in

Cennetin Soğuk Sesi – Bölüm 4 – Sıkı Çalışma (2)

cennetin soğuk sesi kapak

Cennetin Soğuk Sesi – Bölüm 4 – Sıkı Çalışma (2)

“Liss abi buradan.”

“Anladım, sakin ol.

Luun ve 2 kız kardeşi ile Cristina’nın odasına doğru yola çıktık. Bu büyük evde dolaşmak bile bana çok iyi geliyordu, açık saçık ve ferah’tı.

12 şahısın bana verdiği özelliklerden biri olan İblis’in altın gözlerini kullanıyordum, bütün evin mimarisini tamami ile aklıma kazımıştım. Cristina’nın odasının yerini artık biliyordum ama bir şey fark etmez zaten 2 hafta boyunca bir şey yemeden ve içmeden bir odada kalıp sadece gelişim yapacaktım. Zaten nefes tekniğim sayesinde 1. bölüm’ün 163. parçasına kadar geldim, bu normalde yeni gelişmeye başlayan bir insanın 3 aylık zamanını alacak bir işlemdi ama bana verilen Tanrısal nefes tekniği ve 2x(katı) gelişim olayı ile gelişmem çok kolaydı. 15 yaşındaydım, yani bu dünyada gelişimim geride kalmış türdendi fakat sadece 2 haftada gelişimimi Giriş Kademe 9. Bölüm’e kadar getirmeyi planlıyordum böylece her şey benim için daha kolay olabilirdi. Düşmüş Yaprak Tarikatına daha rahat girebilir ve üst kademelerine kadar çıkabilirdim. Bu benim için oldukça iyi olurdu.

Aniden aklıma bir şey geldi:

‘Neden saflaşmış bitkileri kullanmıyorum, zaten elimde 1000’lercesi var. Giriş kademeyi 3 bilemedin 4 günde geçebilirim! Hemde ruh kapasitem normalden 4-5 kat fazla olarak.’

“Hm hm…”

Üç kız bir anda bana odaklandı, uzunlama biçimindeki koridorun ortasında resmen durmuştuk.

“Liss abi? Bir şey mi oldu?”

“Yok, hayır. Sadece bir şey düşünüyordum.”

“Neymiş o düşüncen?”

“Ahhaha, her zamanki gibi sorguluyorsun. Açıkcası gelişimimi vücuduma zarar vermeden nasıl üst seviyelere yükseltebileceğimi düşünüyordum ‘hayır yapmıyordum’ fakat ihtimaller oldukça yüksek çıktı, herhangi bir yan etki olmadan atılım yapabilirim.”

“Yan etki?”

“Doğru sizin bu tür konularda bilginiz biraz kısıtlı, şöyle düşün. Bir atılım yapacaksın ama elinde yeterli bitki yok ve atılım yapamıyorsun, sana böyle derler değil mi?”

Üçü de kafasını evet anlamında salladı, bense:

“İşte aslında yapabilirsin.” Sorgulanır bakışlar altındayken, “Bitki kullanmadan kademe atlayabilirsin, sadece sabır ile gelişimine devam etmen gerek. Böylece sen bir sonraki kademeyi zorlamayacaksın, aksine kademedeki ruhun seni zorlayacak ve kademe atlayacaksın. Hem de vücuduna zarar vermeden. İlginç, değil mi?”

YN: NASI YALAN SÖYLİ AMA JFJSJR

“E..evet hem de çok.”

“Elimde 1000’lerce saflaşmış bitki var. Bu yüzden benim için kademe atlamak çok kolay olacak.”

“Ne?!”

“Halen şaşırıyor musun? Bugün sadece kraliyetteki özel muhafızların sergileyebileceği güçte hareketler sergiledim ve halen şaşırıyorsunuz. Değişik?”

“S..sanırım haklısın.”

“Tabii haklıyım, haha. Ayrıca bu bitkileri kullanarak Giriş Kademesi’ni hiç zorlanmadan 2 haftada hatta belki de 3-4 günde geçebilirim, ayrıca saflaşmış bitkiler sayesinde ruhum çok ama çok geniş bir pınara sahip olacak(ruh kapesitesi demek istiyorum).”

“Bu, inanılmaz Lissandra-lun!”

“Evet Kriss haklı efendim. Bir gelişim tekniği öğrendik ve bu teknik tamamı ile güvenli.”

“O zaman izninizle ben odaya gidiyorum.”

“Yolu biliyor musunuz?”

“Evet, buz aurası kolaylıkla hissediliyor.”

“Ah…O zaman iyi şanslar Liss-abi.”

“Tabii, haha.” dedim ve hızla odaya ilerledim, sadece bir kaç saniye içerisinde odaya varmıştım. Odanın kapısını açtım ve hayretler içinde baka kaldım. Dev bir buz aurası, adeta beni kucaklıyordu. Sanki ölümüne kan kaybediyor gibiydim, vücudum donuyor ve yok oluyordu. Çok hoşuma gitmişti, o kadar iyi hissediyordum ki hemen gelişimime başlamak istedim, yapmak istediğim şey Simya Haplarını kullanarak istediğimi bir kaç elementte ustalaşmak, fakat bir riski elbette var. Bir insan 2 taneden fazla elementi kullanırsa onun vücuduna uygulanan ruhsal baskı artar, ben biraz farklıyım. Bu ruhsal baskıyı özümsüyebiliyorum, bu yüzden eğer ruhsal baskıyı fazla özümsersem…korkarım ki gelişim damarlarım patlayabilir ve bunun sonucunda benim kaderim direkt bir ölüm ile kapanır. Bu ruh baskısını güvenli bir şekilde özümsemek için gelişim yolunda biraz yol kat etmem gerekiyor.

Bu ölüm korkusundan dolayı Simya Haplarını özenli ve yavaş kullanmalıyım. Bir Buz hapını ağzıma attıktan sonra hemen artından Ateş Safhası bitkisini yemem gerek yoksa ruhsal baskı çok fazla olur. Bu 2 haftada Buz Ruhu Element’imi şekillendirip Giriş Kademenin 4. Bölümüne getirmem gerek. Yoksa kendimi güvende hissetmeyeceğim, ne şanslıyım ki Buz Element’i eğitimini yapmak için en uygun alanlardan birindeyim. Elbette buzul kıtaları kadar soğuk değil fakat, iş görebilecek bir yer.

Hemen gelişim pozisyonunda yere oturdum(bağdaş). Sonrasında ihtiyaç kasamdan 100’er kadar Buz Hapı ve Ateş Safhası Bitkisi aldım ve yere koydum. 100’ünü tüketmem mümkün müydü bilmiyorum ama yine de denemek zorundayım. Bir an önce güçlenmeye başlamalıyım, belki de Düşen Yaprak Tarikatı’ndan sonra orduya katılırım. Sonuçta ordu benim için en iyi savaş tecrübelerinin bulunduğu yer olacaktır. Sanırım herkes için öyle, ama bu kadar uzak bir geleceği düşünmemem gerekiyor.

Gelişimime başlamadan önce kasalarımda nelerin bulunduğunu öğrenmem gerek.

Bir Beyaz Anka Ruh Kılıcı, Bir Kara Anka Ruh Mızrağı, uber derecede fazla Gelişim Kitapları, bazı Simya Tarifleri ve benzeri diğer şeyler. Bunlar bana yardımcı olacak temel eşyalar, ruh kılıcı ve ruh mızrağı adı üstünte ruhun derinliklerinde ve sen istemedikçe dışarı çıkmayan Lord’unu kan sözleşmesi ile tanıyan silahlar.

Hemen ayağa kalktım ve Beyaz Anka Ruh Kılıcı ve Kara Anka Ruh Mızrağı’nı ruhumun derinliklerinden dışarı çıkarttım. Sonrasında kılıcı parmağımda bir kesik oluşturmak için kullandım ve önce Mızrağa, sonra ise Kılıca kanımı damlattım.

SFX-“çiiiiiiiyyyyyyhhh(demir sürtme sesi xD)

Mızrak ve Kılıç bir anda değişim göstermeye başladı.

“N…ne oluyor yahu!!”

 

*********************************************************

YN: Okuyan herkese teşekkür ederim. Maceraların tam olarak başlamasına daha bir kaç bölüm var. Ama belki de yoktur, bunun gizemi de bende kalsın nihahahaha 😈😈.

*********************************************************

Serinin bölüm listesi sayfasına gitmek için tıklayınız.

Cennetin Soğuk Sesi - Bölüm 5: Sıkı Çalışma(3)
Cennetin Soğuk Sesi - Bölüm 3 - Sıkı Çalışma(1)

Bir cevap yazın

Loading…

kayıp prenses - light novel 2

Kayıp Peri – 3. Bölüm

Azur Kral Kapak Foto

Azur Kral – Bölüm 7 – Kızıl Krallıktaki Gerginlik