En iyi harem animeleri listesi yazımız ile karşınızdayız. Myanimelist ve Anizm puanlarını temel alarak en iyi harem animelerini sizler için bir araya topladık. Umarım bu listemizi beğenirsiniz.

Yazı Güncellendi : 30.08.2021

Öncelikle harem animesi nedir kısaca anlatalım. Harem kelimesi aslında Türkçe ’deki ile hemen hemen aynı anlama geliyor. Erkek ana karakter etrafında üç veya daha fazla kız karakterin toplandığı anime türüdür. Çok sık olmamakla birlikte bunun tam tersini yani kız ana karakter etrafında toplanmış üç veya daha fazla erkek karakter olarak da görebiliyoruz. Genel olarak ikisi de harem animesi olarak geçer ama halk arasında ikinci türe reverse harem animesi yani ters harem denir. Naruto izleyenler şu sahneyi hatırlar. 😀

Naruto Shippuden – Gyaku Harem No Jutsu (Gyaku ters/tersten anlamına geliyor.)

Hiç kimse o durumda böyle bir jutsu beklemiyordu 😀 Neyse ana konumuza geri dönelim. Bu yazımızda reverse harem animeleri yer almayacaktır. Harem anime izlenmeleri için myanimelist ve anizm sitelerini karşılaştırdığımızda listeler farklı olduğundan öncelikle anizm deki puanlamayı dikkate almak kaydı ile myanimelist puanlarını da göz ardı etmemeye çalışacağım. Hadi başlayalım.

10 –  Mangaka-san to Assistant-san to The Animation

asdfghjk 3 - En İyi Harem Anime Öneri Listesi - Top 10 - Figurex Anime Önerileri

Türü: Yaşamdan Kesitler,  Seinen,  Komedi,  Ecchi, Harem

Bölüm Sayısı: 12 + 6(Ova)

Bölüm Süresi: 13 Dakika

Yapım Yılı:  2014

Anizm en iyi harem animeler arasına girememiş ama myanimelist sitesinde en iyiler arasına girebilmiş. Bu yüzden listemize ekliyoruz. Konusuna kısaca değinirsek,

Aito Yuuki bir mangakadır. Çocukluk arkadaşı ise bir ajansta çalışmaktadır. Ajansta çalışana arkadaşına bir bayan asistan istediğini söyler ve artık onun asistanı Ashisu Sahoto’dur. Bu animemizde bu ikili arasında geçen olayları konu almaktadır. Aito yaptığı çizimlerdeki karakterlerin hislerini hiç anlamamaktadır ama Ashisu iş gereği Aito’nun anlamasına yardımcı olacaktır.

Hafif ecchi içeren ve kahkaha dolu bu harem animeyi izlemediyseniz mutlaka izleyin.

9 – Date A Live

asdfghjk 4 - En İyi Harem Anime Öneri Listesi - Top 10 - Figurex Anime Önerileri

Tür:  Romantizm, Okul,  Bilim Kurgu,  Harem,  Komedi

Bölüm Sayısı: 12

Bölüm Süresi: 23 Dakika

Yapım Yılı: 2013

Anizm’de ve myanimelist’de de en iyi harem animeler arasına girebilmiş bir animedir. Kısaca konusuna değinirsek;

“Special Disasterous Designated Creature: Spirit ” yani ruhlar.

Shido sıradan bir lise öğrencisidir. Bir tatil günü şehri savaş alanına çeviren bir patlama olur ve kahramanımızın gözlerine önünde zırhlı bir kız belirir. Shido’nun kardeşi o kızın bir ruh olduğu söyler. Ayrıca Shido’nun üvey kardeşi Kotori de bu ruhlar ile savaşan bir örgütün komutanıdır. Artık Shido’nun görevi bu ruhlar ile randevuya çıkarak dünya düzenini korumaktır.

Konusu ile kendini diğer harem animelerden ayıran bu animemizin teması, ana karakterimiz dünyayı korumak için ruh adı verilen bu kızlarla randevuya çıkarak kendine âşık etmeye çalışmasıdır.  Hafif ecchi içeren ve kahkaha dolu bu animeyi de izlemenizi tavsiye ediyorum.

8 – Trinity Seven

asdfghjk 5 - En İyi Harem Anime Öneri Listesi - Top 10 - Figurex Anime Önerileri

Türü:  Büyü, Aksiyon,  Romantizm,  Okul,  Shounen,  Harem,  Doğaüstü Güçler,  Komedi,  Ecchi, Fantastik

Bölüm Sayısı: 12 + 1(Ova)

Bölüm Süresi: 24 Dakika

Yapım Yılı: 2014

Anizm’de ve myanimelist’de de en iyi harem animeler arasına girebilmiş bir animedir. Kısaca konusuna değinirsek;

Kasuga Arata’nın yaşadığı kasabada gökyüzünde Kara Güneşin olduğu gün her şey değişti bir anda karşısına bir büyücü çıkacak. Artık Kasuga’nın hayatını normale döndürmek görevi Grimoire’e kalmıştı.

En güçlüler arasına girip herkesten daha güçlü olan ana karakterimiz, aslında harem animelerindeki erkek ana karakterlerdeki beklentilerimizi karşılayan türde, hafif ecchi ve aksiyon içeren bu animeyi de izlemenizi tavsiye ediyorum.

7 – Sekirei

asdfghjk 6 - En İyi Harem Anime Öneri Listesi - Top 10 - Figurex Anime Önerileri

Türü: Süper Güçler,  Harem,  Komedi,  Ecchi, Aksiyon

Bölüm Sayısı: 12 + 1(Ova)

Bölüm süresi: 24 Dakika

Yapım Yılı: 2008

Anizm’de en iyiler arasına girememiş ama myanimelist’de de en iyi harem animeler arasına girebilmiş bir animedir. Kısaca konusuna değinirsek;

Hayatta hiçbirşeyi başaramayan Minatonun karşısına Misubi adlı bir kız çıkar. Bir savaşın ortasında olan Misubi Minato’yu da yanında sürükler. Minato daha ne olduğunu anlamadan bir Ashikabi olmuştur. Ashikabiler tam 108 adet savaşçıya (Sekirei) yardımcı olacak ustalardır. Minato kendisini neyin beklediği belirsin olan bir savaşa katılmıştır artık.

Konusu gereği diğer animelerden biraz farklı olan bu animemizde aradığınız her türden karakter mevcut. 😀 Ana karakterimiz olan Minato bir ashikabi yani ustadır. Sekirei’ler ise bu ustalara bağlı savaşçılardır. Her sekire’nin savaşabilmesi için bir ustaya ihtiyaçları vardır. Amaçları ise tüm sekirei’leri yenip bir dileklerini gerçekleştirebilmektir.

Bol öpüşmeli, hafif ecchi ve aksiyon içeren bu animeyi de izlemenizi tavsiye ediyorum.

6 – Monster Musume no Iru Nichijou

asdfghjk 7 - En İyi Harem Anime Öneri Listesi - Top 10 - Figurex Anime Önerileri

Türü: Romantizm,  Harem,  Seinen,  Komedi,  Ecchi, Fantastik

Bölüm Sayısı: 12

Bölüm Süresi: 23 Dakika

Yapım Yılı: 2015

Anizm’de en iyiler arasına girebilmiş ama myanimelist’de de en iyi harem animeler arasına girememiş bir animedir. Kısaca konusuna değinirsek;

Harpiler, centaurlar, kedi kadınlar gibi birçok yaratığın gerçekten var olduğunu düşünün. Türler arası kültürel değişim sayesinde bu canlılar toplum içine uyum sağlayabilsinler diye gönüllü olan insanlar ile yaşamalarına izin verilmiştir. Ancak ne varki türlerin birbirlerine zarar vermesi ve cinsel ilişkiler yaşamaları çok ağır bir şekilde cezalandırılacaktır. Ancak bir süre türler arası evliliğin yasal hale gelmesi ortalığı karıştıracaktır.

Konusu ve karakterleri olarak kendini diğer animelerden biraz farklı yapan bu animemizde konusundan da anlayacağınız gibi canavar kızları konu alan bir animedir. Animemizde kültürel değişim amacı ile gönüllü olan her eve bir canavar kız verilir ve insanların arasına kaynaşması sağlanması istenir. Ancak ne var ki çok nazik ve merhametli olan ana karakterimiz bir canavar kız mıknatısına döner. Kızların ana karakterimizden etkilenmesinin en büyük sebebi ana karakterimizin tüm bu canavar kızları diğer insanların aksine kadın olarak görmesidir.

5 – Nisekoi

asdfghjk 8 - En İyi Harem Anime Öneri Listesi - Top 10 - Figurex Anime Önerileri

Türü:  Okul,  Shounen,  Harem,  Komedi, Romantizm

Bölüm Sayısı: 20 + 3(Ova)

Bölüm Süresi: 24 Dakika

Yapım Yılı: 2014

Anizm’de ve myanimelist’de de en iyi harem animeler arasına girebilmiş bir animedir. Kısaca konusuna değinirsek;

Raku ve çocukluk arkadaşı birbirlerine bir söz vermişlerdir. Bu söz bir kolye ve o kolyenin anahtarı ile mühürlenmiştir. Yıllar sonra Raku çocukluk aşkı ile buluşma hayalleri gerçek olacak gibi değildir. Çünkü gizemli bir anahtara sahip üç kızla tanışmış olmasıdır ve hangisinin çocukluk aşkı olduğunu bilmemektedir.

Konusundan da anlayacağımız gibi romantizm ve gizemlerle dolu bu aşk animesini izlemenizi tavsiye ederim.

4 – Isekai wa Smartphone to Tomo ni

asdfghjk 9 - En İyi Harem Anime Öneri Listesi - Top 10 - Figurex Anime Önerileri

Türü: Macera,  Harem,  Komedi, Romantizm

Bölüm Sayısı: 12

Bölüm Süresi: 24 Dakika

Yapım Yılı: 2017

Bu harem anime 2017 yapımı olması ile listemizdeki en yeni ve en hızlı yükselen animedir ki bana sorarsanız bu hızlı yükselişi hak ediyor. Daha ilk bölümden beni benden alan bu anime favorilerim arasındadır. 😀

2017 yapımı olması sebebi ile myanimelist’de sırasını henüz alamamış ama anizm’de en iyi harem animeler arasına girebilmiş bir animedir. Kısaca konusuna değinirsek;

Touya Mochizuki bir hata ile ölür. Tanrı bir özür olarak Touya’ya bir dilek hakkı ve fantastik bir dünyada yeniden doğma hakkı verir. Touya dilek olarak cebindeki akıllı telefonunu yeniden doğacağı dünyada da kullanmak istemektedir. Ancak tanrının da kendince sürprizleri vardır.

NOT: Anime genelinde çok bir aksiyon olmasa bile izlerken sizi anlamsız bir şekilde mutlu oluyorsunuz 😀

İzlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Tüm beklentilerinizi karşılayacak bir ana karaktere sahip bu harem animesi kesinlikle tüm övgüleri hakediyor.

3 – Shinmai Maou no Testament

asdfghjk - En İyi Harem Anime Öneri Listesi - Top 10 - Figurex Anime Önerileri

Türü: Aksiyon,  Romantizm,  Harem,  Şeytanlar,  Ecchi, Fantastik

Bölüm Sayısı: 12

Bölüm Süresi: 24 Dakika

Yapım Yılı: 2015

anizm’de en iyi harem animeler arasına girebilmiş ama myanimelist’te en iyiler arasına girememiş bir animedir. Kısaca konusuna değinirsek;

Toujo Basara, bir lise öğrencisidir. Babası bir gün “Bir küçük kız istiyordun, değil mi?” demesinden sonra başaranın hayatı hareketlenmeye başlar. Babası yeniden evlenip Mio ve Maria adında iki tane güzel üvey kardeş ile eve gelir. Basara yeni kardeşleri Mio’nun bir şeytan lordunun kızı olduğunu ve Maria’nında Mio’nun hizmetçisi olduğunu bilmemektedir. Kardeşlerin amacı, Basara ile sözleşme yapıp onu hizmetkârları yapmak isterlerken bir terslik olur ve Mio artık Basara’nın hizmetkârıdır. Tabi bu sadece bir başlangıçtır.

Ve böylece animemiz başlar. Bölümler ilerledikçe Basara’nın hizmetkârlarının sayısı artacaktır.

NOT: Bu animeyi izlerken yalnız olduğunuzdan veya kulaklığınızın takılı olduğundan emmin olun 😀

Aksiyon ve ecchi sahneleri ile dolu bu harem animesini izlemenizi tavsiye ederiz.

2 – Isekai no Seikishi Monogatari

asdfghjk 10 - En İyi Harem Anime Öneri Listesi - Top 10 - Figurex Anime Önerileri

Türü: Mecha,  Aksiyon,  Okul,  Harem,  Komedi,  Ecchi, Fantastik

Bölüm Sayısı: 13

Bölüm Süresi: 45 Dakika

Yapım Yılı: 2010

Myanimelist’te en iyi harem animeler arasına girebilmiş ama anizm’de en iyiler arasına girememiş bir animedir. Kısaca konusuna değinirsek;

Kenshi Masaki,  bir gün Geminar adı verilen başka bir dünyadan çağrılır. Geminar dünyasında Seikishin adı verilen robotları kullanan Seikishi adlı Ahou büyü gücüne sahip savaşçılar vardır. Kenshi’ de bu savaşçıların bitmek bilmeyen savaşlarına tanıklık eder. Tek amacı kendi dünyasına dönebilmek olan Kenshi kendine yardımcı olmak isteyenlerin isteklerini yerine getirmeye çalışacaktır.

2010 yılında yapılmış olasına rağmen pek bilinmediğinden anizm’de hakettiği değeri görememiş güzel bir animedir. Tüm beklentilerinizi karşılayacak bir ana karaktere sahip bu animeyi izlemenizi tavsiye ediyorum.

1 – High School DxD

asdfghjk 11 - En İyi Harem Anime Öneri Listesi - Top 10 - Figurex Anime Önerileri

Türü:  Okul,  Harem, Komedi,  Şeytanlar,  Ecchi, Romantizm

Bölüm Sayısı: 12

Bölüm Süresi: 24 Dakika

Yapım Yılı: 2012

anizm’de ve myanimelist’de de en iyi harem animeler arasına girebilmiş bir animedir. Kısaca konusuna değinirsek;

Hyoudou Issei’nin hayattaki en büyük isteği kendine ait bir harem kurmaktır. Ancak bunun mümkün olmayacağını düşürken bir kızla tanışır. Yuuma-chan. Ancak Yuuma aslında bir düşmüş melektir ve Issei’yi öldürmek istemektedir. Çünkü Issei’ye tanrı tarafından bir sacred gear bahşedilmiştir. Sacred Gear’lar insanlara özel güçler bahşeden çeşitli türden büyülü objelerdir ve Issei’deki güç, düşmüş melekler için tehlike arz etmektedir. Ve Issei bir gün Yuuma ile randevuya çıkmış ve randevu bitiminde de Yuuma tarafından öldürülmüştür. Ancak bu herşeyi başlangıcıdır. Şeytan Lordunun kardeşi olan Rias Gremory, Issei’yi bir şeytan olarak yeniden diriltmiştir ve Issei’nin macerası başlamıştır.

Aksiyon, ecchi ve duygusal sahneler ile dolu olan bu animeyi (kanser kitlesine takılmadan) izlemenizi tavsiye ediyorum.

Bu liste en iyi harem anime myanimelist ve en iyi harem anime anizm listeleri baz alınarak hazırladım ancak listeleri karşılaştırdığımdan kendi fikirlerimi de dikkate alarak sıralamayı oluşturdum. 😀 Harem anime önerileri listemizdeki animeleri izlerken pişman olmayacağınızı düşünerek eğlenceli vakit geçirmenizi dilerim.

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Related Posts

7 thoughts on “En İyi Harem Anime Öneri Listesi – Top 10

 1. Aschil dedi ki:

  Bu türü sevmiyorum, ana karakterler sığır oluyor olmazlarsa harem olmuyor öyle olunca da ben sevmiyorum, böyle olunca da paradoks oluyor. Bu arada bu türün genel kitlesi ergenliğe yeni girmiş kitle ki yorumlara bakmadan geçmenizi tavsiye ederim.

 2. Black Reaper dedi ki:

  1 ve 2 dışındakiler izlenebilir (2sinide izledim saçma buldum)

 3. yobee dedi ki:

  high scool 1 de olması hıc sasırtıcı degıl zaten 😀

 4. Loli_Neko dedi ki:

  Nisekoi yi ilk 3 te olmasi gerekior
  Infinite Strators ta yoktu

  1. Mustafa Bükülmez dedi ki:

   Anizm ve My Anime List baz alınarak hazırlandık. İnfinite stratos listelerde yoktu :/

 5. eмιr нαɴ αlтυɴтαѕ dedi ki:

  anime adlarından çok anizm kelimesini gördüm :DD

  1. Mustafa Bükülmez dedi ki:

   Karşılaştırmalı liste olduğundan dolayı böyle oldu 😀

Bir cevap yazın