Blizzard yeni oyunu olan Overwatch için 1.5 yıldır isim haklarına sahip çıkmaya çalışıyor. Fakat Birleşik Devlertler Patent ve İsim Hakları Ofisi bunu Innovis Labs ve Blizzard arasında bir davaya dönüştürdü. Fakat sonuncunda dava neredeyse sona erdi ve Blizzard bu davayı kazanıp Overwatch ismini alacakmış gibi görünüyor.

Nisan 1 2014’de Blizzard’ın federal isim haklarını almaya çalışması başlatıldı fakat ne yazık ki Arkansas’lı bir şirket olan Innovis Lab 2013’de isim için kayıt yaptırmış bulunmaktaydı. Innovis Lab bu ismi yüklenebilir bir telefon oyunu ve Oyun yazılımı konusunda almıştı ve bununla alakalı olarak bir Paitball için yapılmış bir telefon uygulaması duruyordu. Bunun ardından sonuç olarak Blizzard ‘ın isteği USPTO tarafından askıya alınmıştı.

Overwatch-trademark-settlement-03 (1)

Soldaki Innovis Lab’in uygulaması sağ tarafata ise Blizzard’ın yeni oyunu olan Overwatch’ın logosu var.

30 Temmuz 2014’de herşey biraz karışıktı fakat Innovis Lab Blizzard ile Ortak bir antlaşma imzaladırlar şartları ise;

  1. Innovis Blizzard’ın isim hakkına karışmayacak
  2. Inoovis’in Overwatch üzerinden reklam yapamaması ve Overwatch isim hakları üzerinden reklam alamamaması üzerine kurulmuştu.

Innovis Lab ise hala bu antlaşmayı neden kabul ettiğini açıklamadı.

Bu ise Blizzard’a bir kaç sorun olmuştu fakat son aşamalarda Blizzard ile anlaşan firma sonunda yenilgisini kabul ederek Blizzard’a tüm isim ve uygulama fikir haklarını devretti.

 

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın