkan insanlar onları sürgün edip Needless ismini takarlar.

Ecchi ve savaş sevenler için oldukça uygun bir anime. Üstelik çok komik.

 

Cardfight Vanguard

Cardfight vanguard - en i̇yi fantastik anime önerileri - az bilinenler - figurex anime önerileri

Tür: Oyun, Aksiyon, Shounen, Macera

Bölüm Sayısı: 65

Yayın Tarihi: 2011 – 2012

Konusu: Cardfight Vanguard. Adından da anlayacağınız üzere kart savaşlarının olduğu bir anime.

Vanguard kart oyunu dünyanın her yerinde popüler olan bir oyundur. En yaşlısından en gencine kadar herkesin eğlenerek oynadığı bir oyundur.

Ana karakterimiz Sendou Aichi sesi soluğu çıkmayan, sürekli dalga geçilen bir ortaokul öğrencisidir. Günün birinde onun için çok değerli olan bir kartını kabadayının birine kaybedince onu geri almak için peşlerinden gider. Gittiği kart dükkanında çocukken ona bu kartı veren Kai Toshiki ile karşılaşır. Kai kartı almak istiyorsa onunla savaşması gerektiğini söyler. Daha önce hiç savaşmamış Aichi için bu savaş bir dönüm noktası olacaktır. Artık sıkıcı hayatı o kadar da sıkıcı gelmemeye başlayacaktır.

 

Freezing

 

Adsfdthfg 54 - en i̇yi fantastik anime önerileri - az bilinenler - figurex anime önerileri

Tür: Dövüş Sanatları, Aksiyon, Romantizm, Bilim Kurgu, Harem, Seinen, Dram, Ecchi

Bölüm Sayısı: 12 + 6 OVA

Yayın Tarihi: 2011

Konusu: Nova adındaki uzaylılar dünyaya saldırmaya başlamıştır ve onlarla savaşabilen tek kişiler Pandora adındaki bir grup genç kızdır. Pandora her biri kendine ait özel silahları olan kızlardır. Lakin onlar bile tek başlarına yeterli değillerdir. Bu nedenle onlara yardımcı olan Sınırlayıcı adında partnerleri vardır.

Ana karakter Kazuya Pandora olan ablası vefat edince akademiya katılmaya karar verir. Orada ablasına çok benzeyen okulun en güçlü Pandora’sı Bridgette L. Satellizer ile tanışır. Satellizer Kazuya’nın ablasına sadece benziyor mu, yoksa bilinmeyen başka şeylerde mi var?

 

La Storia Della Arcana Famiglia

La storia della arcana famiglia - en i̇yi fantastik anime önerileri - az bilinenler - figurex anime önerileri

La storia della arcana famiglia - en i̇yi fantastik anime önerileri - az bilinenler - figurex anime önerileri

Tür: Aksiyon, Romantizm, Shoujo, Harem

Bölüm Sayısı: 12

Yayın Tarihi: 2012

Konusu: Anime Regalo adlı küçük bir adada geçmektedir. Bu adanın güvenliği Arcana Famiglia adlı bir mafya organizasyonu tarafından yapılıyor. Lakin mafya olsalarda adadaki sakinler tarafından sevilip saygı duyuluyorlar. Arcana Famiglia tarot kartları tarafından seçilmiş özel güçlere sahip kişilerden oluşuyor.

Ailenin patronu ‘ Baba ‘ artık emekli olacağını söyleyip sıradaki patronu seçmek için bir turnuva yapacağını duyuruyor. Kazanan kişi sadece ailenin başına geçmekle kalmayıp ailenin prensesi kızı Felicita ile evlenecektir. Organizasyonun bir üyesi olan Felicita bu fikre karşı çıkar ve yeni patron olmak için turnuvaya katılır.

 

Disk Wars Avengers

Disk wars avengers - en i̇yi fantastik anime önerileri - az bilinenler - figurex anime önerileri

 

Tür: Aksiyon , Süper Güçler

Bölüm Sayısı: 51

Yayın Tarihi: 2014 – 2015

Konusu: Akatsuki Akira bilim adamı olan babasını görmek için abisiyle Amerika’ya giderken Pepper ile karşılaşır. Pepper’ın dediğine göre Akira’nın babası Tony Stark ile birlikte Disk adında bir proje üstünde çalışıyordu. Bu diskler kötüler için bir çeşit hapishane görevi görüyordu. Yakalanan kötüler o disklerin içine hapsediliyordu. Lakin Loki Disk’lerin insanlara tanıtıldığı sırada belirir ve orada olan bütün kahramanları disklere hapseder. Buna Avengers’lerde dahildir. Bu diskleri sadece vücudunu özel kodlar işlenmiş kişiler kullanabilmektedir ve Akira ve arkadaşları şans eseri bu gücü elde etmişlerdir. Artık Loki’yi durdurabilecek tek kişi Akira ve arkadaşlarıdır.

 

Kaleido Star

Kaleido star - en i̇yi fantastik anime önerileri - az bilinenler - figurex anime önerileri

 

Tür: Fantastik, Shoujo, Komedi, Dram

Bölüm Sayısı: 51

Yayın Tarihi: 2003 – 2004

Konusu: Kaleido Sirki dünyaca ünlü bir sirktir. Sora Naegino çocukken bir kez Kaleido Sirki’ne gelmiştir ve o günden sonra tek amacı orada sahneye çıkmak olmuştur.

Seçmeler için Japonya’dan Amerika’ya gelen Sora bazı sorunlar yüzünden seçleri kaçırır. Ama Kaleido Sirki’nin sahibi Sora’dan etkilenmiştir ve ona bir şans vereceğini söylemiştir. Bunu duyan yeni katılanlar Sora’nın sirkin sahibiyle ilişkisi olduğunu düşünüp onu dışlarlar. Sora ise oraya kendi yeteneğiyle alındığını ispat etmeye kararlıdır.


Evet bugünlük bu kadar. İlerliyen zamanlarda fantastik anime filmleri başlığı altında da önerilerde bulunabilirim. Yada ikinci bir fantastik anime önerileri yazısı yazabilirim. O zamana kadar görüşmek üzere.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

0 thoughts on “En İyi Fantastik Anime Önerileri – Az Bilinenler

  1. Bilge Gümşar dedi ki:

    kaledio star 16 bölüm çeviriden sonra çeviri bırakılmış ilgilenen kimsede yok halbuki çok güzel bir seriydi

Bir cevap yazın