Azur Kral – Bölüm 42 – Büyük Dalgalar

Önceki Bölümden…

Artık pes eden Deniz Parvana, tüm Qi Yoğunlaştırma tılsımlarını toplamış yerine 20 tane bırakmıştı. Yeşil Krallık içinde 20 tane bırakmıştı. Bu sebeple Beyaz Krallığa da 20 tane bırakacaktı.

Tam kapıyı açıp çıkacağı anda kapıyı açmak için yeltenen Beyaz Kral ile burun buruna gelmişti. Ancak Aydınlık odadan büyük bir hava basıncı çıkmış gibi Beyaz Kral ve kapıdaki iki asker 5, 6 metre geriye uçmuşlardı. Sanki birisi tarafından tekmelenmişlerdi.

 

** 42 –  Büyük Dalgalar

Deniz Parvana bile bu duruma çok şaşırmıştı. Kendisi hiçbir şey yapmamıştı. Daha şaşırtıcı olan şey ise Beyaz Kral ve askerler hızlı yerden kalkmış ve Aydınlık Oda’nın kapısına fırlamışlardı. Pörtlek gözlerle odanın içerisinde bakıyorlardı.

“Ah, bunu benim yapmadığımı bilmenizi isterim.” Dedi Deniz Parvana. Yanlış anlaşılmak istemiyordu.

Beyaz Kral yönünü bile dönmeden kafasını eğerken “Biliyorum. Biliyorum. ” dedi.

Bu durum Deniz Parvana’nın şaşkınlığını daha da arttırmıştı.

“Sorun nedir? Neden böyle odaya bakıyorsunuz?”

Sonunda kendisine gelen Beyaz Kral heyecanını bastırmaya çalışacak ayağa kalktı ve Deniz Parvana’ya dönerek, “Bilge Prens Deniz, Bu odanın bu kadar güçlü, yoğun ve baskın bir Qi seviyesine sahip olmasına imkân yok. Bizi geriye savuran şey bu odadan dışarıya çıkan bu Qi basıncıydı. Acaba… Sorun olmazsa ne yaptığınızı öğrenmeyi çok isterim.”

“Ah, bu muydu?… Yaptığım deney için yoğun ışık Qi’si gerekiyordu. Bende bu yüzden içeriye 20 tane Qi Yoğunlaştırma tılsımı koydum. Sanırım bu tılsımların etkisi… Bu arada benim buradaki işim bittiği için ayrılıyorum. Bu tılsımlarda kutsal odanızı 6 aydır işgal ettiğim için bir özür olarak görebilirsiniz. İçerideki tılsımlar dokunulmadığı sürece yaklaşık 10 yıl kadar çalışacaklardır.”

“10- 10- 10 yıl mı dediniz? Bu gerçek mi? Bu tılsımları bize mi bırakıyorsunuz?”

“Evet. Size bırakıyorum. Ancak dediklerimi sakın unutmayın. Kesinlikle dokunmayın ve yerinden kıpırdatmayın. Aksi takdirde etkisini kaybedecektir. Ve bu tılsımlar özel bir düzene sahip olduklarından diğerlerinin de dengesi bozulacaktır. Bir tılsımın bozulması etkiyi yaklaşık %25 oranında azaltacaktır.”

“Tabi! Tabi! Tabi! Kesinlikle tek bir tanesine bile dokunmayacağız. Söz veriyorum! Söz veriyorum!”

“Söz vermenize gerek yok. Ben size telafi olarak bunları hediye ediyorum. Bozmakta da kullanmakta da serbestsiniz. O halde ben izninizi isteyeyim.”

Deniz Parvana arkasına bile bakmadan saraydan ayrılmıştı. Kendisi için çok basit olan bu şeyler başkaları için inanılmaz şeylerdi. Deniz Parvana adım adım Clitus adasının kaderini değiştirdiğinden habersiz bir şekilde rotasını Siyah Krallığa çevirmişti. Beyaz Krallıktan büyük bir başarısızlık ile dönmüştü. Aynı şekilde Siyah Krallıkta da bir başarısızlık yaşamak istemiyordu.

Beyaz Krallıktan ayrılıp Kan Ankası ile Siyah Krallığa yöneldiğinde geriye bir yıllık süresi kalmıştı. Bir yıl içinde Siyah Krallığa gidip Karanlık Element Qi’sini elde etmesi ve Mavi Krallığa geri dönmesi gerekiyordu. Vakit kalırsa Azur Krallık Kalıntılarına bir kere daha girip, ikinci kata çıkmayı denemeyecekti.

Kan Ankasının sırtında büyük bir hızla Siyah Krallığa ilerlerken, Deniz Parvana hakkındaki bilgiler çığ gibi tüm Clitus adasına yayılıyordu. Söylentileri duyan birçok kişi bu söylentilere inanmak istemiyordu.

***

 

Clitus adasında büyük değişim dalgaları Mavi Krallık’a doğru ilerlemeye çoktan başlamıştı. Bu dalgalar Bilge Prens Deniz Parvana’nın Lord Diyarına yükselmiş olması ve elini kolunu sallayarak Beyaz Krallık’ın kutsal bölgesi Aydınlık Oda’ya girme isteği ile başlamıştı.

 

** Kızıl Krallık’ta (6 Ay öncesi)

“Ne dedin sen! Deniz Parvana Lord Diyarına yükselmiş ve Beyaz Krallığın kutsal bölgesi olan Aydınlık Oda’ya girmiş mi dedin?”

“Evet Kralım! Tüm krallıklar bunu konuşuyor. Bilgiyi yayan kişi bizzat Beyaz Kral’ın kendisiymiş.”

“Bu nasıl mümkün olabilir? 11 yaşındaki bir çocuk nasıl bir Lord olabilir! Bu nasıl mümkün olabilir? Lanet olası Mavi Krallık nasıl bir yöntem geliştirmiş böyle! Aaarrrrgghhh! Bu Mavi Krallığı çok önce bitirmeliydik. Özellikle o lanet olası Deniz Parvana… Hem turnuvada birinci oldu hem kardeşimi kaçırdı hem de Lord Seviyesine yükseldi. Birde arkasında Alper Us var.”

Kızıl Kral oturduğu tahtın koluna sert bir yumruk atıp kırdıktan sonra “Tamam. Çık! Deniz Parvana hakkında bir şey duyarsan bana haber ver!”

Kızıl Kral artık geleceğinden emin değildi. Ne kadar uğraştıysa da Mavi Krallığı çökertmemişti. Deniz Parvana’dan sonra ise yükselişleri patlamıştı ve artık diğer 4 krallık bir araya gelse bile durduramazlardı.

Kızıl Kral bir süre düşündükten sonra yapması gereken şeyin, bükemediği bileği öpmesi gerektiği olduğunu anlamıştı. Her ne kadar öfkesinde kan kusacak seviyeye gelmiş olsa da başka çaresi yoktu.

“Biri buraya baksın!” diye oturduğu yerden bağırdı. Kapı askerlerinden birisi hemen içeri girdikten sonra tek dizi üzerine çöktü.

“Mavi Krallık’a bir elçi gönderin. Kendileri ile 1000 yıllık bir barış anlaşması ve birkaç ticaret anlaşması imzalamak istediğimizi belirtin. Ayrıca Mavi Kral ve Melek Kızıl arasındaki ilişkiyi tanıdığımızı ve artık karşı çıkmadığımı da ekleyin. Kabul ederlerse bizzat ben Mavi Kral ile görüşmeye gideceğim.”

“Emredersiniz Kralım!”

 

** Yeşil Krallık’ta (6 Ay öncesi)

“Bu nasıl mümkün olabilir anlam veremiyorum? 11 yaşındaki bir çocuk nasıl Lord seviyesine yükselmiş olabilir? Eğer bu bilgi gerçek ise gelecekte Mavi Krallık’a tek bir kötü söz bile söylemememiz gerekir. Alper Us onu öğrencisi olarak aldığına göre kesinlikle Parlak Gökkuşağı Kıtası’na gidecektir. Eğer orada da bir derece elde edebilirse tüm bu adanın mutlak kralı olarak geri dönebilir.”

Yeşil Kral derin bir nefes alıp verdikten sonra

“Derhal Mavi Krallık ile iletişime geçin. Kendileri ile birkaç ticaret anlaşması yapmak istediğimizi 1000 yıllık bir anlaşması imzalamak istediğimizi söyleyin. Eğer müsaitler ise bizzat ben Mavi Kral ile görüşmek için gideceğim.”

“Emredersiniz Kralım!”

 

** Beyaz Krallık’ta (6 Ay öncesi)

“Lanet! Lanet! Lanet! Seni ukala ve kibirli piç! Arkasını kullanarak öylece gelip kutsal alanımıza giriyor!”

Beyaz Kral’ın baş danışmanı, “Kralım lütfen sakin olun. Deniz Parvana’ya ne olursa olsun dokunamayız. Arkasında Alper Us ve dolayısı ile 12 Güneş Derin Deniz Klanı var. Bu klandan gelecek basit bir öğrenci bile adamızı okyanusun dibine gömebilir.”

“Aaarrgghh!! Lanet olsun. Biliyorum. Çok iyi biliyorum! Lanet olsun! Dış dünyadaki klanları düşündükçe deliriyorum. Başıma bütün dertleri onlar getirdi zaten. Off ne yapmalı… Bu durumda ne yapmalı! Eğer Deniz Parvana, resmi olarak 12 Güneş Derin Deniz Klanı’na girerse bu adanın mutlak kralı olarak geri dönecektir.”

“Kralım arzu ederseniz Mavi Krallık ile görüşme yapalım ve uzun süreli barış anlaşması ve birkaç ticaret anlaşması yapmak istediğimizi belirtelim. En azından bir süre Mavi Krallık’ı dert etmemize gerek kalmaz. Ne dersiniz?”

“Aslında güzel fikir. Hem onların ruh bağı ve boyutsal depolama alanlarına daha rahat erişebilir hatta üzerlerinde araştırmalar yapabiliriz. Hmm.. Tamamdır. Bu iş sende… Mavi Krallığa git ve onlarla 1000 yıllık barış anlaşması ve bir ticaret anlaşması yapmak istediğimizi söyle. Olumlu bakarlarsa şahsen ben gidip Mavi Kral ile görüşeceğim.”

“Emredersiniz Kralım!”

 

** Siyah Krallık’ta (6 Ay öncesi)

Siyah Kral habercilerden Deniz Parvana ile ilgili haberleri aldığında baş danışmanını yanına çağırmıştı.

“Louuu! Louuuuu!”

“Emredin Kralım!”

“Olanları duydun mu Lou!”

“Deniz Parvana ile ilgili olan haberlerimi kast ediyorsunuz Kralım!”

“Aynen öyle. O piç Lord Diyarına yükselmiş diyor Beyaz Kral ve elini kolunu sallayarak Beyaz Krallık’ın kutsal bölgesine girmiş. Sen ne diyorsun bu duruma?”

“Bu bilginin yalan olmasına imkân yok kralım. Çünkü bil bilgi bizzat Beyaz Kral tarafından verildi.”

“Beyaz Kral tarafından mı verildi? Kim böyle kendisini aşağılayacak bir bilgi yayabilir ki?”

“O konu hakkında bir şey diyemem kralım ancak 11 yaşında Lord Diyarına yükselmiş bir çocuğun geleceği sınırsızdır. Üstelik Alper Us’ın direkt öğrencisi. Bu durumda 12 Güneş Derin Deniz Klanı ile bağlantısı olacaktır. Eğer Deniz Parvana’nın durumu 12 Güneş Derin Deniz Klanı’nın kulağına giderse kesinlikle onu alacaklardır. Bu olduğunda ise Deniz Parvana geri döndüğünde mutlak bir kral olarak gelecektir.”

“Haklısın. Şu anda 12 Güneş Derin Deniz Klanı’nında çöp olarak görülen biri bile bizi yok edebilir. Aaaah ah! Bu durumda Mavi Kral ile anlaşmaktan başka çaremiz yok gibi görünüyor.”

“Evet kralım. Mavi Kral her zaman sözünde duran bir kişidir. Bu zaman kadar asla yalan söylemedi ve sözünden dönmedi. Bu yüzden eğer bir anlaşma yapabilirsek anlaşma süresinde bir savaşı dert etmek durumunda kalmayız.”

“Haklısın. O halde Mavi Kral ile görüş kendileri ile 1000 yıllık bir barış anlaşması ve birkaç ticaret anlaşması yapmak istediğimizi belirt. Şayet bu anlaşmalara olumlu bakıyorlarsa imzalar için kendi ayaklarımla Mavi Krallığa gideceğim!”

 

********************************************************************************

Umarım seriyi okurken keyif alıyorsunuzdur. Bir kaç takipçimiz yorum atıyor sağ olsunlar. Yorum atmayan diğer arkadaşlar da umarım yorumlarını eksik etmezler. ^_^

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın