Oyun Kılavuzları

Apex Legends Fps Arttırma Rehberi Detaylı Anlatım

apex legends intro wallpaper 1024x748

Merhabalar, bilgisayarım sistem gereksinimlerini karşılamasına rağmen olması gerekenden düşük FPS alıyordum bu yüzden birkaç ayar denedim ve işe yaradığını gördükten sonra sizinle paylaşmak istedim. En başta ekran kartınızın güncellemesinin olup olmadığını kontrol ediniz. Daha sonra işlemleri uygulayabilirsiniz. Ekran kartınızın güncel olup olmadığını kontrol etmek için GeForce Experience uygulamasından yararlanabilirsiniz. Her şey tamamsa şu FPS sorunu neymiş bir çözelim.

Apex Legends FPS Arttırma Detaylı Anlatım

1.Adım:

Masaüstü ekranınızın boş bir yerine sağ tıklayarak NVIDIA Denetim Masasını açın. Bilgisayarınızın sağ alt tarafında bulunan “Gizli simgeleri göster” kısmından Nvidia simgesine sağ tıklayarak açabilirsiniz. Açtıktan sonra sol tarafta bulunan 3D Ayarları sekmesinden ortada yer alan 3D Ayarlarının Yönetilmesi seçeneğine tıklayın. Devam ederek orta ekrana gelen pencerede Program Ayarları sekmesinden Apex Legends oyununu seçin eğer görünmüyorsa ekle butonuna kullanarak dosya konumuna giderek oyunu ekleyin. Ve ekran görüntülerinde verdiğim ayarları birebir olarak uygulayın.

Nvidia Denetim Masası>3D ayarları>3D ayarlarının yönetilmesi>Program Ayarları>Apex Legends

Apex Legends Fps Arttır

2.Adım:

Ayarları kaydettikten sonra yine Nvidia denetim masası üzerinde soldaki seçeneklerde Görüntü ayarlarını önayarla yap seçeneğini açalım. Önümüze gelen pencerede Benim Tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver: butonunu seçip aşağıdaki gibi bar çubuğunu sola yani performansa çekiyoruz. Nvidia denetim masası ile işimiz bitmiş oluyor. Ayarları kaydetmeyi unutmayın.

3D Ayarları>Görüntü Ayarlarını Önayarla Yap

Apex Legends Fps Arttır

3.Adım:

Oyuna girmek için kullandığımız Apex Legends uygulamasının üzerine sağ tıklayarak özellikler seçeneğini açalım. Masaüstünüzde Apex Legends simgesi yok ise oyunun kurulu olduğu klasöre gidin. Devam yolu olarak uygulamanız gerekn her adımı ekran görüntüsünde paylaştım. Yaptıktan sonra işlem yaptığınız her sekmeyi kaydederek kapatın.

Apex Legends Fps Arttır

Apex Legends Fps Arttır

4.Adım:

Son adımlarımızdayız artık. Origins uygulamasını açıyoruz. Uygulamada sol yukarıda bulunan Origins yazısına tıklayıp ardından Application Settings’e tıklıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda yukarıda bulunan sekmelerden beşin sırada bulunan Origin In-Game sekmesini açıyoruz. Ekran görüntüsündeki gibi ayarlarımızı yapıyoruz.

Origins>Application Settings>Origin In-Game

Apex Legends Fps Arttır

5.Adım: Windows 10 Kullancıları

Klavyenizden veya bilgisayarınızdan sol alttaki başlat seçeneğini ardından hemen sol kısımda yer alan ayarlar sekmesini açalım. Açılan pencerede “Oyun” seçeneğini açalım. Ve sol menüdeki Oyun çubuğu ve Oyun modunu ekran görüntüsündeki gibi kapatalım.

Apex Legends Fps Arttır

6. Ve Son Adım:

Son olarak kendi kullandığım oyun içi görüntü ayarlarını paylaşıyorum. Field of View seçeneğini en düşüğe çekme sebebim düşük sistemli bilgisayarlarda o seçeneğin FPS düşüreceğini düşünüyorum. Texture Streaming Budget seçeneğini kısaca yukarıda uyarı vermeyecek şekilde kendiniz ayarlayın.

Apex Legends Fps Arttır

Diğer Rehberimiz:

Apex Legends Tüm Yeteneklerin ve Ultilerin Bekleme Süreleri

Related Posts

2 thoughts on “Apex Legends Fps Arttırma Rehberi Detaylı Anlatım

  1. Enes Çelik dedi ki:

    Ben de 950m kullanıcısıyım. Dediklerinize katılıyorum fakat yine de düşük fps sıkıntısı var (ssdye kurulu olmasına rağmen). Oyuna daha iyi optimizasyon gelmeli ve Nvidia buna özel bir grafik kartı güncellemesi yayınlamalı.
    Güzel rehberiniz için teşekkür ederim gayet açıklayıcı ve doğru.

  2. ANONİM dedi ki:

    ben ilk adımı geçemedin nasıl ekleyeceğiz apex’i bende yok

Bir cevap yazın