Diablo Immortal, Diablo Oyunlarını Diriltti… Blizzard, Diablo İmmortal oyununu duyurduğundan beri Diablo oyuncuları oyunlarına geri dönmeye başladı.

Diablo İmmortal

1996 yılında yayınlanan Diablo oyunu ve 2000 yılında yayınlanan Diablo 2 oyunu yayınlanmıştı. Bu oyunları oynayanların sayısı gün geçtikçe azalıyordu. Blizzard firması Diablo İmmortal ‘ı duyurduğu günden beri bu oyunlar adım adım eski oyunlarına geri dönmeye başladı.

Diablo i̇mmortal mobil game

Eski Diablo Oyunlarına Geri Dönüyorlar

Blizzard firması Blizzcon 2018’de mobil platformlar için Diablo İmmortal oyununun duyurusunu yaptığında oyun severlerinin büyük bir tepkisini çekmişti. Diablo oyunlarının fanları büyük çaplı bir oyun beklerlerken mobil oyun duyurusu yüzünden hayal kırıklığı yaşadılar. Elbette bu durum hiçte beklenilmeyen bir durum değil. Giderek azalan kullanıcı sayısını toparlamaları için hamle yapmaları beklenirken mobil platformlar için bir haber çıktı.

Diablo immortal - diablo immortal, diablo oyunlarını diriltti - figurex oyun haberleri

Her ne kadar hayranların beklemediği bir haber gelmiş olsa da oyuncuları oyunu bırakmış değiller. Fanlar Blizzard’ı hedef tahtasına oturtup eleştirilerini saydırdı ama gelin görün ki Diablo oyunlarına duyulan ilgi daha da arttı ve eski oyunlarını oyuna geri dönüyorlar.

Aşağıda Diablo İmmortal oyunun sinematik traileri ni izleyebilirsiniz.

Aşağıdaki videodan da Game Play traileri izleyebilirsiniz

Diablo 2 oyun serverlerine yapılan giriş sayıları giderek artarken Diablo ve Diablo 2 kelimeleri google aramalarda trendlere çıktı. Reklamın iyisi kötüsü olmaz sözünün gerçek hayatta görmüş gibi olduk. Blizzard böyle bir durumdan bir avantaj sağlamış olduğu aşikar.


Bu yazımızda bu kadar dostlar. Diğer yazılarımızda görüşmek üzere. Buraya tıklayarak daha çok oyun haberi görebilirsiniz.

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın