Rendition1. Img - battlefield 1 sınıf rehberi : taaruz - figurex oyun kılavuzlarıEvet arkadaşlar yeni bir seri ile karşınızdayım. Bu serimde sizlere bf1 için sınıf rehberi hazırlayacağım. Sınıfların en iyi silahları ve tavsiyeler bulunacak bu rehberde ilk olarak taaruz (assault) sınıfı ile başlayacağız. Bu sınıf aynı zamanda diğer iki oyunun engineer sınıfıdır. Toplamda farklı varyasyonlar ile 15 ve bir özel silah olmak üzere 16 silahı olan bu sınıfın en iyilerini sizlere tanıtacağım.

İlk olarak taaruz sınıfı nedir? Ne yapar? Taaruz sınıfı bf1’in anti tankçısıdır. Tüm vasıtlara karşı etkili cihazlara sahiptir. Taaruz sınıfı ile oynarken yapmanız gereken mesafenizi koruyup düşman araçlarına karşı gözünüzü dört açmaktır. Unutmayın ki düşman araçlarına karşın en etkili sınıf taaruzdur. Eğer siz düşman araçlarını önemsemezseniz takımınıza büyük bir eksi olarak yansıyacaktır. İkinci olarak sürekli hareketli olun. Taaruz sınıfı silahları ve tehçizatı bakımından sürekli mobilite isteyen bir sınıftır. Eğer bu sınıfta oynuyorsanız sürekli hareket edin ve düşmanı kanatlardan sarmaya çalışın.Şimdi silahlara geçelim.

Taaruz sınıfında 7 farklı hafif makineli tüfek ve 9 farklı pompalı bulunmaktadır.

“Automatico m1918 Fırtına”

Latest? Cb=20160613190829 - battlefield 1 sınıf rehberi : taaruz - figurex oyun kılavuzları

Taaruz sınıfının en iyi silahlarından birisi Automatico M1918 fırtınadır. Bu silah 25 mermilik şarjörü ve inanılmaz hızlı bir atış hızına sahiptir. Doldurma süresi aynı oranla biraz daha yavaş olsa da orta mesafe de iyi kısa mesafe de harika bir silahtır. Kısa mesafe de bu silah ile nişansız ve nişanlı ateş ile düşmanları kolaylıkla avlaya bilirsiniz. Orta mesefe de ise nişan alarak burst atışlar ile  aynı etkide olmasa da iş yapan bir silahtır.

“MP 18 Siper”

Battlefield 1 - battlefield 1 sınıf rehberi : taaruz - figurex oyun kılavuzları

İkinci silahımız Mp 18 Siper Automaticoya oranla daha yavaş, bir atış hızı 35 mermilik şarjör kapasitesi , yakın menzilde nişansız atış da iyi, orta menzilde nişanlı atış da da sizi utandırmayacak, orta süreli bir doldurma hızına sahip bu silah siperlerde veya orta menzilli çatışmalarda etkilidir.

“Model A-10 Avcı”

- battlefield 1 sınıf rehberi : taaruz - figurex oyun kılavuzları

Kendisi oyunun en güçlü pompalı tüfeğidir. 6 fişeklik bu küçük arkadaşımız yakın menzilde aşırı ölümcüldür. Kontrollü atışlar ile yakın menzilde rakipleri ardı ardına tekleyebilen silahın güçlü bir tepmesi vardır. Argonne ormanında kullanılması tavsiye edilmez. Aşırı küfür yiyebiliyorsunuz çünkü.

“Hellrigel 1915”

- battlefield 1 sınıf rehberi : taaruz - figurex oyun kılavuzları

Bu silah prototip olduğu için tek bir varyasyonu vardır ; oda fabrika taaruz kitinin 10.seviyesinde açılan hafif makineli silahıdır. 60 mermilik şarjörü ile yakın çatışmalarda şarjör değiştirmeden art arda düşman öldürebilirsiniz. Orta menzilde ise konturollü atışlarla yine iş yapar.Yinede ağır bir şarjör değiştirme süresi ve orta hızda bir atım hızı vardır.

Şimdi taaruz sınıfının tabancalarına geçelim.

“Gasser M1870”

Latest? Cb=20161018202417 - battlefield 1 sınıf rehberi : taaruz - figurex oyun kılavuzları

Güçlü bir durdurma gücü oldukça yüksek bir hasara sahip bu tabanca, yakından veya orta menzilden kontrollü atışlar ile düşmanı kalbura çevirmekte oldukça etkili bir yan silahdır.Yine oldukça uzun bir mermi değiştirme süresine ve yavaş bir atım hızına sahiptir.

“Howdah Tabanca”

Battlefield 1 howdah pistol frontiersman - battlefield 1 sınıf rehberi : taaruz - figurex oyun kılavuzları

Yakın mezilde olduça etkili ve oldukça güçlü olan bu tabancanın kusuru 4 mermisi ve kontrol etmesi oldukça zor bir tabancadır.

“1903 Hammerless

Latest? Cb=20160912173017 - battlefield 1 sınıf rehberi : taaruz - figurex oyun kılavuzları

Boyutu ve ismi sizi yanıltmasın. Bu küçük şeytanın orta seviye bir hasarı, iyi bir atım hızı, orta bir menzili hafif tepmesi vardır. Yakın çatışmalar için ideal, 8 mermilik şarjör kapasitesine sahip oldukça iyi bir yan silahtır.

Son olarak Taaruz sınıfının cihazlarına bakalım toplamda araçlara karşı kullanabileceğiniz 4 tane cihaz vardır. Bunlar tank savar bombası,mayın,dinamit ve tank bazukasıdır. Bu cihazlardan sadece 2 tane taşıyabilirsiniz. Benim tavsiyem eğer hareket etmeniz gereken bir modda iseniz, tank savar bombası ve tank bazukasını almanız yönünde olacaktır. Bu iki cihazla tanklara fazla yaklaşmadan güvenli bir mesafeden işlerini bitrebiliriniz.Eğer savunma gerektiren bir modda iseniz mayın ve dinamit alın akıllıca yerleştirdiğiniz mayınlar ve dinamitler ile hem düşman araçlarına hem de piyadelere karşı oldukça korku salarsanız. Mayın yerleştirdiğinizde etrafta araç yok piyade var ya da araç hareketsiz ile mayına ateş edip ya da el bombası atıp mayını anında patlatarak oldukça yüksek bir hasar verebilirsiniz.

Son olarak;

Umarım rehberi beğenmişsinizdir. Arkadaşlar olduKça uğraştırdığı için eğer istek olursa hekim sınıfı ile devam edip, elit sınıflarda dahil olmak üzere tüm sınıflara bir rehber hazırlayacağım. Hepinize iyi oyunlar.

 

 

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın