Sinema

Disney Hulu İnternet TV/Film Platformunu Satın Aldı

hulu logo

Disney Hulu, Marvel sahibi Disney, Apple TV+ ile olan rekabetinden geri kalmamak için Hulu’yu satın aldı.

Disney Hulu İnternet TV/Film Platformunu Satın Aldı

Disney Hulu‘daki çeşitli medya şirketleriyle yıllar boyu ortaklık yaptıktan sonra Hulu’yu tamamen satın alarak bünyesine kattı. 21st Century, Fox’un hisselerinin %60’ını satın almasından sonra Disney, Comcast ile Hulu’yu tamamen bünyesine katacak bir anlaşma imzaladıklarını açıkladı

Salı günü Comcast, yayınlanan video hizmetindeki mülkiyet hissesini Disney’e satmayı kabul etti. Satış en az beş yıl boyunca gerçekleşmeyecek, ancak Disney şu anda Hulu’nun tüm operasyonel kontrolünü alacak.

disney

Anlaşma, son birkaç yıl içinde video akışının ne kadar değiştiğinin bir işareti. Hulu, bir zamanlar birkaç medya devi arasında ortak bir girişimdi: Disney (DIS), 21. Yüzyıl Fox, Comcast’in NBCUniversal ve Time Warner (şimdi WarnerMedia). Bu şirketlerin hiçbiri çoğunluk kontrolüne sahip değildi.

Disney Ceo’su Bob Iger verdiği bir demeçte “Hulu’yu tamamen tüketiciye dair olan programımıza entegre ediyoruz ve The Walt Disney şirketinin kalitesi ile birlikte bu platforma tüketicilerin heyecanlanacağı yenilikler getirmek istiyoruz” dedi.

Disney-plus

Nasıl Yapacaklar?

Disney, geçtiğimiz ay video platformu Disney+’ı tanıtmıştı. Şirketin hem Hulu’yu hemde Disney+’ı aynı anda nasıl idare edeceği merak konusu. Hulu’yu dünya çağına yaymami şirketin eğlence piyasasından daha fazla gelir elde etmesini sağlayabilir.


Bu gelişmeler karşımıza neler getirecek bilinmez. Umarız kaliteli yayınlar yaparak bizlere keyif alacağımız işler sunarlar.  Gerçi hem Disney+ hem Hulu ‘yu aynı anda nasıl idare edecekleri hala düşünülse de böylesi devasa bir firmanın bir şekilde altından kalkacağına hiç şüphe yok.

Disney Hulu İnternet TV/Film Platformunu Satın Aldı haberimiz de bu kadardı arkadaşlar. Diğer haber yazılarımızda görüşmek üzere. Takipte Kalın.

Diğer film dizi yazılarımız için tıklayabilirsiniz.

Faydalanılan Kaynak CNN

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın