Anime Önerileri

Berserk Tarzı Animeler

Berserk Tarzi Animeler

Berserk Tarzı Animeler yazısı ile herkese bir kez daha merhabalar,

Yeni biz yazı dizisine başlamak istedim. Bir animeyi çok beğeniyoruz ve onun gibi seriler izlemeye devam etmek istiyoruz. Ne yazık ki tek bir etiket beklentilerimizi karşılamıyor. Bu yüzden bu yazı dizinde beğendiğimiz serilere yakın seriler önereceğim. En sevdiğim seinen serilerden birisi olan Berserk için Berserk Tarzı Animeler ile başlamak istiyorum. Keyifli okumalar….

Not: Berserk için inceleme yazısına BURADAN ulaşabilirsiniz.

1- Shigurui

Edo dönemi başlarında, insanlar huzur içinde yaşarken Lord Tokugawa Tadanaga bir mücadele turnuvası düzenler. Eskiden turnuvalarda mücadeleler tahta kılıçla yapılırken bu turnuvada gerçek kılıç kullanılması kararlaştırılmıştır. Bu turnuvada maçlardan birisi sakat tek silahlı Fujiki Gennosuke ve kör Irako Seigen arasında olacaktır. İkisi de, Japonya‘nın en büyük kılıç ustası olarak bilinen Iwamoto Kogan‘ın öğrencileridir. Her ikisi de Iwamoto‘nun okulunun halefi olabileceklerini ispatlamaya kararlıdır. Ancak, sadece bir şampiyon olabilir.Böylece her ikisinin kaderi de dövüşlerle birlikte iç içe geçecektir. İzleyiciler için uyarmak istiyorum aşırı şiddet ve cinsellik içeren sahneler mevcuttur.

2- Afro Samurai

Afro’nun babası Japonya’nın bir numaralı kılıç ustasıdır. Kafasına taktığı 1 numaralı kafa bandı bunun kanıtıdır. Afro daha küçükken 2 numaralı kafa bandının sahibinin babasını düello da yendiğine şahit olur. Eskinin 2 numarası artık 1 numara olmuştur. İntikam almak isteyenAfro 2 numaralı kafa bandını alır ve uzun yolcuğu başlar. 1 numara ile savaşmak isteyenler için tek seçenek 2 numaralı kafa bandının sahibini öldürmektir. Afro 1 numarayı ararken sayısız rakip ile savaşmak zorunda kalır.

3- Gungrave

Brandon Heat ve Harry MacDowel kardeş denebilecek kadar yakın iki arkadaştır. Suç örgütlerinin hükmettiği bir dünyada, küçük bir çete üyeliğiyle devam eden sıradan hayatları, en acımasız suç örgütü olarak görülen Millennion örgütüne katılmakla tamamen değişir. 

Harry güç açısından kendini ispat etmek isterken, Brandon‘ sevdiği kadını korumak amacıyla örgüte katılmıştır. En yakın arkadaşı ve sevdiği kadın arasında kalan Brandon, Harry tarafından öldürülür. Peki bu bir son mudur?

4- Blade of the Immortal

Manji çok yetenekli bir samuraydir. Karanlık bir geçmişe sahip olan Manji aralarında kız kardeşinin kocasının da bulunduğu 100 samuray öldürmüştür. Gizemli bir rahibe tarafından lanetlenen Manji neredeyse her tür yarayı, hatta kesilmiş usvulları bile yeniden yapıştırabilen parazit solucanlar sayesinde ölümsüz hale gelir. Onu öldürebilecek tek şey özel bir zehirdir.

Kız kardeşinin ölümü ile Manji, geçmiş hatalarını telafisi ve ölümsüzlük lanetinden kurtulmak için 1000 kötü adam öldürmeye and içer.

Görevi sırasında Asano Rin adında bir genç kadınla yolları kesişen Manji, Asano’ya öldürülen ailesi için intikam almasına yardım edeceğine söz verir…

5- Kingdom

Ülkeyi 500 yıl boyunca yerle bir edecek öfkeli bir ejderha olan Çin’in Savaşan Devletler dönemi, birçok krallığın yükselip alçaldığını gördü ve yeni nesil kralların ve generallerin üstünlük için savaşmasının yolunu açtı. Sonunda, bitmeyen savaş döngüsünden yedi güçlü devlet ortaya çıktı. Qin krallığında, savaşta öksüz kalmış bir köle olan Li Xin, bir gün Göklerin Büyük Generali olma hayalini gururla paylaşan diğer köle ve en iyi arkadaşı Piao ile güçlü bir şekilde eğitim görür. Ancak, Piao, kralın bir hizmetçisi tarafından kraliyet sarayında çalışmak üzere işe alındığında ikisi birden yollarını ayırmaya zorlanır.

Şiddetli bir darbe başladıktan sonra, Piao, Piao’ya çarpıcı bir benzerlik taşıyan Çin’in genç Kralı Ying Zheng ile bir toplantıya götürecek bir görevle yarı ölü olan Xin’e geri döner. Krallık, Çin tarihinin kana bulanmış büyük sayfalarına ilk adımlarını atan Xin’i takip ediyor. Tarihi Yedi Savaşan Devletin Büyük Generali olma arayışında zafere giden yolu kendi açması gerekir.

6- Guin Saga

Kadim krallık Parro, Mongaul krallığı tarafından bir gece saldırıya uğrar. Bu saldırıda kral ve kraliçe öldürülür. Prens Remus ve Prenses Rinda, sarayın içindeki gizli bir alet sayesinde, saraydan ışınlanarak kurtulurlar. Düşman ormanına ışınlanan prensRemus ve prensesRinda, ormanda hayatta kalmaya çalışırlarken düşman bölüğü tarafından etrafları sarılır. Tam bu noktada leopar kafalı, gizemli bir savaşçı prens ve prensesi kurtarır. Bu savaşçı ismi veAurra kelimesi dışında hiç bir şey hatırlamamaktadır. Savaşçının ismiGuin ‘dir.

7- Claymore

“Youma” olarak bilinen insan bedenine susamış bir utanç verici şeytan, Raki’nin köyüne geldiğinde, gümüş gözleri olan yalnız bir kadın, sırtında sadece bir kılıçla şehre yürür. O, bu canavarları yok etmek tek amacı olan yarı insan ve yarı-youma olarak üretilen bir “Claymore” dur. Raki’nin ailesi öldükten sonra, Claymore hayatını kurtarır. Ancak daha sonra evinden kovulur. Gidecek hiçbir yeri olmayan Raki, Clare olarak bilinen Claymore’u bulur ve yolculuğunda onu takip etmeye karar verir. Her kasabayı temizler ve her şeytan yok edilir. Clare, Claymore olmayı seçtiğinden beri Clare’in intikam peşinde koştuğu youma daha da yaklaşmıştır.

8- Gantz

.Kei Kurono öldürüldüğünde, kendini böyle bir oyunun içinde bulur . Becerilerinin, ahlakının ve hayatta kalma arzusunun test edildiği bir oyun. Hayatı kendine ait değil; ölümü tükürür ve defalarca ayaklar altına alınır. 

9- The Twelve Kingdoms

Youko Nakajima normal olarak insanlarla sosyal ilişkiler kurmak isteyen bir lise öğrencisidir. Bunun için diğer insanların istediği her şeyi yapar, iyi notlar alır, sınıf başkanıdır ve hatta sınıf arkadaşlarına her ne zaman olursa olsun yardım eder – ama kızıl saçlarından dolayı her zaman dışlanır. Youko, sınıf arkadaşlarının ondan yararlanmasına izin verir fakat buna rağmen arkadaş diye çağırabileceği kimsesi yoktur.

Fakat sıradan bir günde, başka bir dünyadan geldiğini iddia eden bir adam Youko’nun sınıfına girer ve önünde eğilir. Bu zarif sarı saçlı adam Keiki, Youko’nun efendisi olduğunu ve krallığının tahtına ait olduğunu iddia eder. Ancak Keiki’nin ardından Youma adı verilen diğer dünya canavarları geldiği için ilk toplantıları kısa sürer. Youko’yla kendi dünyasına kaçarken diğer iki sınıf arkadaşı Ikuya Asano ve Yuka Sugimoto bu çılgınlığa yakalanır. Ne yazık ki, Youma saldırısı onları Keiki’den ayırdığı için sıkıntıları daha yeni başlar. Bu garip yeni ülkede yalnız olan bu sıradan öğrenciler kendileri için savaşmayı ya da ölmeyi öğrenmelidir.

10- Jin-Roh: The Wolf Brigade

Terörist bir kızın intihar bombalamasına tanık olduktan sonra, Polis Memuru Kazuki Fuse,Başkent Polisinin Özel Birimindeki pozisyonu için yeniden eğitilmeye zorlanır. Ancak, kendisi tarafından bilinmeyen, Başkent ile Yerel Polis güçleri arasındaki bir anlaşmazlıkta kilit bir oyuncu haline gelir. Çünkü kendisini öldüğünü gördüğü kızın kız kardeşiyle giderek daha fazla ilgilenir.

Berserk Tarzı Animeler yazımız şimdilik buraya kadar. Daha fazla anime önerisi için Buraya ve animeler hakkında daha fazla detay için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın