Azur Kral - Light Novel

Azur Kral – Bölüm 31 – Ateş Elementi Bedensel Qi Dönüşümü

Azur Kral Kapak Foto

Azur Kral – Bölüm 31 – Ateş Elementi Bedensel Qi Dönüşümü


Önceki Bölümden…

Ateş Kanatlı Katil Şahin başını şiddetli bir şekilde sallayarak kabul ettiğini belirtmişti. Deniz Parvana ise yüzünde bir gülümseme buz dikitleri yok etmişti. Ateş Kanatlı Katil Şahin ise iyice eğilmiş ve bir kanadını açarak Deniz Parvana’ya binmesini işaret etmişti.

 

** 31 – Ateş Elementi Bedensel Qi Dönüşümü

“Hehe, Kutsal Ateş Kristalini duyunca hemen istekli oldun değil mi?” Deniz Parvana yavaşça Ateş Kanatlı Katil Şahin’in üzerine bindikten sonra “Surların üzerinde askerler var. Öncelikle ben bütün auramı gizleyeceğim ve üzerime Ateş Silme Tozu dökeceğim. Bu sayede beni fark etmeyecekler. Sonrasında önce sen çıkabildiğin kadar yükseğe çıkacaksın ve tam volkanın üzerine geldiğimizde direk dalış yaparak volkanın zirvesine kadar ineceksin. Beni orada bıraktıktan sonra 7 gün sonra beni kontrol edeceksin tamam mı? 7 günden sonra da her gün beni kontrol etmeni istiyorum. Beni oradan çıkartıp buraya geri geldiğimizde söz verdiğim malzemeleri sana vereceğim. Hatta sen evrimini geçirirken seni koruyacağım.”

Deniz Parvana’nın sın sözleri Ateş Kanatlı Katil Şahin’in hiç beklemediği bir şeydi. Çünkü evrim geçirmenin eşiğinde olması dışarıdan bakınca fark edilecek bir durum değildi. Bunu sadece Ateş Kanatlı Katil Şahin’in kendisi hissedebilirdi. Bu sözlerden sonra Ateş Kanatlı Katil Şahin Deniz Parvana’ya güvenebileceğini anlamıştı. O yüzden son ana kadar anlaşmasını sürdürecekti.

Ateş Kanatlı Katil Şahin onaylar şekilde başını salladıktan sonra yükselebildiği kadar yükseldikten sonra volkana doğru ilerlemeye başladı. Tam volkanın üzerine geldiklerinde ise direk bir dalış gerçekleştirdi ve birkaç dakika içinde volkanın zirvesine gelmişlerdi.

Ateş Kanatlı Katil Şahin usulca zirveye kondu ve Deniz Parvana zirveye ulaştı. Zirvenin dibine kadar geldiğinde volkandaki sıcaklığın düşündüğünden çok daha yüksek olduğunu farketti. Öyle ki bırakın lavın içine girmek yakınına bile yaklaşması çok zor olacaktı.

Su tipi Qi kullandığı için lavın üzerinde uçması da hayati tehlikeyi beraberinde getirecekti. Bu yüzden ilk olarak volkandaki kraterin etrafında dolaşmaya karar verdi. Buradaki ateş tipi Qi aşırı miktarlarda olduğundan kendisinden yayılan su tipi Qi anında dağılıyordu. Bu yüzden birilerinin Deniz Parvana’nın buraya geldiğini anlamaları mümkün olmayacaktı.

Deniz Parvana bulduğu yoldan lav denizinin dibine kadar girmişti. Bir adım sonra lavın içerisinde girmiş olurdu. Ürettiği toz, hap ve iksirleri kullandı. Ancak yine de lava girmeye cesaret edemedi. Boyutsal depolama alanından bir kıyafeti üzerinde de test yapmıştı. Sonuç ise tamamen yok olmaktı.

Bu sebeplerle hiçbir şey yapmadan öylece oturdu ve ateş elementi üzerinde bir anlayış kazanması gerektiğini düşündü. Üstelik bu adada bulabileceği en mükemmel yerdeydi.

Kutsal arena kütüphanesinden aldığı Elementlerin Ruhu parşömenlerini açtı ve incelemeye başladı. O anda ateş elementi kısmının kayıp kısımda olmamasına şükretmişti.

“Ateş… Ateş, hava olmayan yerde yanamaz. Ateş’in devamlılığı için hava gereklidir. Aynı zamanda hava ateşi güçlendirir. Ateş, havadan üstün sudan zayıftır. Elbette bu aynı seviyedeki güçler için geçerli. Yani Yeryüzü Diyarındaki bir kişinin kullandığı su tipinde tekniğin, Yaşam Diyarında olan bir kişinin yaptığı ateş tekniklerinin üstünden gelmesi mümkün değildir.”

“Ateş ve toprak dosttur. İkisi birleştiğinde nihai güç ortaya çıkar. Bu güç ise su gibi akıp giden lavdır. Lav’ın tek düşmanı ise su ve suyun alt elementi olan buzdur. Ateş’in kendisi, toprağın kendisi ve havanın kendisi Lav karşısında acizdir. Sadece su ve buz onu soğutabilir ve etkisiz kılabilir.”

“Parşömende yazan ve anlayabildiğim açıklamalar bunlar. Ama ateşi nasıl kullanabilirim ki? Ateş’e karşı dayanıklılığım var ama bu lav ateşten katlarca daha tehlikeli. ”

Deniz Parvana, su ve buz manipülasyonunda ustalaştığı için Qi ‘sini suya dönüştürebilir ve istediği şekilde kullanabilir. Normal kişiler sadece teknikler aracılığı ile bunu yapabilirler.

Kendi geliştirdiği basit bir su fışkırtma tekniğini kullanarak lavın üzerine su püskürtmüş ve kurumasını sağlamıştı. Ancak kısa süre sonra bu sertleşen kısım dibe batmaya başlamıştı.

“Bu yöntem işe yaramaz.”

Sonrasında buzdan bir plaka yapıp lavın üzerine bırakmıştı. Buz kütlesinin erimemesi için onu sürekli beslemişti. Erimesi engellenmişti ama yine de batıyordu. Üstelik çok fazla güç gerektiriyordu.

Tam 5 gündür olduğu yerde sayısız deneme yapmıştı. Hatta tüm yüzeyi dondurma girişiminde bulunmuştu. Tabi sonuçları kötü olmuştu. Bir süre öylece kalmış olsa da birkaç yerden lav fışkırmaya başlamıştı ve yüzey bir süre sonra tekrar erimişti.

7 günü de geride bırakırken artık sabrı tükenmek üzereydi. Ne yapmalı da bu lav denizine girmeliydi?

Lavdan etkilenmemesi için vücudundaki Qi ‘yi ateş tipine dönüştürmesi gerekiyordu. Ancak Qi dönüştürme hapları bu kadar etkili değildi. Sadece belirli bir noktadaki Qi çıkışlarına uygulanabiliyordu ve onunda etkisi çok kısaydı.

10 gün geride kaldığında Deniz Parvana Elementlerin Ruhu parşömeninin açtı ve tekrar incelemeye başladı. O anda daha önce anlam veremediği şeyleri anlamaya başladığını fark etti.

Tüm parşömenin tam orta yerinde Bedensel Qi Dönüşümü adı verilen bir tekniğin yer aldığını gördü. Elbette bunu daha önce de görmüştü ancak anlam verememişti. Şimdi ise anlayabiliyordu. Diğer fark ettiği şey ise parşömendeki ateş elementi simgesi ve onunla bağlantılı olan her şeyin kırmızı renkte parlamaya başladığını görmüştü.

Belli ki bu parşömen çevredeki yüksek seviye ve aşırı ateş Qi’sinden etkilenmişti. Bedensel Qi Dönüşümü tekniği görünür olmuştu ancak sadece ateş elementi simgesi ile bağlı olan aşaması anlaşılır haldeydi. Yani bu tekniğin 6 aşaması vardı ve şu anda ateş dönüşümü aşaması anlaşılırdı. Su elementi hakkındaki bilgiler çoktandır görünür haldeydi.

“Bedeninde gezen Qi tipi ne olursa olsun. Hangi tekniği geliştirirsen geliştir. Qi tipi değişebilir. Yeterince güçlü isen ve potansiyelin varsa 6 farklı Qi tipi de Qi damarlarında dolaşabilir. Dantian gelişemez mi? Saçmalama! O da bir organ ve elbette gelişebilir. Onu geliştirebilecek misin? İşte bu sana bağlıdır. ”

“Bedensel Qi Dönüşümü: Her element tipi için 1 aşaması var.

Dantian bir organdır. Ona ne öğretirsen onu bilir. Eğer sadece bir elementi öğretirsen o elementi bilir. Önce dantian’ını hisset. O gövdenin tam ortasının biraz alt kısmındadır. Göbeğinin biraz üzerindedir. İlk görevin onun varlığını hissetmek. İkinci görevin onun içine, onun dünyasına adım atmak. Oraya adım attığında orada bu parşömende olduğu gibi üzerinde altı köşeli bir alan göreceksin. İlk olarak hangi elementi öğrendiysen onun ışığı ve damarları parlıyor olacak. Bu alana kadar geldikten sonra Bedensel Qi Dönüşümü tekniğini geliştirmeye başlayabilirsin. Unutma ilk olarak, ilk elementine bağlı olan elementi açabilirsin. Bu parşömende bağlantıları görebilirsin.

Ateş Elementi Bedensel Qi Dönüşümü: Ateş elementi için ayrılan simgenin üzerine geç ve meditasyon yapmaya başla. Meditasyon yapman gereken yer, bu yazıların okunur olduğu yer olmalıdır. Bu yaptığın şeye ruhsal meditasyon denir. Öncelikle fiziksel meditasyon durumuna geç ve çevrendeki Qi ‘yi özümsemeye başla. Ardından dantianının dünyasına giriş yap ve ateş element simgesinin üzerine geçip ruhsal meditasyona başla. O anda auran, fiziksel bedenin ve ruhsal bedenin aynı düzleme geçmiş olacak. Buna Varoluş Düzlemi diyorum. Bu sayede çevrendeki ateş tipi Qi ‘yi özümseyeceksin ve özümsediğin ateş tipi Qi’si dantianındaki ateş simgesine dolacak. Bu işlemi, mevcutta parlayan elementin parlaklığına gelene kadar devam ettirmelisin. İkisi de aynı parlaklığa geldiğinde artık ilk elementin ile ateş elementini kullanabileceksin. Öyle ki bir elinde ilk elementinden diğer elin ile ateş elementinden bir teknik kullanabilirsin.”

“Ha Ha! Anladım. Demek böyle işliyor. Çok mantıklı! Dostum ben çoktan hazırlık aşamasını geçtim.”

Deniz Parvana, Antik Azur Krallıktan elde ettiği bilgilerden sonra dantian’ın varlığından haberdar olmuştu. Okyanus tabanında yaptığı meditasyonlar sonrasında bu aşamaya kadar gelmişti. Bunu kendi kendine keşfetmişti. Bu Varoluş Düzlemi’ni ilk keşfettiğinde, normalden katlarca fazla Qi özümseyebildiğini fark etmişti.

Varoluş Düzlemine geçtikten sonra tarih edilenleri yaptıktan sonra ateş Qi’si Deniz Parvana’nın vücuduna akın etmeye başlamıştı. Ancak bu akın başladığı anda inanılmaz bir acı çekiyordu. Bu zamana kadar sadece su Qi’si kullanan Deniz Parvana, Qi damarlarına ateş Qi ‘si girdiği için bu kadar acı çekmesi normaldi. Normal bir insanın çekeceği acıların onda biri kadar olmasa bile, bu acı dayanılmazdı.

********************************************************************************

Umarım seriyi okurken keyif alıyorsunuzdur.

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın